Akıllı şehirlerde usta

Genel

Program açıklaması

Akıllı Kentler Yüksek Lisans. Vatandaşlar ile Tasarlama

Akıllı kent kavramı ilk son on yılda ortaya çıkan, bu öğrenme, uyum ve yenilik için şehirlerin gelişimine bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) katkısını oluşturdu. Ancak, o tarihten bu yana bir kavram dijital ekonominin geliştirilmesi yoluyla kentlerin rekabet gücünü artırmak için bir araç olarak BIT görüntülemek uluslu şirketler tarafından teşvik daha liberal bir duruş doğru kaymıştır.

Akıllı Şehirler Yüksek Lisans derecesine sahip olmak. Tüm Vakfı ve Barselona Bau Tasarım Koleji Design tarafından koordine edilen Vatandaşlar ile Tasarlama şehirlerde rekabet, ekonomik kalkınma ve geliştirilmiş verimlilik kendi içinde bir son olmaması gerektiğini bir yaklaşım getiriyor. Bunun yerine, o daha sürdürülebilirlik yolunda kentsel toplumların evriminde vatandaşların aktif katılımı doğal sonucu olmalıdırBir kentin ahenkli şekilde gelişmesini sadece irade ve sağlıklı, daha yaratıcı ve sosyal uğraşan vatandaşların güçlendirilmesi yoluyla elde edilebilir.

Vatandaşlar topluca daha yaşanabilir canlı ve adil şehirler oluşturmak amacıyla, akıllıca ve sürdürülebilir yenilikler meydan sürebilir eğer bir şehir ancak "akıllı" olabilir.

Bu program, bu nedenle öğrencilere bir kentsel konuların anlaşılması değil, aynı zamanda pratik bilgi ve vatandaşlar ile birlikte oluşturulmasını kolaylaştırmak için araçları kullanma becerisi sadece sunan şehirler ve bu yüzyıla açılması fırsatlar karşılaştığı zorlukları farklı bir görünüm sağlamayı amaçlamaktadır Akıllı, sürdürülebilir şehirler tasarlıyoruz.

GENEL EĞİTİM AMACI

Bu Yüksek lisans Dersin amaçları şunlardır: - farklı bakış açılarından şehirlerin gerçeği keşfetmek için, ikincisi hayat, sürdürülebilirlik, denge ve sosyal kalkınmanın toplumun kalitesini nasıl etkilediğini bulmak için.

 • Özel ihtiyaçlarına olarak bulgularını ifade etmek ve olası çözümler karşılamak gerekir gereksinimlerini belirlemek için.

 • Gelişme için yenilikçi çözümler sağlayan tasarım stratejileri ve teknikleri, sosyal gelişmenin yaşam kalitesi iyileştirilmesi için yerel yönetimler ve sosyal aktörlerin teklif ve gereken vatandaşların katılımı ile çekiciliği ve şehrin sürdürülebilirliği ve BİT kullanımı.

 • Bir ekip, başarılı bir yaşam vatandaşların kalitesinin iyileştirilmesi için yenilikçi bir şekilde katkı sağlayacak tam ve uygulanabilir proje geliştirmek öğrenmek için. MÜFREDAT

MODÜL İÇERİĞİ

Modül I - şehre bakış. Vatandaşlar ve şehir.

Farklı bakış açıları ve nasıl bu sakinlerini etkileyen gelen şehirlerde bağlamında hakkında bilgi edinin. Şehirler karşı karşıya oldukları çeşitli zorluklar ve fırsatlar anlayın.

 1. günümüze kadar şehirlerin gelişimi: sosyal, politik ve mekansal planlama modelleri.
 2. Şehir hizmetleri: programları (su, enerji ve iletişim), kamu sokak aydınlatma, yollar ve trafik, toplu taşıma, tabela, çevre kalitesi, kamusal alanların temizliği, atık ve kanalizasyon yönetimi, bakım, güvenlik, sivil savunma, hükümet, eğitim, kamu sağlık, sosyal hizmetler, şehir planlama, toplu konut, ekonomik ve turistik faaliyetlerin planlanması, kullanıcı ve tüketicinin korunması, mezarlıklar.
 3. Şehir ve etkileşimleri kullanımları: konut, eğitim, iş, kültür, din hizmetleri, spor, ticaret, sanayi (işleme / / dijital kültür endüstrileri vb), profesyonel hizmetler, turizm, hareketlilik, lojistik, birleştirici ve sivil etkinlik, Suç vb
 4. Kentin yaşam kalitesi.
 5. Göç akışları ve şehirler üzerindeki etkileri.
 6. Şehirlerde İnsan çeşitlilik.
 7. Fiziksel ve sosyal sanal ağlar.
 8. Şehirlerde verimler ve verimsizlikler; zorluklar ve fırsatlar.
 9. kentlerin yönetimi ve inovasyon potansiyelinin sosyal kumaş üzerine BİT etkisi.
 10. Şehir esneklik.

