İnsan Hakları Çalışmaları Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu iki yıllık bir yüksek lisans programıdır ve disiplinlerarası insan hakları alanında , beşeri bilimler içinde bir profili olan bir programdır . Program, insan haklarının dünyamızda temsil ettiği karmaşık olguya tarihsel, felsefi, politik ve yasal bakış açılarını birleştiriyor. İnsan haklarının yalnızca etik ilkeler veya hukuk ve politika için bir zemin olarak değil, aynı zamanda demokratik bir toplumun altyapısının bir parçası olarak görülmesi ve çalışılması gerektiğine inanıyoruz .

Bu, zamanımızın politik ve kültürel zorlukları ile ilgili disiplinlerarası beceriler kazanmak isteyen öğrenciler için araştırmaya yönelik bir programdır . Devam eden araştırmalarla yakın bağlantıları olan etkileşimli bir öğretme stiline odaklanıyoruz. Öğrenciler çalışmalarının bir parçası olarak staj yapma şansına sahip olurlar.

Program, İsveç'teki disiplinlerarası insan hakları çalışmalarındaki tek doktora programına da ev sahipliği yapan Tarih Bölümündeki İnsan Hakları Çalışmaları bölümü tarafından sunulmaktadır. Kütüphane, kafe ve okuma odalarının bulunduğu canlı bir ortam sunan LUX Humanities Centre'da bulunuyoruz.

Program modülleri / dersleri

Zorunlu dersler (kredili):

  • Küresel Dünyada İnsan Hakları: Acenteler, Göstergeler ve Kurumlar (15)
  • Siyaset ve Felsefe Tarihinde İnsan Hakları (15)
  • Uygulamada İnsan Hakları: Araştırma Yöntemleri, Araştırma Etiği ve Proje Yönetimi (15)
  • Tematik Uzmanlaşma (15)
  • Alan Kursu (30)
  • Yüksek lisans tezi (30)

Daha fazla bilgi https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-HAMRS adresinde bulunabilir.

Neden Lund University ?

Lund University 1666'da kurulmuş ve kuzey Avrupa'nın en eski, en geniş ve en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversite, dünyanın en yenilikçi, sürdürülebilir ve demokratik ülkelerinden biri olan QS Dünya Üniversite Sıralaması 2020'de dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır ve İsveç'e gelen uluslararası öğrenciler için bir numaralı seçenektir.

Uluslararası ağınızı global bir sınıf ortamında oluşturmaya başlamak isterseniz, Lund University mükemmel bir seçenektir. Yüksek öğrenim sağlayan dünyanın en iyilerinden biri olarak gösterilen bir ülkede farklı bir öğrenme biçimini yaşayın. Grup çalışması ve resmi olmayan öğretmen-öğrenci ilişkileri, derinlemesine öğrenmeyi kolaylaştırır.

Üniversite, İsveç'in güneyindeki büyüleyici ve kompakt bir üniversite şehri olan Danimarka'da, Danimarka'daki Kopenhag Havaalanı'na sadece 35 dakika mesafede yer almaktadır. Şehir, canlı öğrenci yaşamı ile ünlüdür ve aynı zamanda dünyanın önde gelen araştırma tesislerine ve uluslararası şirketlere ev sahipliği yapmaktadır.

Lund University hakkında daha fazla bilgi için www.lunduniversity.lu.se adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Devamını oku

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Daha Az
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Daha fazla Daha az
Okulun web sitesini ziyaret edin