İskoç Tarihi Araştırmalarda MLitt

Genel

Program açıklaması

İskoçya Tarihi Araştırmaları'ndaki MLitt, öğrencilere zaman içinde İskoçya'nın uzun vadeli gelişimini keşfetme ve alandaki ünlü uzmanların rehberliğinde daha özel ilgi alanlarına odaklanma fırsatı sunar.

İskoçya Tarihi Araştırmaları'ndaki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen, lisansüstü bir programdır.

Önemli

 • Modüller İskoçya'da tarih yazımının tarihini ve İskoç geçmişi ile İskoç hediyesi arasındaki ilişkiyi araştırıyor.
 • Üç zaman diliminden birine odaklanan dikkat, bağımsız araştırma yapmak için gereken anlayış ve becerileri geliştirir.
 • Öğrenciler, seçtikleri bir konunun literatürünü uzman bir süpervizörün rehberliğinde daha yoğun bir şekilde inceleme fırsatına sahip olurlar.

Öğretim biçimi

İki yarıyıldan fazla bir süredir öğrenciler, İskoç tarihinin çeşitli tema ve konuları için iki zorunlu modülü ve iki isteğe bağlı modülü tamamlarlar. Zorunlu modüller, Orta Çağ'dan günümüze kadar İskoçya'da tarihsel yazının gelişimi üzerine benzersiz bir bakış açısı sunar ve İskoç geçmişinin yorumlamaları ile günümüzdeki kullanımları arasındaki karmaşık ilişkileri araştırır.

Öğretim, öncelikle altı ila sekiz öğrenciden oluşan seminerler ve bire bir derslerdir. Modüller sadece kurs ile değerlendirilir; final sınavı yoktur.

Öğrenciler kursun son üç ayını en fazla 15.000 kelimeden oluşan bir tez çalışması olan MLitt için son değerlendirme bölümünü araştırma ve yazmaya odaklanarak geçirecekler.

Modüller

Bu programdaki modüller değişken dağıtım ve değerlendirme yöntemlerine sahiptir.

Zorunlu

 • İskoç Tarihinde Yönlendirilmiş Okuma: Öğrenci tarafından seçilen bir konunun yoğun olarak incelenmesiyle tarihsel analiz becerilerinin geliştirilmesini teşvik etmek için tasarlanmıştır.
 • İskoçya'nın Geçmişleri: İskoçya'yı Orta Çağdan Günümüze Yazmak (1 ve 2): Öğrencilere İskoçya'da tarih yazımı tarihinde derinlemesine bir temel sağlar.

İsteğe bağlı

Öğrenciler iki isteğe bağlı modül seçerler. İsteğe bağlı modüller her yıl değişebilir ve bazıları yalnızca sınırlı sayıda öğrenciye izin verebilir (Üniversitenin müfredat geliştirme konusundaki pozisyonuna bakın).

 • İngiltere'yi İnşa Etmek: İngilizliğin İnşası ve Yıkımı, 1707-2000: 1707 ila 2000 yılları arasında 'İngilizliğin' kavramı, inşası ve yapısızlığı araştırılır.
 • Tarihsel Kaynaklar ve Beceriler (çeşitli modüller): öğrencilere, aşağıdakilerden iki teknik beceriye odaklanma şansı verir: kaynakça; Paleografiye; dil eğitimi; arkeoloji; arşiv çalışmaları; tarihçiler için nicel ve bilgisayar becerileri.
 • Aslanla Yaşamak: Ortaçağ İskoçya Çalışmasında Temalar: Orta çağ İskoçya'sındaki çalışmalarda, özellikle elit kültür ve krallığın güç yapılarıyla ilgili ana temaları ve metinleri araştırıyor.
 • Erken Modern Britanya'da Din ve Kimlik: İskoçların ve İngilizlerin 16. ve 17. yüzyıllarda kendilerini nasıl algıladıklarını yeniden şekillendirmedeki Reform'un önemini araştırıyor.

Tez

Öğrenci tezleri, konu seçimi konusunda tavsiyede bulunacak ve araştırma sürecinde rehberlik edecek öğretim elemanları tarafından denetlenecektir. Tamamlanmış tez 15.000'den fazla kelime olmayan Ağustos ayında belirtilen bir tarihte sunulmalıdır.

Öğrenciler, MLitt için tez şartını tamamlamamayı seçtikleri takdirde, uygun bir adayın bir Yüksek Lisans Diploması almasına izin veren bir çıkış ödülü bulunmaktadır. Bir çıkış ödülü seçerek, ikinci yarıyılın sonunda derecenizi tamamlayacak ve bir MLitt yerine bir PGDip alacaksınız.

Burada listelenen modüller gösterge niteliğindedir ve 2019 girişi için çalışacaklarının garantisi yoktur.

Kariyer

Tarih mezunları gazetecilik, yayıncılık, düşünce kuruluşları, hükümet, hukuk ve öğretim gibi bir dizi sektörde kariyerlerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Kariyer Merkezi, tüm öğrencilere lisansüstü derslerinde bire bir danışmanlık hizmeti sunar ve öğrencilere istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için bir etkinlik programı sunar.

Giriş koşulları

 • İyi 2.1 Konuyla ilgili bir alanda lisans derecesini alır.
 • İngiltere dışında birinci dereceden eğitim aldıysanız, uluslararası giriş şartlarına bakınız.
 • İngilizce dil yeterliliği.

Listelenen yeterlilikler giriş için minimum gerekliliklerin göstergesidir. Bazı akademik okullar başvuru sahiplerinden asgari seviyeden önemli ölçüde daha yüksek puanlar almalarını ister. Listelenen giriş koşullarını almak, Üniversite'nin, uygun olan yerlerde, yazı örneği, kişisel beyan ve destekleyici belgeler dahil olmak üzere her başvurunun tüm yönlerini göz önünde bulundurduğundan, size bir yer garanti etmeyecektir.

Uygulama Gereksinimleri

 • ÖZGEÇMİŞ,
 • kişisel beyan (isteğe bağlı),
 • Bir akademik yazılı eser örneği (2.000 kelime),
 • iki orijinal imzalı akademik referans,
 • akademik transkript ve diploma sertifikaları,
 • İngilizce dil yeterlilik kanıtı (eğer İngilizce ilk diliniz değilse gereklidir).

Finansman

Tarih Okulu, lisansüstü eğitim için ücret ve bakımlara katkıda bulunan bir dizi rekabetçi burs sunabilmekten memnuniyet duyar.

 • Dil Bursları: Program başlamadan önce öğrencilerin yurtdışında yoğun dil kursları almalarını sağlar.
 • Tarih Okulu MLitt Awards: bir yıllık ev harçlarının nakit karşılığını sunar ve tam ücret ve bakım sağlayan diğer ödüllerle birlikte yapılamaz.

Son Mezun İndirimi

University of St Andrews , son üç akademik yıl içinde mezun olabilen veya St Andrews’ten mezun olan ve St Andrews University of St Andrews yüksek lisans programına başlayan öğrencilere lisansüstü öğrenim ücretlerinde% 10 indirim sunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Devamını oku

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Daha Az