Ukrainian-American Concordia University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tarih ve Tanıma

1997 yılında kurulan ilk ortak Ukrayna-Amerikan Enstitüsü olan ConcordiaUA, Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından lisans ve yüksek lisans programları sunmak için akredite edilmiştir.

ConcordiaUA, Uluslararası Akreditasyon Kurumu (FIBAA) tarafından akredite edilmiş programlara sahip olan Ukrayna'daki tek üniversitedir.

25 Ocak 2018'de, Concordia Ukrayna-Amerikan Üniversitesi, kalite güvencesi, şeffaflık ve yüksek öğrenimin bütünlüğü için dünyaca ünlü bir kuruluş haline geldi - CHEA Uluslararası Kalite Grubu (CIQG).

Bizim "eski" ortağımız - Concordia Üniversitesi-Wisconsin / Ann Arbor (ABD) - Ukraynalı-Amerikan ConcordiaUniversity'nin bir kurucusu oldu ve Üniversitemizin adını değiştirdi, şimdi Wisconsin Uluslararası Üniversitesi Ukrayna (WIUU) çağrıldı - Ukrayna-Amerikan ConcordiaUniversity ( ConcordiaUA).

2018 yılında Ukrayna'nın en büyük 10 özel yüksek öğrenim kurumuna girdik: https://osvita.ua/vnz/rating/25714/ .

2017 yılında ConcordiaUA, yüksek öğrenim kurumlarının (devlet ve özel) derecelendirme notlarında ilk beşe giren ve başvuranların 2017 yılında üniversitelere girerek sözleşmelere göre girmiş olan harici yeterlilik belgelerinin notuyla 5. sıraya yükseldi href = "http://osvita.ua / vnz / rating / vstup-osvita / 59045 / .

Alman-Ukrayna Ekonomi ve Bilim Toplumunda (Bonn, Berlin, Mainz) ConcordiaUA üyeliği, Kiev Ticaret ve Ticaret Odası, uluslararası şirketlerle ve yurtdışındaki ortak üniversitelerle işbirliği, ConcordiaUA öğrencilerine yurtdışında pratik yapmak, eğitim almak ve eğitim vermek (ABD ve Avrupa) Kültür, siyaset, ekonomi ve dillerle ilgili önemli bir uzmanlık ölçüsü geliştirmek. ConcordiaUA Florida, Trier, Worms, Münih, Londra, Plymouth, Madrid, Paris ve Strazburg'da bir dizi yaz ve kış programı sunmaktadır. ConcordiaUA öğrencileri, üniversite bilgisini uluslararası şirketlerin ve işletmelerin faaliyetlerine entegre eder. Ortak üniversitelerde alınan kurslar ve stajlar, ConcordiaUA tarafından tanınır.

ConcordiaUA Diploma Programları - kampüste, çevrimiçi veya İngilizcede bir arada, İngilizce

MAKİNA DERECESİ PROGRAMLARI

YÖNETİM: Otel Yönetimi; BT ve E-İş Yönetimi

ULUSLARARASI EKONOMİK İLİŞKİLER: Uluslararası Ekonomik İlişkiler; Uluslararası iş; Uluslararası Ekonomi

İŞ İDARESİ

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

YÖNETİM: Uluslararası İşletme Yönetimi MBA; İşletme Yüksek Lisansı (MBA)

ConcordiaUA bir dizi ikili diploma programı sunmaktadır:

Minnesota Üniversitesi Crookston (ABD) ile 1.Dual Bachelor Degree - Uluslararası İş, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Yönetim, vb.

2. Concordia Üniversitesi ile Yüksek Lisans - Wisconsin / Ann Arbor (ABD) - MBA, Uluslararası İş, İletişim

3. Koblenz-Landau (Almanya) devlet üniversitesi ile Yüksek Lisans Derecesi - Uluslararası Yönetim, Bilgi Yönetimi Bilim Master (Girişimcilik, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Binbaşı).

4. İş Güvenliği Yönetimi Üniversitesi (Polonya) ile 4. Yüksek Lisans Derecesi - Uluslararası Işletme, Uluslararası Yönetim, Proje Yönetimi ve Psikoloji.

AKADEMİK HAREKET PROGRAMLARI

Çift diploma programlarına ek olarak, University Wisconsin / Ann Arbor (ABD), Trier Üniversitesi (Almanya), Applied Sciences Worms Üniversitesi (Almanya), Richmond International American Üniversitesi (Londra, İngiltere) ile akademik değişim programları sunuyoruz. Varna Yönetim Üniversitesi (Bulgaristan) ve diğerleri.

ConcordiaUA'da Yaşam

Fakültemiz farklı iş alanlarında ve yönetimde yüksek vasıflı profesyonellerdir. Her yıl ConcordiaUA, önde gelen profesörleri partner üniversitelerden, Fulbright Scholar Programından ve Peace Corps ve uluslararası iş şirketlerinden eğitmenleri davet ediyor.

ConcordiaUA, Uzaktan Eğitim ve Çevrimiçi Programları tanıtan ve eğitim sürecinin yenilikçi yöntemlerini ve tekniklerini geliştiren ilk şirketlerden biridir.

ConcordiaUA'da eğitim, gençlerin potansiyellerini keşfetmelerine ve modern dünyadaki zorluklara hazırlanmalarına olanak veren bir öğrenme ve yaşam deneyimidir.

ConcordiaUA'daki öğrenciler hayatı ilginç ve çeşitlidir. Sadece dersler değil, aynı zamanda araştırma faaliyetleri, Üniversitemiz tarafından düzenlenen yıllık spor ve kültürel etkinliklere ve festivallere katılım da vardır. Öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz Ukrayna ve Uluslararası tatiller hazırlar ve kutlarlar. Konserler, oyunlar, yarışmalar ve diskolar - Öğrenciler İngilizce çeşitli eğlence programları düzenlemek. Ayrıca, ConcordiaUA öğrencileri Ukrayna ve diğer ülkelerdeki çeşitli gezilere ve gezilere katılmaya da teşvik edilmektedir.

ConcordiaUA'da Temsil Edilen Ülkeler

Kırk ülkeden gelen öğrenciler ConcordiaUA'ya katıldılar: Azerbaycan, Belçika, Mısır, Finlandiya, Gürcistan, Gana, Hindistan, İran, Kazakistan, Letonya, Libya, Nijerya, Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Kamerun Cumhuriyeti, Gambiya Cumhuriyeti, Cumhuriyet Sırbistan, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, ABD vb.

Topluluk ve Derece Dışı Programlar

Üniversite Amerikan Çalışmaları Programı'nı başarıyla geliştirmiştir.

ConcordiaUA, HMC Projects ülke koordinatörü oldu ve başarılı bir şekilde, üstün yetenekli Ukraynalı ortaokul öğrencileri için burs programı için bir seçim kampanyası sunuyor ve onlara İngiltere'nin yatılı okullarındaki iki yıllık Sixth Form programı için eğitim alma ve uluslararası kabul görmüş nitelikler alma fırsatı sunuyor. .

ConcordiaUA, ConcordiaUA'da öğrenim görmek için Yıllık İş İngilizcesi Yarışması ve kazanılan burslarını başarıyla tutmaktadır.

İngilizce, Almanca ve İspanyolca Dil Okulu, Kurslar ve Test Hazırlığı

  • Düzenli Yarıyıl Dersleri (Eylül-Aralık; Şubat-Mayıs)
  • Yoğun Yaz Kursları (Temmuz ve Ağustos)
  • Anadili konuşmacılarla eğitim.

ConcordiaUA, TOEFL, GMAT ve JELTS ve Yerel İşletme Yöneticileri için Programlar da dahil olmak üzere test hazırlığı sunmaktadır.

ConcordiaUA, İnsan Sermayesi, Ekonomi, Uluslararası Muhasebe Standartları, Satış Teknolojileri, Pazarlama, Otel Yönetimi, Almanca, İngilizce, vb. Alanlarında özel eğitime ihtiyaç duyan yerel şirket yöneticileri için Mini-MBA Programları, eğitimler ve seminerler düzenlemektedir. Öğretmen adaylarının beklentilerine ve istenen sonuçlarına göre bilgi ve beceriler. Program başlamadan önce dikkatli ihtiyaç analizi yapılır. Program, stajyerin ihtiyaçları ve arka planı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

  • ConcordiaUA Atölyeleri

Sürdürülebilir Kalkınma, İş ve Liderlik Sorunları Seminerleri, ConcordiaUA ve okul öğrencileri için sağlanmaktadır. Uluslararası kuruluşların uzmanları, fakülte, diplomatik misyonların sorumlu üyeleri, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ve iş çevreleri, öğrencilerle bir atölye formatında çalışmaya davet edilir.

Kariyer Danışmanlığı ve Staj Hizmeti

İş stajı, öğrencilerin istihdam edilebilirliği konusunda önde gelen bir eğitim kuruluşu olma hedeflerine ulaşmak için bir adım olarak ConcordiaUA'da oluşturuldu. Stajın temel amacı öğrencilere uluslararası ve Ukrayna standartlarına göre iş alanında pratik deneyim sunmaktır.

Kütüphane ve İnternet Merkezi

ConcordiaUA, öğrencilerin çalışmaları için başlıca araçlardan biri olarak hizmet veren yüksek kaliteli bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphane, Ukrayna, İngilizce, Almanca ve diğer dillerde ders kitapları, kitaplar, bilim dergileri ve diğer akademik literatürü içerir. ConcordiaUA sunucusu, kolayca erişilebilen katalog ve sözlükleri tutar. Öğrenciler rahatlıkları için bir okuma odasını kullanabilirler. ConcordiaUA kütüphane personeli her zaman bilgi aramasında size yardımcı olmaya hazırdır.

ConcordiaUA İnternet Merkezi, sanal İnternet veri tabanlarına erişim sağlar: kütüphaneler, bilgi merkezleri, yabancı yayınevleri, arşivler ve bilim dergileri. İnternet uzaktan eğitim teknolojilerini sağlar ve ConcordiaUA'yı tüm dünyadaki meslektaşlarına ve iş ortaklarına bağlar.

Burs ve Ödüller

Burs, Kurul tarafından seçilen ConcordiaUA İş İngilizcesi Yarışması'nın kazananlarına verilir.

En iyi öğrencilere ConcordiaUA, Richmond Üniversitesi ve diğer ortak üniversitelerde ConcordiaUA Yönetim Kurulu'nun tavsiyesi üzerine eğitim almak için bir burs sunulmaktadır.

Araştırma Faaliyetleri

ConcordiaUA fakültesi ve öğrencileri üniversitenin araştırma faaliyetlerinde yer alır. Ukraynalı ve uluslararası öğretim üyeleri, öğrencilerin araştırma becerilerini geliştirmelerine ve farklı konularda akademik danışmanlık sunmalarına yardımcı oluyor.

ConcordiaUA, Ukrayna ve yurtdışında uluslararası konferans ve seminerlerde aktif bir rol oynamaktadır.

ConcordiaUA, “Eğitim, Yönetim ve İşletme: Uluslararası Boyut” adlı bir Araştırma Dergisini yayınlamaktadır.

Konumlar

Kiev

Address
8-14 Turhenevs’ka Street, room 1-4
01601 Kiev, Kiev Şehri, Ukrayna

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin