Msc Parazitoloji

Genel

Program açıklaması

Msc Parazitoloji

64446_pexels-photo-256262.jpeg

Parazitoloji ve Patojen Biyoloji Yüksek Lisans programı, parazit kaynaklı bulaşıcı hastalıklarda ciddi şekilde zarar veren eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır: gelişmekte olan dünyada insan sağlığı ve tropik; küresel olarak tarımsal gıda üretim sistemleri (bitki sağlığı ve hayvan sağlığı ve refahı dahil).

Bu kursu alan öğrenciler, özellikle hayvancılık ve bitki / ürün üretim sistemlerinde insan, bitki ve hayvan sağlığı ve refahı, gıda güvenliği ve gıda üretiminin gelecekteki sürdürülebilirliği için doğrudan uygulanabilir bir uzmanlık geliştirecektir.

Tabii tamamen araştırma aktif tarafından yürütülecek ve öğrencilere uluslararası rekabetçi laboratuarlarda deneyim kazanma fırsatı sunacak.

NEDEN KRALİ?

Yüksek Lisans programı, insanlar, hayvanlar ve çevre arasındaki dinamik arayüzde sağlık ve hastalık arasındaki etkileşimi kuvvetle tanıyarak, bu bulaşıcı hastalıklara Bir Sağlık yaklaşımını benimser.

Gömülü jenerik beceri eğitimine ek olarak, öğrenciler konuya özel beceri eğitimi, örneğin moleküler biyoloji teknikleri, teşhis, epidemiyoloji (insan, hayvan ve bitki hastalıkları), ilaç / aşı geliştirme, patojen yönetimi / kontrolü, ev sahibi- parazit etkileşimi, immünobiyoloji, ilaca direnç ve iklim değişikliğinin parazitler ve vektörleri üzerindeki potansiyel etkisi.

Elbette öğretilen unsurlara ek olarak, yüksek lisans öğrencileri araştırma etkin laboratuarlarda (akademik veya endüstriyel) veya alanda çalışan bir araştırma projesi yürüteceklerdir, örneğin dördüncü hastalıkların hayvan refahına etkisi, parazitlerin ekonomik etkileri üzerindeki etkisi tarım, vektörlerin ortaya çıkan hastalıklarda rolü, zoonotik hastalıkların ekolojisi, antelmintik direncin moleküler temeli, ilaç keşfi için yeni teknolojiler, enfeksiyon patolojisi, konağın parazit immünomodülasyonu.

Programdan edinilen devredilebilir beceri seti ve bilgi tabanı, öğrencileri insan sağlığı / bulaşıcı hastalık, hayvan sağlığı, veterinerlik, hayvan / bitki biyolojisi, farmasötik bilimleri ve gıda alanlarında kariyer yapmak isteyenlere uygun yüksek derecede arzulanan nitelikte donatacak güvenlik.

KURS AYRINTILARI

Parazitoloji ve Patojen Biyoloji Yüksek Lisans programı, parazit kaynaklı bulaşıcı hastalıklarda ciddi şekilde zarar veren eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır: gelişmekte olan dünyada insan sağlığı ve tropik; küresel olarak tarımsal gıda üretim sistemleri (bitki sağlığı ve hayvan sağlığı ve refahı dahil). Bu kursu alan öğrenciler, özellikle hayvancılık ve bitki / ürün üretim sistemlerinde insan, bitki ve hayvan sağlığı ve refahı, gıda güvenliği ve gıda üretiminin gelecekteki sürdürülebilirliği için doğrudan uygulanabilir bir uzmanlık geliştirecektir.

Bu yüksek lisans dersini alan öğrenciler aşağıdaki modülleri çalışacaktır:

  • Biyobilimlerde Araştırma Vakfı
  • Temel Parazitoloji
  • İleri Parazitoloji I
  • İleri Parazitoloji II
  • Biyo-Girişimcilik
  • Literatür incelemesi
  • Araştırma projesi

DEĞERLENDİRME

Parazitolojide Msc Ödülü

ÖĞRENME VE ÖĞRETİM

Queen's olarak, öğrencilerin tam akademik potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için entelektüel merak, yenilikçilik ve öğrenme, öğretme ve öğrenci desteğinde en iyi uygulamayı içeren yüksek kaliteli bir öğrenme ortamı sunuyoruz.

