İspanya

İspanya Eğitim

Yükseköğretim

İspanya, Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHES) kullanır ve üç aşamaya derece böler:

  • Sınıf derece - lisans eğitimini
  • Üniversitesi yüksek lisans - yüksek lisans
  • Doktora derecesi - lisansüstü çalışmalar


İspanyol üniversiteler de Maestrias denir "resmi olmayan yüksek lisans" sunuyoruz. Bu derece genellikle çalışmanın 1-2 yıl içerir ve özel meslekler için uygulamalı çalışmalar odaklanmak.

Yüksek lisans çalışmaları için uygulamadan önce, bir lisans öğrencilerine ek olarak genellikle kendi alanında çalışma deneyimi 2-3 yıl olması bekleniyor.

İspanya'da okumak isteyen uluslararası öğrenciler, İspanyol üniversite giriş sınavları Selectividad geçmelidir. Bu sınavlar pek çok ülkede her yıl iki kez kullanılabilir. Bir öğrenci sınavları geçtikten sonra, herhangi bir İspanyol üniversiteye doğrudan başvurabilirler.


Neden İspanya'da Eğitim?

Yüksek öğrenim İspanyol kurumları son yirmi yılda hızla büyüdü. Sonuç olarak, birçok okul öğrenme ortamına gelişmiş teknolojileri dahil çok modern tesisleri var.Yüksek lisans düzeyinde, MBA derecesi ve diğer işle ilgili derece özellikle popülerdir ve yüksek kalite için dünya çapında tanınır.

İspanyol uluslararası öğrenci beden Latin Amerika yağıyor yüzde 31 ve Kuzey Amerika'dan başka bir yüzde 5 ile, çok kültürlü olduğunu. Araştırmalar 400 milyondan fazla insan için İspanyolca, anadil yapılmaktadır. İspanyolca zaten yeterli olmayan öğrenciler, yüksek lisans çalışmaları başlamadan önce İspanyolca eğitim bir kursa katılan düşünebilirsiniz. İspanyol kurumlar tam akademik dersler için bir aylık uzun daldırma derslerden, İspanyolca öğrenmek için kurslar geniş bir yelpazede sunuyoruz.

 

Üniversiteler

İspanya 81 üniversite vardır; yaklaşık 50 kamu ve geri kalanı özel. Üniversiteler lisans ve lisansüstü çalışmalar hem de ülke ve tüm hoş uluslararası öğrenciler çapında bulunmaktadır.Bilim,, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, hukuk, mühendislik ve mimarlık öğrencileri sanat ve beşeri bilimler dahil olmak üzere İspanya'da tüm akademik disiplinlerden yüksek lisans elde edebilirsiniz.

İspanyol üniversiteleri 2012-2013 göre sıralanmış üst 400 okullarda görünen beş üniversite ile, kalite için tanınan Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması . Bu okullar Barcelona Özerk Üniversitesi, Barselona Üniversitesi, Valencia Üniversitesi, Valencia Politeknik Üniversitesi ve Vigo Üniversitesi bulunur.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Özel üniversitede yıllık eğitim ücretleri € yaklaşık 6000 bulunmaktadır. Yüksek Lisans programları normalde 1-2 akademik yıl sürer 60-120 kredi gerektirir. Bir kamu savunma ile 6-30 kredi bir tez de gereklidir.

 

Akademik Yıl

En kurumları Haziran ayında Ekim ve kaplama akademik yıl başlar. Birçok okul her dönem sonunda sınavları ile, iki dönem var.

 

Yüksek Lisans Olanakları

İspanya içinde İspanya, yüksek lisans istihdam mevcut ekonomik durum nedeniyle önce daha az olasıdır. Ancak, dünya çapında işverenler yüksek konuda bir İspanyol üniversite elde edilen yüksek lisans derecesine sahip.

Yüksek lisans programları mezunları da doktora programı iş takip ya da resmi olarak tanınmış araştırma merkezlerinde araştırma pozisyonları için başvuran düşünebilirsiniz.

 

Vize

AB üye ülkeleri, Norveç, İzlanda, Lihtenştayn, ya da İsviçre Uluslararası öğrenciler vize için gerekli değildir.90 günden fazla kalacaklar Diğer tüm uluslararası öğrenciler uzun vadeli bir öğrenci vizesi için başvurmalıdır. Aday öğrenciler kendi ülkelerinde İspanyol Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nde vize başvurusu gerekir.

Bir öğrenci vizesi almak için, öğrenciler bir sağlık raporu, çalışma dönemi için ödeme belgesi ve son beş yıldır ikamet ettikleri ülkeden sabıka kaydı belgesi ile birlikte, onların çalışma programı ispat etmeli.

 

Sağlık Sigortası

Yaş 28 yaşından küçük Uluslararası öğrenciler, öğrenci sağlık sigortası planı için uygundur. 28 yaşından büyük öğrenciler İspanya'da tüm yasal sakinlerine hizmet garanti ulusal sağlık sistemi, kullanabilirsiniz.

 

İpuçları

İspanya para birimi için euro kullanan ve tüm önemli uluslararası kredi kartlarını en dükkanlarında kabul edilir.

Devrilme barlar, restoranlar, oteller ve taksiler yaygın bir uygulamadır.İpuçları toplam tutarı 5-10 yaklaşık yüzde genellikle.

Bir AB üyesi devlet, İsviçre, Norveç, İzlanda veya Liechtenstein olmadıkça İspanya'da bir araba isteyen öğrenciler Uluslararası Ehliyet olmalıdır.

İspanya hakkında

İspanya, Avrupa ve Afrika arasında bir köprü yapma, Akdeniz bölgesinde İber Yarımadası'nda yer alan bir Avrupa ülkesidir. Ülkenin uzun ve zengin bir kültürel geçmişi var ve plajları, meralar, dağlar ve çöl gibi alanlar dahil olmak üzere arazi çok çeşitli sahiptir. Sanat, müzik, yemekler ve diğer kültürel faaliyetler ile tanınan, İspanya özellikle güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi alanlarında, aynı zamanda yenilenebilir enerji geliştirme bir liderdir. Ayrıca, İspanya 2014 yılına kadar elektrikli araçlar ile bir milyon araba yerine bir hedefi vardır. İspanya aynı zamanda dünyanın en zeytin yaklaşık yarısı üretir.

 

Iklim

İspanya Avrupa'nın en sıcak iklimlerden birine sahiptir. Ülkenin dört mevsim yaşar rağmen, genel iklim kış sıcaklıkları genellikle gündüzleri 15 derece C yükseltildi, çok hafiftir. Madrid sıcaklıklar genellikle yaz aylarında 25-36 C derece ve kışın 9-15 derece C bulunmaktadır.

 

Kültür

İspanyol kültürü zeytinyağı gibi Akdeniz gıdalar esinlenerek sanat ve sağlıklı yemekler vurgular. Kastilya İspanyolca resmi dildir, ancak birkaç diğer İspanyol lehçeleri de ülke çapında tanınır. Bölgesel kimlikler ülkenin bazı bölgelerinde çok güçlü.

İspanyolca gece hayatı ertesi sabah içine iyi devam tanınır. Tipik bir akşam yemeği ve içecekler ya da bir bar ya da disko bir gezi ardından bir film ile başlayabilir. Festivaller ertesi gün de devam edebilirsiniz birçok her gece disko ve sonrası saat kulüpleri vardır.

 

Yaşam Maliyeti

İspanya kira ve ayda yaklaşık € 800 maliyet gıda ile, Avrupa'da yaşayan en düşük maliyeti birine sahiptir. Giderleri defraying yardımcı olmak için, uluslararası öğrenciler en fazla 20 saat bir hafta için çalışmaya izin verilir.