(m2 eipb) avrupa ve uluslararası özel bankacılık usta

Genel

Program açıklaması

2010 yılında Fransa'nın 2 sırada Bu Masters, Dış Ticaret Odası'nın Fransız ortaklığı ile dizayn edilmiştir.

Sen uluslararası yönetim ve gerekli know-how güçlü bir profesyonel bir yaklaşım sağlanır:

  • Ayrıntılı ithalat / ihracat, uluslararası stratejiler
  • Yabancı işletmeler geliştirin
  • Umudu ve uluslararası pazarları geliştirmek
  • Uluslararası lojistik teknikleri master
  • Uluslararası ve kültürlerarası bir ortamda müzakere

Sen uluslararası ticaret sektöründe güçlü yeterlilik kazanmalarında, aynı zamanda farklı dillerin, teknik mesleki ve akademik uygulamada: senin derslerin% 70'i, İngilizce öğretti Fransızca% 30, ve üçüncü bir dil zorunludur edilir.

Teorik bilgi tüm dünyada her ölçekteki şirketlerin içinde faaliyete geçmesi hazırlamak için bir pratik uygun ve evrimsel bir biçimde uygulanmaktadır. Uluslararası öğrenciler, öğretim üyeleri ve iş uygulayıcılarının güçlü bir bileşeni farklı ufuklar, arka planlar, yaş ve ülkelerden gelen akademisyenler karşılamak ve onların bilgi ve deneyimlerini paylaşmak etkili ve yüksek etkileşimli dersler, sağlar.

Başbakan tarafından görevlendirilen Dış Ticaret Fransız Odası Danışmanları, aktif öğrenim müfredat katılmak. Birkaç kişilikleri küresel yöneticileri olarak kendi deneyimlerini paylaşarak, yıl boyunca konferanslar verir.

Bir prestijli tören öğrencilerin bu konferanslara katıldı ve en iyi sonuçları ödül alan başarıp yılın sonunda Ticaret French Riviera Odası organize edilmektedir. Kohort 35 öğrenci maksimum oluşur. Sizin kurslar sizin çalışma ve iş, ya da bunu seçerseniz aynı anda staj yapmak için izin vermek için, mart ayına kadar yirmi beş hafta boyunca haftada üç gün (Pazartesi-Sal-Çar), yapılmaktadır.

Bir iş simülasyon oyunu rol oynama, yurtdışında en az 4 ay zorunlu staj ve bu kapsamlı bir çerçeve tam bir memoire savunma.

Önkoşul

• İşletme Yüksek Lisans Derecesi: senin derecesi 4 yıl en az sürmesi ve 240 AKTS kredisini ya da 120 ABD kredisi, veya dengi en az vermelisiniz.

• İngilizce yeterlilik:> 750 TOEIC veya TOEFL IBT> 79 veya TOEFL CBT> 213 veya TOEFL PBT> 550 veya IELTS> 5.5 veya CPE (TOEFL Okul kodu: 5999) • İyi akademik kayıt ve ilgili deneyim. Komite EIPB Ms degre tespit etmek ve karmaşık bir küresel mali ortamda sorunlar ang evrimler analiz yetkin bankacılık uzmanları yetiştirmek için tasarlanmıştır Kabul öncesi Kabul Komitesi • Röportaj tarafından değerlendirilir. Program önemli kuramsal temellerini ve finans, nicel ve pazarlama araçları tutarlı komutu sağlar.

Bu beceriler, dünya çapında özel bankacılıkta risk güvenilir stratejik analizini sağlayacaktır.

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması sağlar

  • Portföy ve varlıkları yönetmek
  • Bankacılıkta stratejik yönelimler, satış ve alışlar geliştirmek amacıyla risk ve yatırımları değerlendirmek
  • Uluslararası ticari işlemler (ödeme, ödeme gecikmeleri, hazine, değişim Yüksek Lisans finansal yönleri
  • fiyatlar ...)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the heart of the Mediterranean Basin, Université Nice Sophia Antipolis has developed a vivid cosmopolitan spirit. A prestigious training and research institution, a broad range of high-quality teac ... Devamını oku

At the heart of the Mediterranean Basin, Université Nice Sophia Antipolis has developed a vivid cosmopolitan spirit. A prestigious training and research institution, a broad range of high-quality teaching programs and a privileged study environment has drawn an ever-growing number of scholars and professionals from around the world to the French Riviera. Daha Az