Mediterranean College, Athens

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mükemmeliz çünkü…

1977'den beri lider bir yüksek öğrenim sağlayıcısıyız. 1977'de Yunanistan'da kurulan ilk özel Kolej olarak, Yunanistan'da özel ve yüksek öğrenimi şekillendiren öncü girişimlerimizle gurur duyuyoruz.

Saygın İngiltere Üniversiteleri ile ortaklık yapıyoruz Mezunlarımıza kariyerlerinin gelişiminde rekabet avantajı sağlayan, saygın İngiltere Üniversiteleri ile stratejik ortaklıklar kuruyoruz.

Bizim için her öğrenci eşsizdir Bireysel öğrenci desteğini hedefleyen ve yüksek akademik performansa ulaşmayı amaçlayan öğrenci merkezli sistemler ve hizmetler geliştirdik.

Personelimize yatırım yapıyoruz “Eğitimde Mükemmellik” sözümüzü yerine getirmek için sofistike bir personel seçim ve değerlendirme sistemi ve yıllık bir yıllık personel gelişim planı uyguluyoruz.

Öğrencilerimizin İstihdam Edilebilirliğine Odaklanıyoruz “MC İstihdam Edilebilirlik Programımız”, öğrencilerimize kariyer arayışlarında bir avantaj sağlıyor.

Gelişim için birçok fırsat sunuyoruz Çeşitli akademik, kültürel, spor ve sosyal aktivitelerimiz sayesinde öğrencilerimizin profesyonel ve kişisel gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Zengin öğrenci yaşamına söz veriyoruz. Öğrenci Birliği ekstra duvar etkinlikleri ve Öğrenci Kulüpleri

Tarihimiz

Mediterranean College, 1977'de Yunanistan'da bulunan ilk bağımsız Anglophone College'dir. O zamandan beri, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi yüksek öğrenim geleneğine sahip ülkelerin standartlarına göre sürekli çalışmaktadır. Akdeniz, Yunanistan’daki (1992) bir İngiliz Devlet Üniversitesi’nden bir lisans programını “franchise” alan ilk kolejdi.

Bugün, saygın İngiltere üniversiteleri ve ödüllendirme organları ile ortaklaşa, Mediterranean College geniş bir yelpazede franchise lisans, lisansüstü ve Sürekli Mesleki Gelişim (CPD) kursları sunmaktadır. Öğrenciler tam zamanlı veya yarı zamanlı / esnek modda sunulan ve İngilizce ya da Yunanca öğretilen programlara kayıt seçeneği vardır.

Kursları başarıyla tamamlayan öğrenciler, işbirlikçi Üniversiteler ödüllendirme organları tarafından verilen derece ve derecelere sahip olurlar. Akdeniz, Hellenic Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslı ve onaylı bir Kolej'dir ve dereceleri uluslararası kabul görmüş ve Yunan Devlet Üniversiteleri tarafından verilenlere profesyonel olarak eşdeğerdir. Dereceler ayrıca UK NARIC tarafından da tanınır.

Kolej, çok sayıda kalite kriterine uygundur: Yükseköğretim sağlayan bir kurum olarak İngiliz Akreditasyon Konseyi (BAC) tarafından akredite edilmiştir ve İngiltere Üniversitelerinin kalite standartlarını izleyen bir kuruluş olan UK Kalite Güvence Ajansı (QAA) tarafından incelenmiştir. Halen, Akdeniz Koleji, Atina ve Selanik'te, şehirlerin merkezinde bulunan ve böylece tüm toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilen iki kampüs işletmektedir.

Çağdaş bir öğrenme ortamında, Üniversite 7 Akademik Okulunda dersleri vermektedir: İşletme Okulu, Turizm Okulu

Üniversite ayrıca, geniş bir endüstri ortakları ağı ile işbirliği içinde öğrencilerin istihdam edilebilirliğini artıran bütünsel bir İstihdam Edilebilirlik Programı geliştirilmesi de dahil olmak üzere öncü girişimlerde bulunmuştur.

