İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisans Programı, bir edebiyat okuyucusu ve araştırmacısı olarak gelişiminiz etrafında tasarlanmıştır; eleştirel ve düşünceli bir bilim adamı olarak; ve bir iletişimci ve bilgi sunucusu olarak. Mevcut bilimsel araştırmayı aktarılabilir akademik ve profesyonel becerilerin teşvikiyle birleştirir. Sizi, personelimizin güncel ilgi alanlarından, yayınlarından ve işbirlikçi projelerinden haberdar edilen araştırma liderliğindeki modüller ile disiplini dönüştüren tartışmalara, tartışmalara ve projelere katkıda bulunmaya davet ediyor. Modüler bir yapıya ve uygun bir zaman çizelgesine dayanan bu kurs, hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı eğitim için uygundur.

Ana unsurlar

 • Ödül: Masters
 • Süre: 1 veya 2 yıl
 • Çalışma şekli: Tam / Yarı zamanlı
 • Başlangıç ​​tarihi: Eylül
 • Ödül veren kurum: Bishop Grosseteste University
 • Kurum kodu: B38

Bu ders hakkında

İngiliz Edebiyatı alanındaki yüksek lisansımız, İngiliz Edebiyatı ile olan ilişkinizi genişletmek ve genişletmek istiyorsanız idealdir. Aydınlanma sonrası bağlamda, 1780'den günümüze, iki takım tarafından öğretilen modül aracılığıyla edebiyatın yeni ve daha karanlık taraflarını ortaya çıkarmanın yanı sıra geçmişi yorumlamanın yenilikçi yollarını ortaya çıkararak, bir dizi edebi türü, yaklaşımı ve temayı keşfedeceksiniz. farklı bakış açıları ve bir öğretmenin seçilen yazarların, edebi dönemlerin, türlerin ve temaların peşinde koştuğu dört modül aracılığıyla şimdiki zaman.

İngilizcede ileri düzeyde edebiyat bilgisi, edebi eleştirel analiz, araştırma, bağımsız burs ve mükemmel iletişim becerileri yoluyla bilgi aktarımı yetkileri kazanacaksınız. Bu kurs sizi oldukça aranan organizasyonel, proje yönetimi, teslimat, irtibat, problem çözme ve etkileşim becerileri ile donatır. Esnek ve canlı, size çeşitli yazılı ve sözlü görevlerde kendi ilgi alanlarınızı takip etme fırsatı verir.

BGU English'in yerleşik bir araştırma kültürü vardır ve düzenli edebi etkinliklerde, atölyelerde ve sunumlarda personelimize katılmaya davet edileceksiniz. Araştırma seminer dizilerine, konferanslara ve diğer halka açık etkinliklere katılmaya teşvik edileceksiniz. 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde (REF), İngiliz personel tarafından sunulan çalışmaların% 83'ü, özgünlüğü, önemi ve titizliği açısından 'dünya lideri' olarak kabul edilen araştırmalar da dahil olmak üzere 'uluslararası' kalitede olarak değerlendirildi.

Ne çalışacaksın

Bu kurstaki öğrenciler şu anda aşağıdaki modüllerin bir kısmını veya tamamını okuyor

Ders modülleri

 • Teorileştirme Edebiyatı: Eleştirel Çerçeveler
 • Zaman İçinde Edebiyat
 • Çerçeveleme Türü
 • Edebiyatın Karanlık Yüzü
 • Odaktaki Yazar
 • Tematik Konular
 • Tez

Weathered books

Giriş koşulları

Normalde İngiliz Edebiyatı veya ilgili bir disiplinde en az 2.2 Şeref derecesine sahip olmanız veya sahip olmanız beklenir.

2.2 veya üzerinde başka bir dereceye sahipseniz, içeriğe bağlı olarak, program içeriğiyle ilgili yeterli konu bilgisini göstermeniz istenecektir. Bu görüşme ve başvuruda değerlendirilecektir.

BGU, erişimi ve katılımı genişletmeye kararlıdır ve katı bir ayrımcılık yapmama politikasına bağlıyız.

