Ders özeti

Bu ders iç mekansal ortamların tasarımına dinamik ve spekülatif bir yaklaşım getirmekte ve geleneksel metodolojilere meydan okumaya çalışan araştırmalara değer vermektedir. İç tasarım veya üç boyutlu tasarımın uzmanlık alanlarında özel ilgi alanlarınızı özlü ve odaklı çalışmalarla sürdürme fırsatı sunar.
Teorik ve pratik olmak üzere bir dizi konuyu ele alacaksınız. Tasarım modülleri, genel olarak kurulum olarak tanımlanan perakende, sergi, galeri, performans ve spekülatif çabalar da dahil olmak üzere çeşitli iç mekan tasarımı tipolojilerinde çağdaş konularla ilgilenmektedir. Benzer ve çağdaş örnekleri kullanarak yapılan bir karşılaştırmanın yanı sıra, benzer ve figüratif çalışmalar yoluyla tasarım çözünürlüğüne yeni bir yaklaşım yakından bakmak için dikkatli çalışmalar yapılır. Tez, bir tasarım projesi, bir tez veya bir araştırma parçası olarak - etkin bir şekilde bir hibrid, hem bir proje hem de yazılı bir özet veya teorik önerme olarak yapılabilir.

Ders yapısı

Aşağıdaki modüller, bu kursta okuduklarınızın göstergesidir.

Çekirdek modüller

  • İç Mekan Kod Çözme

Bu modül, çeşitli eleştirel teori akımlarının yönlerinden çizim yaparak Batı Mimarisine tarihsel bir bakış sağlarken, aynı zamanda öğrencileri bir dizi seçilmiş iç mekanda birincil araştırma yapmak için kendi araçlarını oluşturmaya teşvik etmektedir. Yaratılışlarını destekleyen psikolojik, kültürel, sosyal ve ekonomik kodları kapsayan tarihi ve çağdaş iç mekanlara bakacaksınız. Modül materyali derslerde, film projeksiyonlarında, seminerlerde ve saha çalışmasında ele alınmaktadır.

  • İç Mimarlık Vaka Çalışması

Bu modül, karşılaştırmalı, analitik çalışma için sunulan mekansal yapılar, nesneler veya yazarlar dizisi olarak 'tasarlanmış' ortamlara dair kısa bir deneysel çalışmaya odaklanmıştır. Bağımsız bir çalışma olarak veya Tez Projesi tematikine ayrı bir katkı olarak görülmektedir. Soruşturma, hem yazılı eser hem de kısa film medyası yoluyla yayınlanmaktadır.

  • Tasarım Bilişimine Giriş

Bu modül size iki boyutlu dijital grafikler, görüntü işleme ve animasyon sunacak. Modern, kentsel bir paradigmanın sürekli, dinamik bir akış içinde yer olması önerisini alan öğrenciler, mekanı, kısa (animasyonlu) bir filmin yönetmenleri, zamanı keşfetmek, kamera açıları, kurgu, ses efektleri ve efektleri gibi gözlemlemek, öğrenmek ve yorumlamakla yükümlüdürler. Buluşa benzersiz bir bakış açısı getirecek diğer teknikler ve mekanın geçici, geçici önemlilik ile yorumlanması. Anlatım, dizi oluşturma ve storyboard planlaması hazırlık çalışmalarını destekliyor. Bu modülde sunulan beceriler, öğrencilerin yeteneklerini standartların ötesine taşıyacak ve kalabalık, pratik bir pazar alanında rekabet avantajı sağlayacak.

  • Büyük Tez Projesi

Modül özellikle, Yüksek Lisans Tez Projeniz için seçtiğiniz çalışma alanının araştırılması, geliştirilmesi, keşfedilmesi, sentezi ve sonucu ile ilgilidir. Amaç, Tez Geliştirme modülünde formüle edilmiş pozisyondan geliştirilen projeyi geliştirmektir. Proje, önceki herhangi bir proje görevinden önemli ölçüde daha büyük bir taahhüt gerektirmektedir ve tasarım temelli veya metin temelli (veya bir karma) olabilir. Tasarım ve mimarlıktaki belirli teorilere ve tezahür etmelerine ya da tasarım sürecine kişisel ya da yenilikçi bir yaklaşım sergilemelerine rağmen, en yüksek kritik gözden geçirme standartlarını benimsemesi gereken proje üzerinde bireysel olarak çalışacaksınız.

