Asian Institute of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1959'da kurulan AIT, Asya'da yüksek öğrenim gören hükümetler arası yüksek öğrenim kurumudur. AIT hem bölge genelinde hem de dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde kamu ve özel sektör ile çalışır. Bölgenin teknolojik yeniliği ve sürdürülebilir kalkınmasında lider rol oynayacak nitelikli ve kararlı profesyoneller yetiştirmeyi amaçlıyor. Uluslararasılık, Kalite, Yenilik ve Alaka AIT'in temel değerleridir.

ÖDÜLLER VE TANINMA

1987 Bilim ve Teknoloji Geliştirme Ödülü, Asya Ülkelerinden bilim adamları ve mühendisler yetiştirerek, endüstriyel teknoloji ve becerileri gelişmekte olan dünyaya etkili bir şekilde aktarma amacı ile Birleşik Devletler Uluslararası Kalkınma Ajansı ve Ulusal Araştırma Konseyi tarafından AIT'e sunuldu. 1989 Akademik mükemmellik ortamında Asia'ya bağlı yeni mühendis ve müdürleri şekillendirdiği için AIT'e Ramon Magsaysay Uluslararası Anlayış Ödülünü sundu. 1994 Geliştirme Yönetimi Ödülü, ileri eğitim ve araştırma yoluyla bölgedeki insan gücü geliştirme, teknolojik değişim ve sürdürülebilir büyümeyi desteklemek için Asya Yönetim Ödülleri tarafından AIT'ye sunuldu. 1996 DAEM Uluslararası Viyana Ödülleri, AIT'ye ve Yüksek Teknoloji Okulu Endüstriyel Sistem Mühendisliği Programından yüksek teknoloji uzmanlarına, Almanya'daki Viyana'daki Danimarka'daki Viyana'daki önemli katkılarından ötürü takdirini belirtmek için Avusturya Danimarka Viyana'daki Danube Adria Birliği ve İmalat Bölümü (DAAM) tarafından sunuldu. DAAM çerçevesindeki teknik bilim alanları ve uluslararası bilimsel işbirliği alanlarında, Avusturya'nın 1000. yıldönümünü kutlamak için düzenlenen 7. DAAM uluslararası sempozyumunda. 2006 Dostluk Siparişi, Vietnam için insan kaynakları eğitimi ve Vietnam ile diğer ülkeler arasındaki dostça ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunan uluslararası ilişkiler alanında AIT'ye verilmiştir.

AIT VIETNAM: Vietnam'da İlk Uluslararası Eğitim Kurumu

AIT Vietnam (AIT-VN), Vietnam hükümeti (MoET) ile AIT arasındaki anlaşma uyarınca 1993 yılında kurulmuştur. AITVN, Vietnam'daki ilk uluslararası eğitim kurumu ve Tayland'daki merkezinin dışındaki AIT'nin ilk merkezi olmaktan gururludur. 1993'ten beri AIT 3.000'den fazla Yüksek Lisans ve Doktora derecesini almıştır. sahipleri ve Vietnam'da bugün kamu ve özel sektörde önemli görevlerde bulunan 20.000 profesyonel. AIT'nin Vietnam'da üç ana ofisi vardır: Hanoi, Ho Chi Minh ve Can Tho ve birkaç program ofisi (Dong Nai, Vung Tau, Tra Vinh ve Da Nang'da). Faaliyetlerimiz Vietnam'daki 61 il ve ili kapsamaktadır. Eğitim-araştırma gezileri, Tayland, Çin, Singapur, Malezya, Singapur, Güney Kore, Filipinler, Laos, Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa ve ABD de dahil olmak üzere dünya çapında farklı ülkelerde ve bölgelerde organize edilmektedir.

Görevimiz

AITVN'nin misyonu, Vietnam ve bölgenin yüksek kalitede eğitim ve öğretim, araştırma (bilim, eğitim, mühendislik ve yönetim) ve sürdürülebilir kalkınma kullanarak gelecek liderleri yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, bölgenin sürdürülebilir büyümesi için uluslararası nitelikte, yenilikçi ve işle ilgili yüksek eğitim fırsatları sunan prestijli bir bölgesel kurum olmaktır.

Neden AIT-VN?

Vietnam'daki AIT, uluslararası nitelikte bir yüksek öğretime bağlıdır. Vietnam'daki uzun geçmişi ve yasal, ekonomik ve siyasi manzarayla ilişkili derinlemesine bilgilerle birleştirildiğinde, sosyal ve kültürel eğilimler, AIT'ye, Vietnam'daki yüksek öğrenim kurumlarının hiçbirinde bulunmayan karşılaştırmalı avantaja sahiptir. AIT-VN'nin öğretim üyeleri ve eğitmenleri, uluslararası alanda bir öğretim / öğrenme deneyimi olan zengin ve kendi alanlarındaki uzman kişilerdir. AIT-VN, tüm programlarının ilgisini ve tepkisini sağlamak için, hükümet kuruluşları, STK'lar, elçilikler ve hem özel hem de kamu sektöründeki kuruluşlar da dahil olmak üzere, Vietnam'da ve dışında geniş çapta bir ortak ağa sahiptir. Bu ortakların ayrıca, AIT programlarından mezun olduktan sonra işe yerleştirme için değerli kaynaklardır.

Konumlar

Hanoi

Address
Asian Institute of Technology in Vietnam
Address: Building B3 - University of Transport and Comunication, Lang Thuong

Hanoi, Hanoi, Vietnam