Nasıl öğretileceksiniz

Bu kurs boyunca, size esnek bir zaman çizelgesi (yarı zamanlı bir çalışma rotası da barındırabilen) aracılığıyla sunulan bireysel, bağımsız modüller sunulacaktır. Derinlik ve odak sağlayan uzman modüllerle tamamlanan, genişlik ve kapsam sunan daha uzun modüller ile hem içerik hem de yapı açısından çeşitlilik sağlar. Değerlendirmeyi kendi ilgi alanlarınıza göre uyarlayabilecek ve bireysel tezinizi üretebileceksiniz.

değerlendirme

Öğretim, düzenli küçük grup seminer oturumlarını besleyen bağımsız araştırma görevlerine dayalı olacaktır. Uzman yorumu ve eleştirel tartışmanın bir kombinasyonu yoluyla, öğrenciler bir dizi sözlü, yazılı ve araştırmaya yönelik değerlendirmeler için gerekli beceri ve çerçeveleri kazanacaklardır. Bu edebi değerlendirmeler, çok sayıda profesyonel gelecek için gelişmiş iletişim ve sunum becerileri geliştirecektir.

Kariyer ve İleri Çalışma

Bu Yüksek Lisans kursu, sizi gelişmiş eleştirel, edebi ve analitik becerilere ve aynı zamanda kazanacağınız sofistike iletişim ve araştırma yeteneklerine bağlı çeşitli mesleklere hazırlayacaktır. Bu, öğretmenlik, yayıncılık, kütüphanecilik, gazetecilik, profesyonel yazarlık gibi kariyerleri veya akademi içinde (doktora alarak) içerebilir. Bununla birlikte, bir İngilizce Yüksek Lisansının, özellikle konuya bağlı bir kariyerle sonuçlanması gerekmez. Mezunlarımız ayrıca pazarlama, yönetim veya halkla ilişkilerle ilgili mesleklere geçmek için güçlü bir konumda olacaklar.

Destek

BGU'da okumak, öğrenci merkezli bir deneyimdir. Personel ve öğrenciler, samimi bir kampüs topluluğunun parçası olarak arkadaş canlısı ve destekleyici bir atmosferde birlikte çalışırlar. Personelin her üyesini kişisel olarak tanıyacak ve yardım ve tavsiye için onlara yaklaşırken kendinizden emin olacaksınız ve personel sizi sadece görerek değil, benzersiz yetenekleri ve ilgi alanlarına sahip bir birey olarak tanıyacaktır.

Başlangıçtan mezuniyete kadar sizi kişisel ve akademik olarak desteklemek için orada olacağız.

Ücretler ve Finans

Pek çok öğrenci finansmanı bilgisi çeşitli kaynaklardan edinilebilir, ancak bazen kafa karıştırıcı ve çelişkili olabilir. Bu nedenle BGU olarak, süreç boyunca size yardımcı olabileceğimiz tüm bilgileri ve desteği vermeye çalışıyoruz. Öğrenci Danışmanlığı ekibimiz, çalışmalarınız için finansman düzenlemelerini belirlemenize yardımcı olan uzmanlardır ve öğrenci finansmanının tüm yönlerinde size adım adım rehberlik edecek bir dizi hizmet sunar.

Tüm başvuru sahipleri için, UCAS'ta çevrimiçi başvurunuzu doldurmanızı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için eksiksiz talimatlar ve uygun olduğunda yardım metni bulunmaktadır.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Here at Bishop Grosseteste University (BGU), we’ve been educating students in the historic heart of the City of Lincoln for over 150 years, located on a beautifully green and pleasant campus just a fe ... Devamını oku

Here at Bishop Grosseteste University (BGU), we’ve been educating students in the historic heart of the City of Lincoln for over 150 years, located on a beautifully green and pleasant campus just a few minutes’ walk from Lincoln Cathedral, Castle and the old Roman city. We’re set on a single-site campus, so just about everything you need is close by, whether it be your tutors, your friends, your lectures or the places in which you like to relax. Daha Az