Laboratuvar eğitimine ek olarak, katılımcıların aynı zamanda vektör ve parazit örnekleme ve kontrol metodolojilerinde saha deneyimi kazanmaları öngörülmektedir.

Bu kursta öğrenme için sağlanan fırsatlara örnekler; dersler, pratik deneyimler, E-Öğrenme teknolojileri, öz-yönelimli çalışma ve istihdam edilebilirliği arttırmak için katma değer nitelikleri.

Öğretim saatleri sabaha karşı olacak

64447_cayenne-tick-tick-male-dorsal-view-45850.jpeg

GİRİŞ KOŞULLARI

Normal olarak, Üniversite tarafından kabul edilebilir bir bilim alanında veya eşdeğeri yeterlilik alanında 2.2 Onur derecesi veya üstü. 2.2 Honors derece standardına (veya Üniversite tarafından kabul edilebilir eşdeğer bir niteliğe sahip) yeterlilik derecesine sahip adaylar, Okul için kabul edilebilir uygun bir deneyim gösterebiliyorlarsa duruma göre değerlendirilecektir.

Uluslararası Öğrencilere Ek Bilgi

Queen's University Belfast (ve onların ingilizcesi ilk dili olmayan) başvuruda bulunmak isteyen uluslararası öğrenciler, seçtikleri çalışma veya araştırma alanındaki derslerinden tam olarak yararlanabilmek için İngilizce dillerinde yetkinliklerini gösterebilmelidir. EEA üyesi olmayan vatandaşların, vize amaçlı İngilizce dilleri için İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) göçmenlik şartlarını da karşılaması gerekir.

Herhangi bir bileşende 5.5'ten az olmamak kaydıyla, IELTS * 6.0 puanının veya Üniversiteye kabul edilebilir bir kalifikasyonun kanıtı gereklidir.

* Son 2 yıl içinde alınmıştır.

Bu programa başlamadan önce İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, ortağımız INTO Queen's University Belfast bir dizi İngilizce dil kursları sunar. Bu yoğun ve esnek kurslar, İngilizce'ye bu programa giriş yapma becerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

KARİYER OLASILIKLARI

Kazanılan becerilerin ve edinilen bilgilerin, programın disipliner doğasını destekleyen tarım, bitki bilimi, hayvan ve insan sağlığı, ilaç, akademi ve gıda güvenliği alanlarında kariyer yapmaları için katılımcıları kapsamlı bir akademik ve metodolojik repertuarla donatması beklenmektedir.

Kraliçe'nin yüksek lisans öğrencileri olağanüstü faydalar elde ediyor. Degree Plus ve Researcher Plus gibi benzersiz inisiyatifler istihdam edilebilirlik konusundaki taahhüdümüzü desteklerken, yenilikçi liderlik ve yürütme programları, iş uzmanları ile sterlin entegrasyonunun yanı sıra öğrencilerimizin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde önemli liderlik pozisyonları kazanmalarına yardımcı oluyor.

ÜCRETLERİ

Queen's'de eğitim görenler için bir dizi finansman ve burs seçeneği bulunmaktadır.

Yüksek lisans kredileri

Ekonomi Bölümü lisansüstü eğitim için NI / AB öğrenci başına 5.500 £ 'a kadar bir harç ücreti kredisi sağlayacaktır.

İngiltere'de bir lisansüstü kredi sistemi, tüm ders alanlarında ders verilmiş ve araştırma Yüksek Lisans kursları için 10,609 £ 'a kadar devlet destekli öğrenci kredileri sunmaktadır. Kriterler, uygunluk, geri ödeme ve başvuru bilgileri İngiltere hükümeti web sitesinde mevcuttur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Medicine, Health & Life Sciences at Queen’s University Belfast has a reputation for excellence in education and research - a reputation which is reflected in our position in the top ... Devamını oku

The Faculty of Medicine, Health & Life Sciences at Queen’s University Belfast has a reputation for excellence in education and research - a reputation which is reflected in our position in the top ten universities in the UK for Research Intensity. Daha Az