Yeni eklenen

Vytautas Magnus University

Uluslararası İktisatta Yüksek Lisans

Aralık 8, 2018
Uluslararası Ekonomi

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Kent Yönetiminde Usta

Aralık 7, 2018
Program çeşitli zorunlu kurslar (zorunlu ve seçmeli), seminerler, çalışma grupları oturumları ve uluslararası tanınmış akademisyenler tarafından bir dizi konuk dersleri sunmaktadır. Ayrıca, kentsel yönetişim konularını incelemek için teori ve sosyal bilimsel araştırma yöntemlerini uygulayacağınız kendi araştırma projenizi (tez) yürüteceksiniz.… [+] [-]

SRH Hochschule Berlin

Ağırlama Yönetimi ve Liderlik Usta

Aralık 6, 2018
İngilizce öğretimli yüksek lisans dersi Ağırlama yönetimi

Üniversiteler Türkiye

Konumu değiştir

Tüm Dünyadaki Eğitim Olanaklarını Araştırın

MAsterstudies üniversitelerin ve öğrencilerin birbirlerini online ortamda bulmalarını sağlamaktadır! Sayfalarımızda 70 ülkeden üniversitenin ve işletme okulunun 30.000 üzerinde eğitim programı listelenmektedir. Programları karşılaştırın, burs bulun ve üniversitelerle direk iletişime geçerek zaman kazanın!

Gelecekteki eğitiminiz için araştırmaya öncelikle hangi konuda okumak istediğinizi araştırarak başlayın:

İşletme Yüksek Lisansı (MBA) öğrencileri girişimcilik gibi konulara, küçük işletmelerden büyük işletmelere çalışma hayatına hazırlayan bir yüksek lisans programıdır. Yönetim ve liderlik pozisyonlarına geçmek isteyen hem İşletme öğrencileri hem de profesyoneller MBA programlarından yararlanabilirler. Ana dersler finans, insan kaynakları, yönetim, işletme hukuku ve etikleri gibi derslere odaklanırken, bazı MBA programları genel olabileceği gibi finans, turizm, uluslar arası işletme ya da havacılık gibi alanlarda uzmanlık sağlayabilir. Pek çok okul part-time, çevrimiçi kurslar veya uzaktan eğitim olanağı sunmaktadır. MBA programı mezunları genelde daha yüksek maaşlarla çalışmaktadırlar ve her türlü alanda direkt yönetim pozisyonlarına başvurabilmektedirler.

Yönetici MBA(EMBA) deneyimli orta ve üst düzey yöneticiler için işletme alanına odaklanmış bir master programıdır. EMBA öğrencilerine, şimdiki alanlarında ya da başka bir alanda ilerleme sağlayabilmeleri için gerekli donanımı ve bilgiyi aktarmaktadır. EMBA öğrencileri mühendislikten girişimciliğe kadar birçok alandan gelebilmektedir ve sınıflarına farklı bakış açıları kazandırırlar. EMBA programları esnasında öğrenciler full time çalışma hayatlarına devam edebilirler ve hatta bazı işverenler öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamaktadır. EMBA programları finans, pazarlama ve muhasebe gibi konularda temel bir eğitim verirken, liderlik eğitimi ve stratejik düşünme ve küreselleşme gibi uzmanlık konularına da odaklanmaktadır. EMBA programları çalışma hayatlarını bırakmak istemeyen ama aynı zamanda eğitim ve kariyer hayatlarında ilerlemek isteyen profesyoneller için idealdir ve EMBA mezunları genelde üst yönetici pozisyonları için aranmaktadır.

Masters derecesi belirli bir akademik alanda öğrencilere uzmanlık sağlayan bir yüksek lisans programıdır. Havacılık mühendisliğinden zoolojiye kadar birçok alanda master programına katılmak mümkündür. Geleneksel tam zamanlı eğitim olanaklarının yanı sıra part time, online ya da uzaktan master programları da mevcuttur. Yüksek Lisans derecelerinin çoğu Sosyal Bilimler (MA) ya da Fen Bilimleri (MSc) olarak verilmektedir fakat bazı kurumlar Mühendislik Yüksek Lisans programı (MEng) gibi uzmanlık alanlarında da eğitim olanakları sunmaktadır. Alanında tecrübe edinmek isteyen herkes master programından son derece faydalanabilir. Çalışarak uzun yıllar süresince edineceğiniz deneyimi akademik bir programın parçası olarak daha kısa sürede edinebilirsiniz. Yüksek Lisans derecesine sahip öğrenciler, mesleklerine daha fazla yöneldikleri için kariyerlerinde daha fazla ilerleme olanağına sahip olurlar. Yüksek Lisans derecesi aynı zamanda doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler için gereklidir.

LLM hukuk master eğitimidir ve tüm dünyada tanınmaktadır. Bu diploma genelde bir yılda tamamlanmaktadır ve çalışmalar hukuk eğitimi içerisinde, çevre hukuku ya da uluslar arası hukuk gibi alanlara yönelmektedir. Çoğu ülkede öğrencilerin LLM programı için hali hazırda hukuk eğitimi almış olması gerekmektedir çünkü LLM tek başına hukuk alanında çalışmak için yeterli bir diploma değildir. Belirli alanlarda uzmanlaşmış yada uluslar arası müşterilere sahip hukuk şirketleri LLM programı mezunları aramaktadır çünkü bu bireyler iş yerlerinde avukatlık yapabilmek için gerekli donanımlara sahiptirler.

PhD, ya da doktora derecesi, eğitim hayatınızda alabileceğiniz en yüksek derecedir ve mesleğinizde en yüksek seviyeye geldiğinizi göstermektedir. Doktora eğitimi hemen her akademik disiplinde mevcuttur ve genelde bir konuda uzmanlaşmanızı ve araştırma yapmanızı gerektirir. Bazı PhD programları asistanlık yapmanızı gerektirebilir ve tamamlamak yıllarca sürebilir. Birçok PhD öğrencisi full time çalışmaktadır ama part time, online ve uzaktan eğitim seçenekleri de giderek artmaktadır. Çoğu uluslar arası program şimdi İngilizce olarak verilmektedir. PhD derecesini tamamlayan bireylerin çoğu akademik çalışma yapmakta ya da araştırmaya yönelik bir kariyer hedeflemektedirler ama birçok doktora mezunu da işverenler tarafından, özellikle mühendislik ve teknik alanlarda alanlarındaki bilgi birikiminden dolayı tercih edilmektedirler.

Uzmanlık kursları belirli bir alanda diploma almadan bilgi birikimi edinmek ya da eğitime ara vermek istemeyenler için tasarlanmış kurslardır. Belirli konularda kısa kurslar ve 2-4 krediyle tamamlanabilecek sertifika kursları mevcuttur. Öğrencilerin edindikleri bilgileri iş ortamına aktarabilmesi için kurslar daha çok pratiğe dayalı bir eğitim içermektedir. Birçok kurs full time olarak verilmektedir ama online ve uzaktan eğitim seçenekleri de mevcuttur. Full time kısa kurslar çok kısa bir süreye sığdırılmıştır ve genelde 1-2 haftadır, online kurslar ise öğrencinin kendi çalışma hızına bağlıdır. Eğitim tipi ne olursa olsun, bu kurslar size yeni bir konu öğrenme ya da eski bilgilerinizi tazeleme fırsatı sunacaktır. Kısa kurslardan ve sertifika programlarından hem öğrenciler hem de iş verenler faydalandığı için, bazı iş verenler kurs giderlerinizi karşılamaya gönüllü olacaktır.

Üniversiteler, kolejler, işletme okulları ve teknik enstitüler tüm dünyada hayal edebileceğiniz tüm akademik disiplinlerde lisansüstü eğitimler sunmaktadır. Lisansüstü programların çoğunluğu eğitim alınan ülkenin dilinde verilmektedir ama şimdi birçok kurum İngilizce ve diğer popüler dillerde de eğitim vermeye başlamıştır. Öğrenciler yurtdışında okuyarak alanlarında en iyi eğitimi alma, yeni bir dil ve kültür öğrenme olanağı yakalarlar ve uluslar arası şirketlerde çalışabilmek için gerekli olan deneyimler elde ederler.