İnsan Kaynakları Yönetiminde Profesyonel Usta

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Şirketler ve kuruluşlar, rekabetten sıyrılma söz konusu olduğunda kilit varlıklarından birinin insan ekibi ve dolayısıyla İnsan Kaynakları departmanının yönetimi ve denetimi olduğunun her zamankinden daha fazla farkındalar. Bir şirketin personeli, iş projesinin tasarımı, uygulanması ve yönetiminin arkasındaki itici güçtür. Bu nedenle şirketlerin gittikçe daha fazla çalışanlarına yönelmesi çok önemlidir. Bu nedenle, İnsan Kaynakları Yöneticileri, şirketin tüm iş faaliyetlerini birbirine bağlayan ve bunlarla çalışan bir departmana liderlik etme konusunda donanımlı ve aynı zamanda çevredeki değişikliklere uyum sağlayabilen profesyoneller olmalıdır. Bölüm, şirketin stratejisinin ve net bir rekabet avantajı yaratmanın arkasındaki itici gücün merkezinde yer almaktadır. İnsan Kaynaklarının rolü, şirketin rakiplerinden ayrılmasında kilit bir faktör olduğu için şirketin stratejisinin ve yönetiminin merkezinde olmalıdır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans İnsan Kaynakları profesyonellerinin insan yönetimi perspektifinden pazarın ihtiyaçlarına ve zorluklarına cevap vermek için donatmak için tasarlanmıştır. Değişimi, rekabetçi avantajlar yaratmanın en etkili yolu olarak benimseyen, yeni teknolojilerden faydalanabilen, iş piyasasına katılan yeni nesil profesyonellerin sağlam bir kavrayışına sahip olan, iş / yaşam dengesi ve ahlakın önemini tam olarak anlayan profesyoneller yeni iş ekosisteminde başarıyı sağlamanın en iyi yolu olarak yetenekleri geliştirmeye, çekmeye ve elde tutmaya kendini adamış kişilerdir.

Uzaktan eğitim modu, katılımcıların yaşam tarzına göre uyarlanmış çalışma düzenleri ve görevleri programlama esnekliği sağladığı için, bu program tamamen çalışan profesyoneller, yöneticiler için uygundur.

Sebepleri

 • Barselona veya Roma'da Uluslararası Eğitim Kampı

Rome Business School , profesyonel ağınızı genişletebileceğiniz Roma veya Barselona'daki Uluslararası Programlarımıza katılarak size yetkinliklerinizi geliştirme ve girişimcilik, yenilikçilik ve iş dünyasındaki diğer önemli konular hakkındaki bilgilerinizi zenginleştirme şansı sunar. Roma'daki bootcamp programın bir parçası olarak dahil edilirken, Barselona'daki konut programı ek ücrete tabidir.

 • Yumuşak Beceriler Programı

Sağlam ve başarılı bir kariyerin temelleri, hiç şüphesiz, talep edilen ve kutlanan Yumuşak Beceriler, her çalışma ortamında ve iş alanında pratik kullanımlar bulan yeterliliklerdir. Yumuşak Beceriler programımız, kişisel ve mesleki gelişimlerini kolaylaştırarak bu kişisel yumuşak becerilere kapsamlı ve ayrıntılı bilgi ve aşinalık sağlayacaktır.

Bu özel programda, Beceri Yükseltme için 5 Yumuşak Beceri Dersinde uzmanlaşacaksınız (sağlanan bir Sertifika ile):

 • Duygusal zeka
 • İşletmeler için Topluluk Önünde Konuşma
 • Zaman, Stres ve Öz Yönetim
 • Kültürler arası iletişim
 • Çatışma, Problem Çözme ve Müzakereler
 • Ağ ve Ortaklar

Rome Business School , dünyaca ünlü birçok lider şirketle sağlam ortaklıklar kurmaktadır. Öğrencilerimizin güçlü bir profesyonel ağ oluşturabilmelerini sağlamak için, seçkin iş ekosistemlerinden temsilcilerle sürekli olarak toplantılar, ziyaretler, etkinlikler ve konuk konferanslar düzenliyor, önde gelen profesyoneller ve öğrenciler arasındaki etkileşimi teşvik ediyor ve öğrenme sürecini kolaylaştırıyoruz.

 • Kariyer yolu

Nitelikli ve profesyonel Kariyer Hizmetleri Ekibimiz, katılımcılarımıza bugünün iş piyasasında rekabetçi bir figür haline gelmek için kendi profesyonel profilini şekillendirmek için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş bir Kariyer Yolu sağlar. İş arama ve kariyer ağının en sıcak konusuna odaklanan atölyeler, bireysel kariyer danışmanlığı toplantıları, özel etkinliğimiz ' Rome Business School Talent Focus' ve daha değerli avantajlar, kariyerinizde en iyi başlangıç veya büyük bir artış sağlamak için hizmetinizdedir!