Öğrenci merkezli bir kolej olan Mediterranean, Kişisel Ders Verme, Danışmanlık, Öğrenme Desteği ve Kariyer Hizmetleri, Burserler gibi destek hizmetleri sunarak her öğrencide güçlü yönler ve yetenekler geliştirmek için her türlü çabayı gösterir.

Görevimiz

21. yüzyılda, Akdeniz Koleji - saygın denizaşırı üniversitelerle işbirliği içinde - Yunanistan'da Ekonomi, İşletme, Bilgi İşlem, Sosyal Bilimler, Turizm, Sağlık Meslekleri ve Mühendislik çalışma alanlarında öncü rolü olan bir yüksek öğrenim kurumuna evrimleşmiştir. Üniversitenin yüksek kaliteli akademik programları, kalitenin her zaman öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olduğu bir eğitim ortamında sunulmaktadır.

Akademik mükemmellik, öğrenci başarısı, akademik ve teknolojik yeniliklerin yanı sıra sosyal katkı için misyonunu gerçekleştirmek için, Koleji, öğretimi, öğrenci desteği, araştırması ve mesleki başarıları için seçkin uzmanlar ve yüksek kalibreli akademik personel ile birlikte çalışır.

Sağlam temellere ve ilkelere dayanan Mediterranean College, misyonunu uygulamayı ve Yunanistan'da tanınmış bir uluslararası öğrenme merkezi olmayı hedeflemektedir. Özel hedeflerimiz:

 • Öğrencilerimize, iş piyasasına başarılı bir şekilde girmelerini desteklemek için seçtikleri alanda ayrıntılı bir hazırlık yapmalarını sağlayın.
 • Öğrencilerimize destek olun ve onları “zorlayacak” ve disipline edecek, böylece etik, sorumluluk ve bütünlüğü teşvik edecek bir öğrenme ortamı yaratın.
 • Öğrencilerimize eleştirel düşünme, yaratıcılık, analiz ve sentez yeteneği, her profesyonel, akademik veya sosyal bağlamda uygulayabilecekleri iletişim becerileri gibi aktarılabilir beceriler geliştirmelerinde yardımcı olun.
 • Öğrencilerimizin istihdam edilebilirliklerini mümkün olan her yolla arttırın ve sektörde deneyim ve istihdam kazanmaya aktif olarak katkıda bulunun.
 • Öğrencilerimizi, geniş ve değişken bir akademik deneyim sunarak, ulusal ve uluslararası ekonomilerdeki lider pozisyonlara hazırlayın.
 • Akademik kadromuza, öğrencilerinin yararı için bilgi tabanlarını ve öğretim becerilerini zenginleştirerek gelişim fırsatları sağlayın.
 • Vizyonumuzun gerçekleşmesini güvence altına almak için programlarımızı ve hizmetlerimizi sürekli olarak değerlendirin ve geliştirin.
 • Kolejleri, esnek teslim şekilleri ve akademik / sosyal burslar sunarak uygun akademik niteliklere sahip tüm öğrencilere erişilebilir kılın.
 • Uluslararası öğrenci ve personeli çekerek uluslararası statümüzü arttırın.
 • Ulusal ve uluslararası eğitim kurumları ve uluslararası ün akademisyenleri ile akademik ve araştırma ilişkilerimizi genişletin.
 • Kültürel ve bilimsel faaliyetleri teşvik ederek toplumumuzun sosyal yaşamına katılın.

Konumlar

Selanik

Μεσογειακό Κολλεγιο Θεσσαλονικης

Address
2-4 Egnatia St.
54626 Selanik, Selanik, Yunanistan
Telefon
+30 231 054 7708

Atina

Μεσογειακό Κολλέγιο

Address
Pellinis 8 & 107 Patision Ave
11251 Atina, Merkez Atina, Yunanistan
Telefon
+30 210 8899600

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin