Adli Muhasebe Msc

Genel

Program açıklaması

Bu kurs, adli muhasebe ve özellikle de soruşturma ve ihtilaf danışma hizmetleri olmak üzere iki ana konu alanına ilişkin bir içgörü sağlayacaktır. Yasal çerçeve hakkındaki bilgilerinizi kanıt kanunları ile ilgili olarak arttırır ve finansal analiz ve elektronik suç gibi adli tıpla ilgili diğer alanları kapsayan çeşitli modüller kullanırsınız.

Üstlendiğiniz modüller, mali suçun niteliği ve kapsamı ve mali uyuşmazlıkların çözümü dahil olmak üzere adli muhasebe çalışmalarının takdir edilmesini sağlar ve daha sonra bu tür bilgilerin pratik uygulamasını değerlendirmek için edinilen teorik bilgileri kullanır.

Yasal davaları araştırma ve yasal argüman sunma, soruşturma sürecini göz önünde bulundurma ve en çok kullanılan başlıca yazılım uygulamalarını anlama becerisini geliştireceksiniz. Sertifikalı Dolandırıcılık Sınavçıları Birliği üyesi kaynaklarına erişebilirsiniz

113236_SBS-business-management-32-PT-MBA1.jpg

Bunu öğrenirsiniz:

 • etik yansıma
 • Araştırma
 • kritik değerlendirme
 • dersler
 • seminer
 • atölyeler
 • bağımsız çalışma
 • grup çalışması
 • görevler ve alıştırmalar
 • projeler
 • değerlendirme ve geri bildirim

Modüller

2019/20 için modüller 2018/19 akademik yılı için olanlardan aşağıda belirtilenden farklı olabilir.

Kurumsal Yönetim ve Etik

Etkili kurumsal yönetim, şirketlerin hissedar refahını arttırmalarına ve topluma fayda sağlamalarına yardımcı olabilir. Bu modül kurumsal yönetimin pratikte nasıl çalıştığını ve işletme etiğiyle nasıl bağlantılı olduğunu araştırıyor.

Tez

Bu modül, yüksek lisans kursunuzun temel taşlarından biridir. Genel olarak muhasebe ve özellikle adli muhasebe ile ilgili seçtiğiniz bir konuyu derinlemesine araştırmanızı ve araştırmanızı sağlar. Belirli araştırma problemlerini araştırmak ve kapsamlı bir literatüre dayanarak belirlediğiniz bir araştırma aralığına bir dolgu sunmak için, diğer araştırmalara katılmaktan edindiğiniz bilgi ve becerilerinizi, özellikle araştırma yöntemlerini ve tecrübeli bir danışman tarafından destekleneceksiniz. gözden geçirmek. Bu modül özellikle, yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra bir Doktora yapmayı düşünebilirsiniz.

Elektronik suç

Suudi Arabistan veya İsviçre gibi ülkelerin GSYİH'sından daha fazla olan küresel ekonomide finansal kayıplara neyin sebep olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Tek kelimeyle - Siber Suçlar.

İşletmelerin ve bireylerin her gün işleri yürütmek için güvendikleri Bilgi Sistemlerinde neler olup bittiğini kapatacaksınız. Bol miktarda Siber Suç örneği ve bunların çeşitli kuruluşlar ve bireyler üzerindeki etkilerini göreceksiniz. Gerçek örgütsel konulara odaklanmış, Siber Suç Odaklı “gerçek” bir ödev üzerinde çalışacaksınız. ”

Finansal analiz

Finansal Analizin amacı, şirketler tarafından finansal tabloların karmaşık olmayan kullanıcıları için üretilen mesajları basitleştirmek ve dış paydaşların karar alma sürecine yardımcı olmaktır. Finansal Analiz modülü, finansal raporlama anlayışını, gerçek hayat şirketlerine uygulanan ve hiçbir finansal veri içermeyen çeşitli analitik tekniklerin derinlemesine uygulanması yoluyla geliştirir.

Adli muhasebe

Adli muhasebe pratiğiyle ilgili uzman bilgi ve becerilere, dünyada genellikle yasal uyuşmazlıklarda yer alan olaylara veya konulara muhasebe ilkeleri, teorileri ve disiplinlerinin uygulanması olarak tanımlanan artan talep var. Bu modül, öğrencinin adli muhasebenin iki temel alanı hakkında takdirini geliştirmeyi amaçlamaktadır: dolandırıcılık soruşturması ve uyuşmazlık çözümü.

Adli muhasebe uygulamaları

Bu modül, ilk dönem Adli Muhasebe modülünde edinilen teorik bilgileri geliştirir ve bu bilgilerin pratikte uygulanmasını dikkate alır. Modül, öğrencilerin görüşme gibi adli soruşturma sözleşmelerinde kullanılan teknikleri takdir etme ve anlamalarını ve hasarların tespiti gibi uyuşmazlık çözüm tekniklerini geliştirmelerini sağlar.

Sorgulama yöntemleri: Finansta araştırma ve danışmanlık

İşletmenin tüm alanlarındaki yöneticilerin genellikle yapılandırılmamış kararlara karar vermesi gerekir. Bu, bilgiyi analiz etmek ve değerlendirmek, hatta başkaları tarafından hazırlanan bilgilere dayanarak önerileri değerlendirmek anlamına gelir. Doğru kararlar verebilmek için yöneticilerin araştırma süreçlerini ve kendi araştırmalarına ve başkalarına uygulanmaları gereken kriterleri anlamaları gerekir.