Modül II - Araçlar analiz ve kentsel bağlam görselleştirmek ve yenilik projelerinin geliştirilmesi için için.

Keşfetmek ve öğrencilerin projeleri üstlenmek için gerekli yöntem ve araçları kullanmak.

 1. Yöntem ve araçları analiz ve kentsel durumları görselleştirmek için: demografik ve istatistiksel analiz, haritacılık ve Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS).
 2. Yenilik için yöntem ve araçlar: Tasarım düşünme, empati, yaratıcılık, akılcılık, teknoloji uygulanması piyasa (TİM), vatandaşlar ile birlikte yaratılması.
 3. Yedi Birbirine Başarı Faktörleri, İşletme Modeli Canvas ve mütevazi yöntemi: proje tasarımı ve yönetimi için yöntemler ve araçlar.

Modül III - İnovasyon projesi

Başarıyla vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yenilikçi bir katkı sağlamaktadır karmaşık, uygulanabilir, ekip projeyi üstlenmesi mümkün.

, Kapsamı belirlenirken fikir tanımlayan hedefler oluşturmak, ortakları belirlemek, seçme ve araçları ve bilgi, planlama ve sunum elde koymak başlayan: tüm aşamalarında vatandaşları ve şehir zenginleştirecek uygulanabilir bir yenilik projesinin tasarımı, geliştirilmesi ve sergi uygulamaya projesi.

KARİYER FIRSATLARI

Bu yüksek lisans programı sırasında edinilen bilgi ve becerilerin mesleki uygulama iki ana alanlarda kullanılabilir:

 • Zaten belediyeye memurları veya seçilmiş üyeleri olarak çalışan profesyoneller ya da şehirlere hizmet tedarik işletmelerde uzmanlar ya da yöneticiler.
 • Proje elemanı kullanmak isteyen profesyoneller, kendi girişimci veya ekonomik girişim veya topluluk faaliyetleri başlatmak için.

BİLGİ NOTU

Düzenleme: 1. Baskı

Yeterlilik: Usta Smart Cities. Universidad de Vic tarafından akredite Vatandaşlar ile Tasarlama - UCC. Üniversite mezunu olmayan öğrenciler bir üniversite Yayım Çalışmaları Diploması alacaksınız.

KREDİ: 60 ECTS

Okul dönemi: Haziran 2016: 19 Ekim 2015 Mayıs 2016 Final Projesi Sunumu

Tarife: 19h dan perşembe Pazartesi 22H için

Modu: Harmanlanmış öğrenme

Dil: İspanyolca / İngilizce (çift dilli öğretim elemanı)

Fiyatı: 6600 €

Erişim: , Mimarlık, planlama, mühendislik, tasarım, sosyal bilimler, kültürel canlandırma, kolaylaştırma, ekonomi, sağlık, bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT), sosyal ağlar, gazetecilik: Aşağıdaki bölgelerinden birinde önceki eğitim ya da deneyim olduğu için tavsiye edilir Yasa veya yönetim (işletme, hükümet ya da NGO).

Gözlemler: Yüksek Lisans derecesi (isteğe bağlı ders) uygulamak isteyen yabancı öğrenciler için Yoğun İspanyolca kursu. Ekim-10 Eylül itibaren, 2.; 395 € - pazartesiden cumaya (4 saat / gün).

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Bau is a centre that provides higher education in the field of design. Located in Barcelona, one of the leading cities in the field of design, BAU is situated in an industrial area of over 6,000 m2 eq ... Devamını oku

Bau is a centre that provides higher education in the field of design. Located in Barcelona, one of the leading cities in the field of design, BAU is situated in an industrial area of over 6,000 m2 equipped with specific rooms for teaching and multi-purpose spaces designed to promote research, creation and innovation. Daha Az