  • Perakende tasarım

Mesleki temelli, uygulamalı bir tasarım modülüdür. Çağdaş perakende ortamında tasarımın nasıl etkili ve ikna edici bir araç olarak kullanıldığını bağlamda değerlendireceksiniz. Londra'daki bir amiral mağazasının tamamen ayrıntılı teklif tasarımıyla sonuçlanan ürün pazarlaması, ürün seçimi, markalaşma, paketleme, tanıtım, ilk 'pop-up' mağaza tasarımı konularını araştıracaksınız. Modül, son derece rekabetçi bir Londra tasarım ortamında faaliyet gösteren uygulama uzmanları tarafından, yılların uzmanlığı ile birlikte verilmektedir.

  • Tez Geliştirme

Bu modül, sizi araştırma konularını ve temalarını tanıtarak bir sonraki Büyük Tez Projesi için hazırlar ve araştırma yöntemlerini, analizlerini, gündemini, konseptini ve stratejisini kapsar. Modül boyunca bir dizi kısa proje ve / veya çalışma üstleneceksiniz. Ana Tez Projesinin, tercihinize bağlı olarak, tasarım tabanlı veya metin tabanlı bir form alabileceğini not etmek önemlidir. Bunun için Tez Geliştirme modülünün çalışma süreci, tez projeniz için geliştirdiğiniz araştırma yöntemlerinin türüne / biçimine de bağlı olacaktır.

Giriş koşulları

İngiltere, AB ve Uluslararası

Normalde Mimarlık, İç Tasarım veya ilgili tasarım disiplininde iyi bir Onur derecesine sahip olmanız gerekir. Nitelikleriniz konu alanlarında ise kursa katılacaksınız; Bazı durumlarda ve eşdeğer bir önceki çalışmanın veya Kredi Transferi'nin kabul edildiğine dair kanıtlara tabi olmak üzere, kursa birinciden başka bir değerlendirme noktasında girme izni verilebilir. Eğer geçmişiniz başka bir alanda ise, iç tasarımın pratik deneyimini veya bilgisini uygun seviyede gösterebilmenizi sağlamak düşünülebilir. Yarı zamanlı öğrencilerin normalde bir iç tasarım uygulaması veya ilgili meslek tarafından çalıştırılması ve en az iki yıllık ilgili iş deneyimine sahip olmaları beklenir. Tam zamanlı öğrencilerden normalde iç tasarım uygulamalarında bazı ilgili deneyimlere sahip olmaları beklenir. Öğrencilerden başvuru yaptıktan sonra portföylerini elektronik ortamda sunmaları istenecektir. İlk diliniz İngilizce değilse, her bir bileşende en az 6,0 puan alan en az 6,5 (veya eşdeğeri) IELTS puanına ihtiyacınız olacaktır.

Kariyer

Kariyer yolu

Mezunlarımız, Londra’da rekabetçi ve talepkar bir akademik ortamda çalışmakta olan bilgi ve avantajlara sahiptir. MA sırasında öğretilen geniş kapsamlı beceriler, mezunlarımızın kariyer yollarını güçlendirmelerini veya değiştirmelerini sağlamıştır.

Öğrencilerimiz şuna taşındı:

  • son sınıf öğretmenliği (Londra İletişim Okulu)
  • büyük çokuluslu şirketlerde istihdam sağlamak ve ilerlemek (Gensler, Benoy)
  • dünyaca ünlü tasarım uygulamalarında çalışmak (David Adaje)
  • kendi tasarım uygulamalarını başlatıyorlar (Catia Interiors - Nisan 2017'de açılıyor)

Bazı durumlarda, kurs mezunlarımızı çalışmalarını doktora düzeyinde ilerletmek için donanıma ekledim. Ayrıca, iyi sanatçıların uygulamalarını sorgulamalarını ve yeni yönelimleri almalarını sağlamıştır. Uluslararası öğrencilerimizin çoğu, yeni becerilerini yurtdışında ilerlemekte olan akademi ve endüstride kullanmak için menşei ülkesine geri dönmüştür.

Sanayi bağlantıları

Akademik çevremiz ve Londra'daki işyerindeki profesyonel yapı arasında çok önemli bir bağlantı olan, uygulamalarına katılmak için mezun arayan öğrencilerimiz Londra'da faaliyet gösteren geniş bir mimar ve iç mimar ağına sahibiz. Bu rotayı, çok sayıda mezunu başarılı ve büyüyen uygulamalara mükemmel sonuçlar verecek şekilde yerleştirmek için kullandık.

Program dili:
Ingilizce

University of Westminster için 60 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme July 17, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
12,500 GBP
uluslararası - İngiltere / AB: 9.000 £ (akademik yıl başına)
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date