Ceza davalarında uzman tanık

Bu modül, bir ceza davasında uzman delili dahil olmak üzere delil kullanımını göz önünde bulundurur ve inceler. Kanıtla neyin kastedildiğini içerir ve kanıtların ceza yargılanmasında alacağı form açısından kanıtları inceler ve inceler. Modül ayrıca, kanıtların kabul edilebilirliği, alaka düzeyi, kanıtın ağırlığı ve yargıcı ve jürinin bir yargılamadaki rolü ile ne kastedildiğini de düşünmektedir.

113237_SBS-business-management-30-PT-MBA1.jpg

Giriş koşulları

Normalde, öğrenciler ilgili alanda bir lisans derecesine sahip olmalıdır, ancak dereceniz yoksa, ilgili profesyonel muhasebe deneyimine sahipseniz düşünebilirsiniz. Ayrıca iki uygun referansa ihtiyacınız var. Sheffield Hallam'da kalifikasyonunuzu tamamlamak için harcadığınız zamanı azaltabilecek kredi puanları talep edebilirsiniz. Daha fazlasını bul

İngilizce ana diliniz değilse, genellikle tüm becerilerde veya eşdeğeri olarak en az 5.5 olan IELTS 6.0 puanına ihtiyacınız vardır. Eğer İngilizce dil beceriniz şu anda IELTS 6.0'ın altındaysa, eşdeğer bir İngilizce puanı almanızı sağlayacak bir Sheffield Hallam University Pre-sessional İngilizce kursu düşünmenizi öneririz.

Akreditasyon

Sertifikalı Dolandırıcılık Muayeneciler Birliği ile Yolsuzlukla Mücadele Eğitim Ortaklığı üyesiyiz.

Kabul edilmeden önce sizden bir görüşme isteyebiliriz. Uluslararası öğrenciler telefon veya e-posta ile mülakat yapabilir.

Canlı projeler

Gelecekteki kariyer gelişiminiz veya akademik ilgi alanınızla ilgili bir konuda büyük bir araştırma temelli proje tamamladınız. Kursta kazanılan bilgi ve becerileri göstermenizi sağlar ve araştırma becerilerinizi geliştirir.

Ağ fırsatları

Bu kurstaki öğrenciler genellikle dünyanın her köşesindendir ve farklı kültürlerle ve ağlarla etkileşimde bulunma fırsatını sunarken, öğrencilerin öğrenmenin yönetim hiyerarşilerindeki pozisyonları hedeflemelerini sağlayacağını düşünüyoruz.

Eğitmenlerin çoğu endüstridendir ve mesleki muhasebe kuruluşları, mesleki bilgileri araştırmak, mesleki hece geliştirmek ve profesyonel değerlendirmeler tasarlamakla iyi bağlantılara sahiptir. Bu, uygulamalı mesleki bilginin en üst noktasında olmanızı sağlarken, aynı zamanda eleştirel refleksif analiz biçimleri geliştirir, yerleşik bilgileri sorgular ve alternatifleri hayal eder.

Kursu veren ekibin Yeminli Yeminli Mali Müşavirler Derneği (ACCA), Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (CIMA) ve Şirketler Hazinedarlar Birliği (ACT) ile güçlü bağlantıları vardır. Ayrıca Sertifikalı Dolandırıcılık Muayeneciler Birliği ile Yolsuzlukla Mücadele Eğitim Ortaklığı üyesiyiz.

Kurs, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe geniş bir sektör yelpazesinin gerektirdiği becerileri geliştirdiğinden, mezunlarımız bir dizi kariyer için iyi bir donanıma sahiptir. Bir uzman işe alım danışmanları ekibimiz var ve bir dizi kariyer ve işe alım etkinliği yürütüyoruz.

Gelecekteki kariyer

Bu kurs sizi bir kariyer için hazırlar:

 • muhasebe ile ilgili meslekler
 • finansal dolandırıcılık tespiti
 • muhasebe
 • finans veya muhasebe yönetimi
 • finansal kontrol
 • mali analiz
 • finansal danışmanlık
 • araştırma veya eğitim
 • Polisin kariyer gelişimi, hukuk ve ceza mesleği

Süre ve ücretler

 • Başlangıç ​​tarihleri: Eylül
 • Süre: 12 ay
 • Ücretler:
  • AB öğrencileri 2019/20 akademik yılı ders için £ 8.000'dir.
  • Uluslararası öğrenciler 2019/20 akademik yılı ders için £ 13.500'dur.
 • Son başvuru tarihi: Başvurulacak herhangi bir son tarih yok.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Sheffield Hallam University is a welcoming community of students and staff from more than 120 countries. We offer exceptional teaching across 700 programmes at foundation, undergraduate, postgraduate ... Devamını oku

Sheffield Hallam University is a welcoming community of students and staff from more than 120 countries. We offer exceptional teaching across 700 programmes at foundation, undergraduate, postgraduate and research degree level. With more than 31,000 students, we are among the largest universities in the UK. Daha Az