yapı

Rome Business School İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansının Profesyonel formatı, katılımcılara İnsan Kaynakları sektörü ve diğer ilgili alanların önemli yönleri için kapsamlı bir hazırlık sağlamak ve daha geniş yönetim dünyasına geniş bir bakışla başlamak ve daha sonra devam etmek için yapılandırılmıştır. İK Stratejisi, Geliştirme ve Yönetiminin tüm özel konularını ve yönlerini analiz etmenin yanı sıra, yenilikçi ve sorumlu liderlik, eğilimleri ve en iyi uygulamalarının yanı sıra İK Yönetim Endüstrisine nasıl etkili bir şekilde uygulanabileceğine ilişkin derinlemesine bir bakış açısı sağlar. .

içindekiler

 • Odaklanma ve Uzmanlaşma

Kuruluşun farklı alanlarındaki yeni ihtiyaçları ele almak ve geliştirmek için gereken yeterlilikleri geliştirmek. İnsan Kaynakları endüstrisi şirketleri için etkili yönetim stratejilerini belirlemek ve geliştirmek.

Bu ilk didaktik modülde, uzmanlaşma şansınız olacak:

 • Stratejik İK
 • Yetenek Geliştirme
 • İnsan Davranışı ve Değişim Yönetimi
 • İK Yöneticileri için Temel Yumuşak Beceriler
 • Geleceğe Yönelik Bir Lider Olmak

Geleceğin en iyi uygulamalarına odaklanarak İnsan Kaynakları sektöründeki yeni trendler ve yenilikler hakkında bilgi edinin.

Özellikle, Dijital İnsan Kaynakları, Yeni trendler ve İnsan Kaynakları için Gelecekteki Zorluklar konularında aşağıdaki konularda hazırlıklı olacaksınız:

 • İK'nin Gelecekteki Eğilimleri ve Gelecekteki Zorlukları
 • 2021 için en iyi İK uygulamaları (Vaka çalışmaları)
 • İşyerinde Etik
 • Dijital İK
 • Kaptanlık Projesi

İnsan kaynakları alanında, İK Endüstrisindeki mevcut veya hayali şirketlerin bir iş sorununu çözen VEYA katılımcıların şirketlerde bir sorunu çözmesi için önerilen bir iş zorluğu üzerinde çalışmak üzere bir İK planı geliştirmeyi amaçlayan ekip çalışması projesi katılımcıların çalıştığı yer. Tüm takımlar projenin ilk aşamasından itibaren yönlendirilir.

Capstone projesinin tamamlanmasından sonra, öğrenciler:

 • Eleştirel düşün
 • Yaratıcı çözümler uygulayın ve yönetimsel sorunları çözün
 • Teoriyi pratiğe uygulamak ve bağlamak
 • İş raporlarını / fikirlerini daha etkili bir şekilde iletin ve sunun
 • İş araştırması ve iş analizi yapma
 • Ortak liderlik becerilerini gösterin
 • Takım halinde etkin çalışın
 • Kültürlerarası iletişim kurun ve ortak bir hedef için uzlaşma sağlayın
 • Hedefler belirleyin ve projeleri etkili bir şekilde uygulayın

metodoloji

Yüksek Lisans etkileşimli önden dersler, vaka çalışması analizi, sınıf içi alıştırmalar, tartışmalar, rol oyunları, takım çalışması alıştırmaları, video tartışmaları, iş analizi ve öğrenci sunum oturumları ile öğretilecektir.

Tartışma oluşturmak ve gerçek iş ve iletişim sorunlarını göstermek için vaka çalışmaları kullanılacaktır. Öğrenciler geniş çapta okumaya ve tartışma ve tartışmalara katılmaya teşvik edilecektir. Didaktik metodoloji, öğretmenlerin öğrenci merkezli bir yaklaşım uyguladıkları, öğrencileri meşgul ettikleri ve öğrencilerin edindikleri bilgiyi uygulamalarına izin veren faaliyetler sağladığı eylem öğrenimine dayanır. Tüm öğretmenler sınıfta aktif öğrenme yöntemlerini kullanırlar.

Dünya çapında Bootcamp

Girişimcilik becerilerinizi geliştirin ve bunları en büyük zorluklarla test edin: İnovasyonun en ön saflarında ve en verimli başlangıç ekosistemleri arasında güzel bir şehir olan EAE Business School ile ortaklaşa düzenlenen Rome Business School Barselona'daki özel Bootcamp'ı ve çevrimiçi öğrenciler için, Roma'daki Bootcamp kayıt fiyatına dahildir: sadece uçuş ve konaklama düşünün, gerisini biz hallederiz!

Sizi çözmek ve pratik bir öğrenme ve beceri geliştirme yöntemi sunmak için gerçekçi iş senaryolarıyla yüz yüze getirmek için tasarlanmış gelişmiş bir programa katılın. Üst düzey çalışan şirketlerden bir öğretmenin profesyonel desteği ile!

Burslar ve Öğrenim Ücretleri

Bu Yüksek Lisans için öğrenim ücreti 3.900 Euro'dur (KDV dahil) katılım ücretinin ödenmesi mümkündür.

