Adli Arkeoloji ve Suç mahalli araştırma

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Adli Arkeoloji, arkeolojik tekniklerin delil materyallerin suç mahallerinden araştırılması ve toparlanmasına, çoğu zaman ancak her zaman gömülü insan kalıntılarıyla ilgili olmayan uzman bir uygulamasıdır.

Bu ders, düzenli olarak bir dizi operasyonda çalışan ve disiplinin mesleki gelişiminde ön planda olan kapsamlı olay yeri deneyimi olan personel tarafından verilmektedir.

Kurs:

 • Adli arkeolojide ileri düzeyde pratik, analitik ve yorumlayıcı beceriler sunmak
 • Adli Arkeoloji ve Suç mahalli soruşturması (CSI) konusunda mezunların kariyerlerini sürdürebilmeleri için disiplin becerileri eğitimi almaları
 • Ekip çalışmasına ve geniş bir bilgi tabanının problem çözmeye uygulanmasına vurgu yaparak, öğrencilerin ortak olmayan alanlardaki kariyerlerine hazırlanın

Bu ders, öğrencilere kapsamlı bir adli beceri seti sağlamak için farklı disiplinlerden yaklaşımları birleştirir.

Adli arkeologların, daha geniş bir polis soruşturmasındaki rollerini takdir edebilmeleri ve olay yeri yönetimi prosedürlerinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılması önemlidir.

İngiltere'deki Adli Arkeoloji, hızla gelişmekte ve İçişleri Bakanlığı Adli Bilim Düzenleyicisi tarafından ayrı bir disiplin olarak tanınmaktadır. Bradford personeli, profesyonel düzenleme sürecinin bir parçası olarak Arkeologlar Enstitüsü tarafından kullanılmak üzere beceri matrislerinin tanımlanmasında aktif olarak yer almıştır.

sıralamalar

2019 QS Dünya Üniversite Sıralamasında, dünyanın en iyi 200 üniversitesinde Arkeoloji dalında yer alıyoruz.129561_ARCHAEOLOGY-UoB.jpg

Giriş koşulları

 • 2: 2 veya yukarıda beşeri bilimlerden veya bilimlerden (örneğin arkeoloji, antropoloji, adli bilimler, hukuk vb.) İlgili bir disiplinde.
 • Diğer ilgili nitelikler ve geçmiş deneyimler de dikkate alınacaktır.
 • Kuzey Amerikalı öğrenciler için normal olarak 4.0 ölçeğinde en az 2.5 not ortalaması ya da bir eşdeğeri gerekmektedir.

İngilizce dil gereksinimleri

 • IELTS 6.0 veya eşdeğeri

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Programın öğretilen unsurları, adli arkeolojinin ana alanlarını kapsayan odaklanmış bir yapıya sahiptir ve Birleşik Krallık polis kuvvetleriyle çalışan başlıca öğretmenlerin doğrudan yaşadığı duruma dayanmaktadır. Simüle edilmiş olay yeri senaryolarını kullanan uygulamalı deneyime güçlü bir vurgu vardır.

Öğrenciler, önemli bir bireysel araştırma tezini üstlenmeyi seçebilirler veya öğrenciler alternatif olarak, işbirliğine dayalı çalışma, sahne yönetimi ve bilgi sentezi ve tam kapsamlı araştırma ve yazma ödevleri konusunda üst düzey beceriler gerektiren simüle edilmiş, karmaşık, çok aşamalı bir araştırmaya katılabilir Bu ileri düzeyde akademik yazma becerileri gerektirir.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Adli Arkeolojiye ve Adli Antropolojiye Giriş (ARC7038-B)
 • Suç mahalli araştırması (ARC7039-B)
 • Mesleki Gelişim (ARC7041-B)
 • Tez (ARC7034-E) VEYA CSI için Gelişmiş Saha Çalışması Programı (ARC7014-C) ve CSI için Bağımsız Araştırma Kağıtları (ARC7040-C)

seçenek

 • Adli Arkeoloji ve Suç mahalli incelemesi (ARC7012-B)
 • Adli Taphonomi (ARC7017-B)
 • Uzman Tanıklar Hukuku (LAW7028-B)

Öğrenme ve değerlendirme

Programın uzman niteliği nedeniyle, öğrenciler araştırma tezi ve tezsiz yol arasında seçim yapabilmesine rağmen, tüm modüller programın çekirdeğidir. Öğretim stratejisi, polis CSI'larından elemanların ve LO1'i desteklemek için Adli Servis Sağlayıcılardan (Suç Mahalli Araştırması, Adli Arkeoloji ve CSI) uzmanların teslimatını dahil ederek işveren katılımını kullanır.

Tematik modüller, resmi dersler, öğrenci odaklı yoğun seminerler / öğreticiler ve kapsamlı pratik talimatların bir kombinasyonu halinde sunulur. Kurs çalışmaları (benzetilmiş suç mahalli ve saha dokümantasyonu, tanık ifadeleri), adli kanıtların geri kazanılması, yorumlanması ve raporlanmasına ilişkin temel yaklaşımlarda ilgili bilgi, anlayış ve mesleki becerilerin gösterilmesine yöneliktir. İletişim becerileri, çeşitli modüllerde hem yazılı hem de sözlü olarak test edilir.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ev / AB: 8.570 £
 • Uluslararası: 19,890 £

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz. Tüm ayrıntılar için burs web sitemizi ziyaret edin.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçeneklerin tartışılması, seçenekleri araştırıp iş bulma becerilerini geliştirerek planların netleştirilmesine yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

Bu programın mezunları, kolluk kuvvetlerinde (hem Polis Memurları hem de Suç mahalli / Bilimsel Destek olarak), Adli Bilimin yanı sıra, gelişmiş beceri kümelerine sahip ticari arkeolojide çalışmaya başlamıştır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az