İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Yüksek Lisansı, ulusun kendi türünün en iyi programlarından biri olarak kabul edilir ve tam zamanlı veya yarı zamanlı bir seçenek aracılığıyla kullanılabilir. Dünyaca ünlü öğretim üyeleri tarafından verilen müfredat, öğrencilere çağdaş İK uygulamalarını ve alanında başarılı kariyerler için gerekli olan temel teorileri kapsamlı bir şekilde anlamalarını sağlar.

Dinamik Bir Çalışma Alanı

İnsan kaynakları ve endüstri ilişkileri alanı, insan kaynakları yönetiminden iş ilişkilerine ve ötesine kadar, istihdam ilişkisinin tüm yönlerini kapsamaktadır. Teori ve pratiği harmanlayarak, lisans programlarımız tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrencilerimize ekonomi, psikoloji, iş, etik, kültür ve hukuk alanlarında çok disiplinli bir temel sağlar.

Programın İK toplumu ile 60 yıllık bağlantısı, öğrenciler ve mezunlar için çeşitli fırsatlara dönüşüyor. Yerel, ulusal ve uluslararası şirketler, yeni nesil İK liderleri olmak için tüm İK pozisyonları için öğrencilerimizi işe almaktadır. Akşam İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı, mezuniyet öncesi ve sonrası öğrenci deneyimini zenginleştiren ve ağ fırsatları sağlayan farklı geçmişlerden yetenekli ve tecrübeli profesyonelleri kayıt altına alır.

Güncel araştırma ve uygulama konuları şunlardır:

 • Örgütler çalışanları nasıl güçlendirir ve entelektüel sermayeyi küresel ekonomide başarılı olmak için ortaya çıkarır.
 • İK profesyonelleri, yönetimin ötesinde stratejik iş ortakları olmak için nasıl hareket ediyorlar.
 • İKY'nin alanı, kuruluşlar temel yetkinliklere odaklanmak için kendilerini yeniden icat ederken nasıl liderlik sağlar.
 • İstihdam daha aile dostu, esnek ve duyarlı hale geliyor.
 • Küresel ekonomide işçilerin ve işverenlerin çıkarlarını dengeleyen kamu politikaları ve kurumlar nasıl oluşturulur?

Tam zamanlı

MA-HRIR programı, tam zamanlı ve yarı zamanlı formatlarda sunulmakta ve öğrencilerin tam zamanlı eğitim almaları ve yoğun çalışan profesyonelleri barındırmaları sağlanmaktadır. Hangi formatı seçerseniz seçin, MA-HRIR programı kapsamlı bir eğitim sunar.

Tam zamanlı program

Tam zamanlı lisansüstü çalışmalara adanmış öğrenciler için. Program, sonbaharda ve gün ve akşam boyunca tutulan sınıflarda başlar. Öğrenciler dönem başına 12 krediye kaydolur ve iki akademik yıl içinde derecesi tamamlar. Birçok öğrenci için, birinci ve ikinci yıl arasında tam zamanlı bir yaz stajı programı yuvarlar.

Tam zamanlı program 2 yıldır.

Yarı zamanlı program

Akşam İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri'nin tüm yönlerini kapsar, böylece öğrendiklerinizi mevcut çalışmanıza ve gelecekteki zorluklarınıza uygulayabilirsiniz. Fakültemiz, sınıf deneyimini zenginleştirmek için profesyonel deneyimlerinize dayanmaktadır.

Yarı zamanlı program 3-5 yıl

Müfredat

HRIR Sanat Ustası, öğrencilere çağdaş uygulamalar, temel teoriler ve insan kaynakları ve endüstriyel ilişkilerin ana alanlarını tam olarak anlamalarını sağlar ve onlara kurumlar ve kamu sektörü kuruluşları ile başarılı kariyer için kavramsal temel ve analitik bir çerçeve sunar.

İnsan kaynakları ve endüstri ilişkileri alanında kapsamlı bir eğitim sağlamak için, müfredat 3 temel alan etrafında yapılandırılmıştır ve sosyal bilimler, davranış bilimleri ve iş dünyasından 3 temel kavramdan oluşmaktadır. Öğrenciler bu HRIR alanlarının 6'sında çekirdek dersler alırlar.

Çekirdek alanlar

 • Personel, eğitim ve gelişim
 • Tazminatlar ve kazançlar
 • İş ilişkileri ve toplu pazarlık
 • Anahtar kavramlar
 • Örgütsel davranış ve teori
 • Yönetsel ekonomi ve iş piyasası analizi
 • Veri analizi
 • Tam zamanlı sıralama

harç

Tam zamanlı: Yurt dışı yerleşikler için 32.000 $ / yıl

Ücretler ve öğrenim hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Program dili:
 • Ingilizce
Carlson School of Management, University of Minnesota
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
2 - 4 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
32,000 USD
Tam zamanlı: Vatandaş olmayanlar için yaklaşık 32.000 $ / yıl.
Deadline
Bilgi iste
February 1st: Full time priority admission for Fall start
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
February 1st: Full time priority admission for Fall start
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
February 1st: Full time priority admission for Fall start
End Date