Ödenebilir:

 • faizsiz 4 taksitte
 • tek bir çözümde (bu seçenek, öğrenciye toplam öğrenim ücretinde% 10 indirim sağlar)

Bireysel profile, deneyime ve kanıtlanmış motivasyona göre, adaya genel eğitim ücretinin bir kısmını kapsayan bir burs verilebilir (% 25'e kadar). Gerçekten de, Rome Business School en haklı adaylara 5 farklı burs türünden yararlanma fırsatı sunuyor. Bu kısmi ekonomik teminatlar, 6 aylık faizsiz finansmandan oluşabilir. Aşağıda mevcut hibelerin bir listesi:

 1. Akademik Mükemmeliyet Bursu: En son akademik kariyerlerinde yüksek lisans veya lisans düzeyinde olağanüstü performans gösteren adaylara verilir.
 2. Yaşam Boyu Öğrenme Bursu: Sürekli, kendi kendini motive eden bilgi ve beceri geliştirme arayışını gösteren başvuru sahiplerine aittir.
 3. Yönetici Kadınlar Bursu: Rome Business School , yönetici pozisyonlarında kadınların oranını artırmak ve işyerinde cinsiyet eşitliğini artırmak için çabalamaktadır. Gerçekten de, bu hibe öğrencilerimizin yönetici potansiyellerini, liderlik kapasitelerini ve mesleki isteklerini gerçekleştirme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.
 4. Girişimci Hibe: Amacımız, KOBİ'lerin yöneticilerine, serbest meslek sahiplerine ve kendi iş projelerine sahip kişilere verilen bu hibeyi kullanarak öğrencilerimizin girişimci ruhunu büyük iş fikirleriyle beslemektir.
 5. Daha İyi Bir Dünya İçin Daha İyi Yöneticiler: Amaç, ekonomiyi, toplumu ve çevrelerindeki dünyayı geliştirmeyi amaçlayan açık, geleceğe yönelik motivasyon gösteren adaylar içindir.

Başlangıç tarihi yaklaştıkça ve fonlar sınırlı olduğunda burs rekabeti artar, bu nedenle talebin mümkün olan en kısa sürede yapılması tavsiye edilir.

Bir burs başvurusunda bulunmak için, başvuruyu Yüksek Lisans'a kabul için gönderirken, CV ve belgelerle birlikte 300 kelimeden fazla olmayan bir motivasyon mektubu göndermek gerekir. Olası bir burs almaya uygunluk, adayın başvurusunun değerlendirilmesi sırasında Rome Business School akademik komitesi tarafından kararlaştırılacaktır.

Bir burs için motivasyon mektubu yazmak için, başvuru sahibi şunları belirtmelidir:

 • Başvuranı diğer adaylardan ayıran şey;
 • Mesleki hedefler ve hedefler.

Kabul süreci

Rome Business School sunduğumuz programlarda en yüksek kaliteyi korumak için çok çalışıyor. Bu nedenle, adayların uygunluğunu sağlamak için, tüm başvuru sahipleri aşağıdaki şekilde yapılandırılmış bir seçim sürecinden geçmeli ve başarıyla geçmelidir:

 1. Kimlik Bilgilerinin Değerlendirilmesi
 2. Başvuru Onayı
 3. Seçim Röportajı
 4. Kabul
 5. kayıt

Kabul süreci, adayın Yüksek Lisans'a katılmaya uygunluğunu doğrulamayı amaçlamaktadır. Adayın akademik tarihi, Yüksek Lisans kapsamındaki konularda önceki deneyimler ve motivasyon değerlendirme konuları olacaktır. Gönderildikten sonra, başvuru Rome Business School akademik komitesi tarafından değerlendirilecektir. Uygulamanın uygunluğunu sağlamak için gerekli tüm belgelerin teslim edilmesi önemlidir.

derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere çifte sertifika verilecektir: Rome Business School diploması ve 60 uluslararası kabul edilmiş kredi (60 AKTS) sağlayan Universidad Internacional de Valencia (VIU) tarafından resmi bir sertifika .

Hayatının geri kalanına atla!

Belirli bir iş alanında en üst kalitede gelişmiş eğitim, beceri geliştirme ve kendinizi test etmek için sayısız fırsat, profesyonel ağınızı genişletmenin ve çeşitli iş alanlarında çalışan elit profesyonellerle iletişim kurmanın yollarını arıyorsanız, tam olarak sizin için programımız var . Oradan, hepsi size kalmış! Yeni düşünme yollarını öğrenme ve deneyimleme konusundaki kararlılığınız ve istekliliğiniz, programlarımızdan en iyi şekilde yararlanmak ve kariyerinizde başarıya giden yolda ilerlemeye başlamak için ihtiyacınız olan her şeydir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

The Rome Business School is a Rome, Italy, based Institute of excellence devoted to managerial training and research, which operates internationally, with alumni hailing from more than 140 countries w ... Devamını oku

The Rome Business School is a Rome, Italy, based Institute of excellence devoted to managerial training and research, which operates internationally, with alumni hailing from more than 140 countries worldwide. Daha Az
Roma , İtalya Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az