Aristotle University Thessaloniki

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Selanik Aristotle Üniversitesi

Selanik Selanik Tanışacagım Aristotle Üniversitesi Aristotle Üniversitesi 1925 yılında kurulmuş ve Yunanistan'ın en büyük kapsamlı bir üniversite oldu. Ana kampüs Selanik şehir merkezinde bulunan ve yaklaşık 33.4 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. 40 okul ve 1 tek okul fakülte oluşan 10 fakülte oluşmaktadır. Bazı eğitim ve idari tesisler, pratik ve operasyonel nedenlerden dolayı kampüs dışından yer almaktadır. Bu tesislerin bir kısmı Selanik şehir dışında ya da diğer şehirlerde bulunmaktadır. Aristo Üniversitesi topluluk yaklaşık 75.000 öğrenci (65.000 lisans öğrencisi ve 9.000 lisansüstü öğrencileri ve doktora adayları), 2,024 öğretim üyesi, 800'den fazla araştırma ve laboratuvar personeli ve yaklaşık 900 idari personel bulunmaktadır.

Gazetecilik ve Kitle İletişim Fakültesi

Selanik Aristotle Üniversitesi Gazetecilik ve Kitle İletişim (http://www.jour.auth.gr/en/) Okulu araştırma teşvik gazetecilik teorik ve pratik eğitim ile öğrencilere vermek amacıyla 1991 yılında kuruldu gazetecilik ve kitle iletişimi, yanı sıra Yunan gazetecilerin haklarını ve sorumluluklarını yerine. Bu Selanik'in merkezinde 46 Egnatias Caddesi'nde bulunan altı katlı neoklasik binasında yer almaktadır. Sekretarya birinci katta yer almaktadır. Okul medya ve bilişim laboratuvarları merkezi kampüs yakınında, başka bir binada yer almaktadır. Gazetecilik ve Kitle İletişim Okulu) Gazetecilik (240 AKTS karşılığı) dört yıllık BA Başarılar dereceleri sunmaktadır, ve b) Kitle İletişimi. Tam teşekküllü ve finanse edilen staj programı çalışan her iki uzmanlık öğrencileri medya kuruluşları (TV ve radyo istasyonları, gazeteler ve dergiler, web medya, reklam çeşitli bir dönem uzun yerleştirme sırasında yerinde değerli beceriler, kazanmak için fırsat var ve özel ve kamu sektöründe halkla ilişkiler ajansları) yanı olarak basın / iletişim mesaj var. Okul lisans programı 2008 yılında açıldı ve şu anda Gazetecilik ve Yeni Medya alanında yüksek lisans ve İletişim ve Kültür alanında yüksek lisans (her ikisi de 2 yıl süren ve 120 AKTS karşılığı) yanı sıra, bir doktora programı (3 yıl / 180 içerir edildi AKTS). Okul şimdiki öğrenci nüfusu neredeyse 700 lisans öğrencileri, 64 lisansüstü ve 57 doktora adayları kapsamaktadır. Aynı zamanda, özel olarak tasarlanmış Hayat Boyu Öğrenme Programları geniş bir yelpazede ile orta kariyer uzmanları puanları eğitir ise ek olarak, her yıl Okulu 15 Erasmus öğrencilerinin ortalama alır.

Selanik Tarihsel Avrupa'nın en eski ve en çok ırklı şehirlerinden biri, Selanik yaklaşık bir milyon kişilik bir nüfusa sahiptir ve onun dört üniversitenin hesabına ve diğer yüksek öğretim kurumlarının çokluğu üzerinde fazla 150.000 öğrencisi güçlü nüfusa sahiptir. Yunan, Roma, Bizans, Osmanlı ve Sefarad Yahudi tarihine bağlı olan binlerce yıllık çok kültürlü mirası, sahip, Selanik ülkenin en beğenilen gruplarından bazıları, görsel sanatçılar ve içeren bir kalabalık kültür-yaratıcı hareketin merkezidir tasarımcılar, yanı sıra kış Uluslararası Film Festivali ve bahar Selanik Belgesel Festivali gibi uluslararası üne festivaller.

Benim uygulama için IELTS / TOEFL / Cambridge vb sınava gerekir mi? Ya sizin ilk dil daha detaylı bilgi için İngilizce Dil Gereksinimleri için bkz tüm lisans İngilizce öğretti değildi İngilizce değilse İngilizce dil sınav sonucu teslim etmeleri gerekmektedir. Eğer kabul bir teklif tavsiye edip etmemeye karar verirken seçiciler bu dikkate olmayacak gibi uygulama ile dil testi göndermek zorunda değilsiniz unutmayın. Eğer kabul bir teklif alırsanız, uygun dil koşulu eklenecektir. Eğer programına kayıt nedeniyle önce dil yeterlilik belgesi vermek zorundadır.

Ben başka belgeleri göndermek gerekiyor mu?

Yönetim başvuru formunda yer almayan herhangi bir sınav sonuçlarını, yanı sıra gerekli görülen olabilecek diğer ek bilgileri göndermek isteyecektir.

Benim Kayıt için ne gerekiyor?

Eğer kabul edildikten sonra biz size kayıt sırasında göndermeniz gerekir belgeler hakkında sizinle temas olacak. senin derecesi ve İngilizce sınav Bunlar tipik onaylı dahil kopyalar pasaport iki kimlik kartı boyutunda renkli fotoğraf kimlik sayfasının fotokopisi sonuçları

Ben bir Avrupa Birliği ülkesi gelmiyor. Ben vize gerekiyor mu? AB ülkelerinden gelmiyor tüm öğrenciler kendi ülkelerinde Yunanistan için öğrenci vizesi ilişkin düzenlemeler Yunan Büyükelçiliği ile kontrol etmeniz gerekir. Bu tür vize için işlem süresi oldukça uzun olabilir, çünkü mümkün olduğunca erken kendi ülkelerinde öğrenci vizesi için başvurmalıdır.

Ben programa hazırlanmak için ne yapmalıyım?

Eğer kabul edildikten sonra biz programın detayları ve gereksinimleri hakkında sizinle temas olacak. Yani programa başlamadan önceden bazı hazırlık çalışmaları yapmak seçtiğiniz yolun alakalı bir kitap okuyarak İngilizce becerilerinizi veya özel terminoloji bilgisini tazelemek için iyi bir fikirdir (bkz örn olduğunu. çekirdek elbette Kaynakça).

Ben Gazetecilik ve Kitle İletişim Okulu'nu ziyaret edebilirsiniz?

Evet yapabilirsin. Programın Yönetim Memuru (yukarıya bakınız) ile temasa ve (Haziran 30) yaz sınav dönemi sonuna kadar bir ziyaret için her zaman düzenleyebilir veya Güz sınav döneminde (Eylül 1) başladıktan sonra ediniz.

Konumlar

Selanik

Aristotle University of Thessaloni

Address
egnatias 46
54625 Selanik, Selanik, Yunanistan
Telefon
+30 231 099 6000

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin