İlahiyat, Hayal Gücü ve Kültür Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

MA, en az iki yıl ve en fazla beş yıl boyunca yarı zamanlı olarak tamamlanır. Sarum College öğrenciler genellikle dereceyi üç yıl içinde tamamlar (öğretilen bölüm için iki yıl ve tez için bir yıl daha). Altı öğretilen modülü ve bir Bağımsız Çalışmayı (180 kredi) tatmin edici bir şekilde tamamlayan öğrenciler, Winchester Üniversitesi tarafından verilen bir yüksek lisans derecesi alırlar. Üç öğretilmiş modülü (60 kredi) başarıyla tamamlayan ve çıkan öğrenciler bir Lisansüstü Sertifika alırlar. Altı öğretilen modülü (120 kredi) başarılı bir şekilde tamamlayan ve çıkan öğrenciler bir Lisansüstü Diploma alırlar.

Öğretilen tüm modüller 20 kredi değerindedir. Öğrencilerin iki Çekirdek Modülü (zorunlu) ve dört İsteğe Bağlı Modülü tamamlamaları beklenir. Bu, başka bir Sarum MA programından herhangi bir modülü içerebilir.

ÇEKİRDEK MODÜLÜ - Teoloji ve İnsan Kültürü (20 Kredi) - Öğrenciler, yaratıcı ve eleştirel perspektifler aracılığıyla teoloji ve kültür arasındaki ilişkinin doğasını keşfederler. Öğrencilerin, insan kültürü ile ilgili olarak teologlar ve temel teolojik tartışmalar hakkındaki bilgilerini iyileştirmelerine ve güncellemelerine, teolojideki merkezi temaların tarihte ve günümüzdeki farklı kültür biçimleriyle nasıl ifade edildiğini göstermelerine ve insan kültürü üzerinde eleştirel bir şekilde düşünmelerine izin verilecektir. çeşitli disiplinler arası perspektifler aracılığıyla. Öğrenciler, ilahi ve insan kültürü arasındaki arayüzle tanışacak ve kültürün sosyolojik, felsefi ve teolojik çalışmalarında ele alınan farklı metodolojik yaklaşımlara aşina olacaklar. Öğrenciler, 17. yüzyıldan günümüze kültür çalışmalarının disiplinlerarası doğasına katılacak ve kültürü anlamanın farklı yolları arasındaki yaratıcı etkileşimleri takdir edeceklerdir. Temel modül olarak, öğrencilere programa girişlerinin bir parçası olarak ilgili araştırma yöntemleri ve becerileri de tanıtılacaktır.

ZORUNLU MODÜL - Metin, Yorumlama ve Hayal Gücü (20 Kredi) - İncil'in görüntüleri, hikayeleri, mitleri ve öğretileri Batı kültürel hayal gücünün temelini oluşturmuştur. Her yeni kültürel bağlamda okunduğunda, Kutsal Kitap kişinin hem metnin okunmasına hem de metin tarafından okunma eylemine duyarlı olmasını gerektirir. Öğrenciler eleştirel ve yaratıcı yorumbilimle meşgul olacak ve İncil metinlerini daha derin ve daha yakından okuyacak, bu metinlerin insan yaratıcılığı tarafından nasıl bilgilendirildiğini ve bilgilendirildiğini görecekler. Öğrenciler, metinler arası analizi takip edecek ve farklı metin türlerini (kutsal veya başka türlü) karşılaştırma fırsatı sunacak ve belirli İncil metinlerinin çeşitli orijinal ve yaratıcı yorumlarını keşfetmeye teşvik edilecekler. İSTEĞE BAĞLI MODÜLLER - Sarum College Yüksek Lisans, çok çeşitli İsteğe Bağlı Modüller sunar. Her modül iki yılda bir çalışır ve İsteğe Bağlı Modüllerin tarihleri, öğrencilerin çalışma programlarını planlamalarına yardımcı olmak için iki yıl önceden açık olacaktır.

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Sarum College is an ecumenical centre for Christian study and research where our passion is learning that nourishes the human spirit. Welcoming people of all faiths and none, we offer space and time f ... Devamını oku

Sarum College is an ecumenical centre for Christian study and research where our passion is learning that nourishes the human spirit. Welcoming people of all faiths and none, we offer space and time for enquiring minds to grow in wisdom and courage. Daha Az