Affaires et yönetimini usta uluslararası (m2 ami)

Genel

Program açıklaması

Bugünün işadamları durumlarla karşı karşıya ve insanlara aittir olursa olsun yönetme yeteneğine sahip olmalıdır, ne konuşmak dil, ve ne olursa olsun nerede olduklarını.

Bu Uluslararası İşletme Yüksek Lisans bizim amacı: Uluslararası öğrenmek değil, hepsinden önemlisi, kendi gelecek yönetim tarzını oluşturmak için sırayla, uluslararası deneyim değil.

Sen yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve iş müfredat oluşturmak ve dünya çapında kendi işinizi çalıştırmak veya bir global iş danışmanı olmak için, çok uluslu şirketlerin ve kuruluşların en yüksek yönetim pozisyonları için başvuruda uzmanlaşmak isteyen var: bu size ihtiyacınız derecesi .

Bu 6 aylık yüksek lisans derecesi uluslararası iş alanında özel kurslara, genel yönetim esasları gelen sunan derinlemesine önceki iş geçmişi olmayan yöneticiler ve öğrenciler için tasarlanmıştır.

Sen uluslararası yönetim ve gerekli know-how güçlü bir profesyonel bir yaklaşım sağlanır:

 • Mükemmel iş İngilizcesi konuşma ve yazma
 • Küresel yönetim kültürü Edinme
 • Uluslararası ve Avrupa iş zorlukları anlamak
 • Küresel ağlar ve yabancı işletmeler geliştirin
 • Anlaş ve çok kültürlü / çok uluslu bir ortamda projeleri yönetmek

Teorik bilgi tüm dünyada her ölçekteki şirketlerin içinde faaliyete geçmesi hazırlamak için bir pratik uygun ve evrimsel bir biçimde uygulanmaktadır.

Uluslararası öğrenciler, öğretim üyeleri ve iş uygulayıcılarının güçlü bir bileşeni, gerçek bir küresel ortam yaratma, farklı ufuklar, arka planlar, yaş ve ülkelerden gelen akademisyenler karşılamak ve onların bilgi ve deneyimlerini paylaşmak etkili ve yüksek etkileşimli dersler, sağlar.

Sizin kurslar sizin çalışma ve iş, ya da bunu seçerseniz aynı anda staj yapmak için izin vermek için, mart ayına kadar twentyfive hafta boyunca haftada üç gün (Per-Cuma-Cumartesi), planlanıyor. Bir öğrenci VISA tutan Uluslararası adaylar Fransa'da kaldıktan sırasında haftada 20 saate kadar çalışmalarına izin veriliyor.

Eğer bir yönetici ya da çalışan iseniz, gerçek pozisyonu çıkmadan Yüksek Lisans tamamlayabilirsiniz. Toplam ders 48 hafta gün 24 hafta-gün oluşmaktadır. Senin 25 banka tatil (Fransa'da) kullanarak, 6 ay boyunca% 80 için iş yükünün yalnızca bir azalma işveren ile müzakere edilmelidir.

Yıl boyunca, bir akademik danışmanın gözetiminde belirli bir iş konu veya mesleki deneyim (veya staj) bir araştırma projesi yürütmek ve Lisans Ödülü Komitesi önünde yılın sonunda onu savunmak.

Becerileri

 • Gecikmeler, kalite, miktar talepleri, maliyetler yanıtlamak için tedarikçilerin kapasitesini değerlendirmek, pazarlar keşfetmek.
 • Teknik zihin ve ticari hedefleri tutarken en iyi şartlarda müzakere.
 • Farklı pazar elemanlarının analizi ve değerlendirilmesi itibaren hedeflerini oluşturun.
 • Uluslararası satış gücü yönetin.
 • Sergi ve ticari operasyonlarına katılmak.
 • Finansal belgeler ve / veya uluslararası göstergeleri analiz imkanı var.
 • Ihracat sözleşmeleri hazırlamak ve takip.
 • Uluslararası mali ve ekonomik dalgalanmalar dikkate alın.

Lisans derecesi veya eşdeğeri (4-year / 240-AKTS derecesi) Aşağıdaki İngilizce dil testleri birinden Puan raporu: TOEFL> 79, veya TOEIC> 750, veya IELTS> 5.5 veya Cambridge Proficiency.

Kariyer projesi ve motivasyon

Uygun adaylar Kabul Komitesi önce bir röportaj oturmak gerekir. Bu röportaj İngilizce ve / veya Fransızca yapılabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the heart of the Mediterranean Basin, Université Nice Sophia Antipolis has developed a vivid cosmopolitan spirit. A prestigious training and research institution, a broad range of high-quality teac ... Devamını oku

At the heart of the Mediterranean Basin, Université Nice Sophia Antipolis has developed a vivid cosmopolitan spirit. A prestigious training and research institution, a broad range of high-quality teaching programs and a privileged study environment has drawn an ever-growing number of scholars and professionals from around the world to the French Riviera. Daha Az