AMIS - İnovasyon ve Sürdürülebilirlik için İleri Seviye Materyallerde Yüksek Lisans

Genel

5 konum mevcut

Program açıklaması

2016 yılında EIT Etiketi verildi

Meydan okuma

Küresel ve AB nüfusu refah ve refahla birlikte arttıkça kişi başına tüketim de artıyor. Özellikle AB'de tüketim, özellikle günlük hayatın bir parçası haline gelen daha karmaşık, yoğun kaynak kullanan teknolojiler ve ürünler açısından üretimini geride bırakmıştır. Sonuç olarak, tedarik kaynaklarımızı çeşitlendirmek ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için geri dönüşüm ve döngü ekonomisinin önemi artmaya devam edecektir.

AMIS, İnovasyon ve Sürdürülebilirlik için İleri Malzemelerde bir Yüksek Lisans programıdır. Programın temel amacı öğrencilere tam hammadde değer zinciri ve sürdürülebilirliğe odaklanan inovasyon ve girişimcilik için bir zihniyet anlayışı kazandırmaktır. AMIS bu zorluğu üç temaya odaklanarak ele alıyor - bunların hepsi EIT RawMaterials'ın ana temaları:

 • Ürünlerde kritik veya toksik malzemelerin ikame edilmesi ve optimize edilmiş performans için
 • Kullanım ömrü sona eren ürünler için malzeme zinciri optimizasyonu
 • Döngüsel ekonomi için ürün ve hizmet tasarımı

AMIS öncelikle metal ve mineral hammaddelere odaklanır. Bununla birlikte, biyo-bazlı ve polimer malzemeler, ikame potansiyeli açısından ve aynı zamanda çok-materyalli ürün geri dönüşümü bağlamında diğer malzemeler ile kaplıdır.

AMIS, T şeklindeki profesyonelleri - belli bir hammadde disiplini uzmanlarını, tüm hammadde değer zincirine genel bir bakışla eğitmeyi hedefliyor. T-şekilli profesyoneller ayrıca, inovasyon ve girişimciliğin hammadde çözümlerinin pazardaki alımını nasıl güçlendirebileceğini araştırmak için endüstri ile de yakından çalışır.

Program aracılığıyla, AMIS öğrencileri özellikle sürdürülebilir fonksiyonel materyallerde hammadde alanında uzman olacak ve değer ve süreç zincirinin bütünsel bir görünümünü kazanacaklardır.


Program Yapısı

AMIS iki yıllık bir programdır:

Yıl 1, Grenoble INP, Aalto Üniversitesi veya TU Darmstadt'ta gerçekleşir. Öğrenciler giriş üniversitesini seçtiklerinde, AMIS, İleri Fonksiyonel Malzemeler ve İnovasyon, İşletme ve Girişimcilik alanlarında zorunlu dersler dahil olmak üzere Malzeme Bilimlerinde genel bir müfredat sunar.

Yıl 2 uzmanlık yılıdır ve beş konsorsiyum ortak üniversitesinden birinde gerçekleşir. Yıl 2, malzeme arayüzleri, nanomateryaller, seramikler veya melezler konusunda uzmanlık gerektiren İleri Fonksiyonel Materyallerde zorunlu dersler ve yüksek lisans tezi, evdeki üniversite profesörleri tarafından ortaklaşa denetlenen ve akademik olmayan ortaklara ev sahipliği yapan malzeme bilimindeki araştırma ve geliştirme deneyimini içerir. Öğrenci hareketliliği, seçtiğiniz uzmanlığa bağlı olarak, beş konsorsiyum ortak üniversitesinden ikisinde çalışmayı içeren programın entegre bir parçasıdır. Farklı ülkelerdeki üniversitelerde 1. ve 2. sınıflar alınmalıdır.

İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi

Güçlü girişimcilik eğitimi AMIS'in temel taşıdır. Öğrenciler, AMIS ortaklarıyla ortak işbirliği kursları da dahil olmak üzere profesyonel bir gelecek için onları donatacak çok yönlü, uygulamalı yenilik ve girişimcilik eğitiminden faydalanacaklardır:
 • Yeni teknolojilerin ticarileştirme süreci için iş modellerinin geliştirilmesine odaklanan proje tabanlı kurslar (Inno Projects I ve II).
 • Yeni ya da önemli ölçüde geliştirilmiş ürünler, hizmetler, süreçler, politikalar, yeni iş modelleri ya da işler yaratmak için endüstri örnek olayları üzerine ekipler halinde çalışan bir haftalık yoğun yaz okulu.
 • Inno-Mission Staj: bir şirkette ya da araştırma organizasyonunda iş deneyimini, yenilikleri uygun iş çözümlerine dönüştürerek ve yeni teknolojilerin ticarileştirilmesiyle çözüm odaklı bir yaklaşım geliştirir.
 • Yenilik ve girişimcilik içeriğiyle bütünleşmiş çeşitli sanayi projeleri üzerine pratik çalışmalar.
Program boyunca öğrenciler, gelecekteki kariyer gelişimini destekleyecek olan akademik olmayan ortakların (sanayi, araştırma ve eğitim organizasyonları, girişimciler) yanı sıra inovasyon ve girişimcilik ekosistemindeki ilgili akademik temaslarla tanışma fırsatı bulacaklar. Amaç, yöntem ve hatalarından öğrenmeyi sağlamak için en iyi uygulamaları paylaşmaktır. Yüksek lisans tezinin sonuçları uygun kabul edilirse, AMIS mezunları da bir iş kurma veya dönüş yapma konusunda ortaklardan yardım bekleyebilirler.


Mezuniyet sonrası profesyonel profiller

Öğrenci olan siz misiniz?
 • Hammadde sektöründe kıvrak yeniliklerle ilgileniyor musunuz?
 • Girişimci olmak ve kendi şirketinizi kurmak için çok hevesli misiniz?
 • Çevresel ve toplumsal sorunlara gerçek çözümler bulmak için motive oldu mu?
 • Endüstride ve araştırma şirketlerinde uygulamalı öğrenme ile ilgileniyor musunuz?
AMIS mezunlarının geliştireceği beceri ve bilgi, Malzeme Bilimi alanındaki endüstriler ya da laboratuarlar başta olmak üzere, özellikle aşağıdaki sektörlerde mikroelektronik, optik, biyo-teknolojiler, enerji, iletişim ya da çevre gibi sektörler tarafından takdir edilecektir.
Bir kaynak mühendisi olarak, potansiyel kariyer yolları şunları içerir:
Akademik kariyer / araştırma: üniversitelerde, araştırma kurumlarında, öğretim öğrencilerine veya yönetim pozisyonunda. Yüksek ticarileştirme bilinci, bilgisi ve yetkinliği ile bilim adamları; Bilimsel araştırmalarının ticari değerini etkili bir şekilde iletebilen biri.
Kaynak sektörü: Kimyada KOBİ'ler, keşif, yeşil enerji, makine ve tesis yapımı, metal işleme endüstrisi, seramik, çevre ekonomisi (R)
Serbest girişimci ve girişimci: kendi işinizi yaratın veya danışman olun.
Daha geniş bir toplum: bilim haberciliği, danışmanlık, proje geliştirme ve yönetimi, politika yapıcılara danışmanlık, yönetim, uzman ajanslar, medya vb.


Gereksinimler

Uygun adaylar, Fen, Teknoloji veya Mühendislik (Fizik, Kimya, Malzeme Bilimi) veya eşdeğeri ve İngilizce dil sertifikasına sahip olmalıdır.


harç

 • AB öğrencileri için 1000 € / yıl
 • AB üyesi olmayan öğrenciler için 8.000 € / yıl


Burslar

Eylül 2020'de başlayan öğrenciler için, öğrenci başına 13.500 € tutarında EIT Hammaddeleri'nden EIT-Label bursları mevcuttur. EIT-Label burslarının nasıl verileceği ve kimlerin uygun olacağı hakkında bilgi için, lütfen doğrudan koordinasyon yapan üniversiteye başvurun: contact@amis-master.eu

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Insti ... Devamını oku

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Daha Az
Espoo , Stolberg (Rhineland) , Hollanda porseleni , bordo şarabı , Darmstadt , Grenoble , Liège , Metz , Luleå , Freiberg , Ghent , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milan + 15 Daha fazla Daha az