University of Macedonia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

118814_16255880117_4def23218d_o1.jpg

University of Macedonia Hedef: mükemmellik

Operasyonun altıncı yılında, Selanik'teki tarihi Endüstri Araştırmaları Enstitüsü'nün sürekliliği University of Macedonia yüksek kalite, özgürlük, demokrasi, meritokrasi ve sağladığı bireysel gelişim ortamı ile ünlü, modern bir devlet Yüksek Öğrenim kurumudur. tüm üyelerine: öğrenciler, Akademik ve Araştırma Personeli ve üniversite çalışanları.

Misyonumuz, dört okulumuzda sunduğumuz konular, yürütülen araştırmalar ve bilginin ilerletilmesi ve yayılması yoluyla topluma, ülkemizin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak olmuştur.

Binlerce University of Macedonia mezunu, Yunanistan ve yurtdışında başarılı kariyerlere devam ediyor. İşsizlik nedeniyle rahatsız olan Yunan gençliğini etkileyen mevcut olumsuz ekonomik durum göz önüne alındığında, Üniversitemiz olarak, mezunlarımıza ve öğrencilerimize İşgücü Piyasasına Girme Beklentilerini Kariyerlerimizle Destekleme Yolunda Yardımcı Olmak İçin En iyisini Yapıyoruz. Staj Ofisleri ve tüm bölümlerimizdeki çalışma programlarını güncelleyerek.

University of Macedonia Bölümlerinin ezici çoğunluğu, tüm akademik yıl boyunca sorunsuz çalışması, fonlarının sağduyulu ekonomik yönetimi ve bilgili, hırslı ve yetenekli insan kaynakları tarafından alınan olumlu değerlendirme sonuçları, Bugün üniversite ve yalnızca Yunanistan'da değil çevre bölgelerde de dinamik olarak büyüyen orta ölçekli bir üniversiteye gelecekteki gelişimimiz için kefil.

Üniversite topluluğumuz, Mükemmellik'i tartışılmaz hedef olarak belirlemektedir. Üniversite Değerlendirme süreçlerinin taleplerine cevap vermeye yönelik günlük çabalarımız, hedeflerimize ulaşmanın en iyi yoludur.

Genel olarak kurum olarak üniversitelerin ve özellikle University of Macedonia ülkemiz için bu dönüm noktasında öncü bir rol üstlenebileceğine gerçekten inanıyorum. Gelişim, araştırma ve bilginin ilerlemesi ile doğrudan ilişkilidir. Sadece devlet kurumlarının, özel sektörün, Üniversitelerin ve Araştırma Merkezlerinin yakın işbirliği ile başarabiliriz.

Rektör olarak görev süremdeki amacım, üniversitenin tüm üyelerine mükemmellik tutumunu aşılamaktır: öğrenciler, Akademik ve Araştırma Personeli ve kamu çalışanları ve özel kuruluşlarla mümkün olan en yüksek işbirliğini sağlamak için üniversite çalışanları. Bu şekilde, University of Macedonia herkese açık olacak ve devlet üniversitesi olarak sosyal misyonunu günlük olarak gerçekleştirecek ve hepimizi gururlandıracak.

University of Macedonia Rektörü
Achilleas Zapranis

118809_kastra2.jpg

yer

University of Macedonia Selanik'te yer almaktadır. Toplam 40.000 metrekarelik bir alana sahip, amfitiyatro, eğitim ve seminer salonları, ofisler ve idari bölüm alanları, tüm akademik yıl boyunca faaliyet gösteren bir restoran, bir spor salonu ve kitapçı; ayrıca bir çocuk bakım istasyonu yakında çalışacak. Ayrıca 4-8 kişinin (çoğunlukla resmi ziyaretçilerin) konaklayabileceği iki konuk odası vardır. Üniversite yakın zamanda Uluslararası standartlara sahip en çağdaş Konferans Merkezlerinden biri olacak ve ayrıca kentin önemli kültürel etkinliklerine ev sahipliği yapacak ana bir oditoryum ekledi.

Tesisler ve ekipman

Öğrencilere Kütüphane ve Bilgi Servisi (LIS), Kariyer Ofisi ve Bilgisayar ve Ağ Operasyon Merkezi tarafından büyük destek verilmektedir. Üniversitenin spor, kültürel ve politik aktiviteleri tüm öğrencilere açıktır.

Uluslararası Çevre

University of Macedonia , dünyanın her yerinden gelen öğrencileri ağırlıyor. Programın kalitesinin uluslararası öğrencilerimizin kültürel ve eğitimsel deneyimlerinin çeşitliliği ile zenginleştirildiğini biliyoruz. Bu nedenle, gelen öğrencilerimiz Yüksek Lisans Sekreterinden her türlü desteği alırlar ve yerel öğrenci yaşamına hızlı bir şekilde katılmalarına yardımcı olan bağımsız öğrenci ağları tarafından sıcak bir şekilde karşılanırlar.

Mezunlar ve Öğrenci Görüşleri

118819_martinidis2.jpg

George Martinidis (PhD), Yunanistan

"İlgi çekici ve aydınlatıcı bir deneyim ve çok ilginç insanlarla tanışma fırsatı olmasının yanı sıra Çağdaş E'nin Siyaseti ve Ekonomisinde UOM MA

118818_rodjetton.jpg

Rod Jetton, ABD

about.me/rodjetton

" University of Macedonia zamanım kariyer hedeflerime ulaşmama yardımcı olma konusunda son derece etkiliydi. Güneydoğu Avrupa'daki tüm ülkelere odaklanmak paha biçilemezdi ve ekonomiye verilen vurguyu canlandırıcı biçimde yararlı buldum. Profesörler çok çalışmayı ve odaklanmayı talep ediyordu. başarılı olmak için, fakat şimdiye kadar çalıştığım en iyi eğitmen grubuydular. Her birinin yalnızca materyali öğrenmeme yardım etmekle kişisel olarak ilgilenmekle kalmayıp aynı zamanda tüm çabalarım için danışmanlık, tavsiye ve destek önerdiler. UOM’un başarılı olmama yardım etmesine olan ilgisinin yanı sıra, eğitim kalitesinin yanı sıra, Amerika’da yurtdışında okuyan bir Amerikalı olarak beklentilerimin de ötesine geçti Bu programı, politika ve ekonominin hükümeti nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Güneydoğu Avrupa’da ve bir bütün olarak Avrupa Birliği’nde. ”

Konumlar

Selanik

Address
156 Egnatia Street
http://mabsos.uom.gr/

540 06 Selanik, Selanik, Yunanistan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin