Akıllı interaktif sistemlerde usta

Genel

Program açıklaması

Akıllı Etkileşimli Sistemleri Yüksek Lisans

Gelecek yeni teknolojiler etkileşim ve istihbarat hem de sağlayacaktır. Akıllı Etkileşimli Sistemler (IIS) yüksek lisans programı ajanları ve insanlarda ve diğer ajanlarla birlikte akıllıca etkileşim mümkün robotların tasarımı, analizi ve geliştirilmesi üzerinde duruluyor, her iki eğilimleri ele, o, algılayabilirler ajanlar, planı, hareket, öğrenme ve bir iletişim.

Programın öğretim elemanları yapay zeka, robotik, makine öğrenimi, doğal dil etkileşim ve web istihbarat alanlarında dünyaca ünlü bilim adamları vardır. Öğrenciler dil, modeller ve akıllı interaktif sistemlerin yer alan algoritmaların öğreneceksiniz ve alanında en üst düzey araştırma maruz kalacağı.

Bu teknik bir master programı ve öğrencilerin matematiksel dil ve bilgisayar bilimleri aşina olması bekleniyor.

Amacı

Yüksek Lisans programı ile öğrencilere vermeyi amaçlamaktadır:

 • Akıllı interaktif sistemlerin analiz, tasarım ve geliştirme için modeller ve algoritmalar bir katı plan.
 • Onların katkıları olan alanda üst düzey araştırma içine bir giriş noktası.

Öğretim Üyesi

Programın öğretim görevlisi ICREA araştırma profesör Hector Geffner, Gabor Lugosi'nin ve Leo Wanner arasında; Ricardo Baeza-Yates, Yahoo! müdürü Labs Avrupa; ve Vladimir ESTIVILL Castro, UPF ve Griffith Üniversitesi (Avustralya).

Kimin için?

Bu son derece teknik bir programdır ve öğrenciler matematik dil ve bilgisayar biliminin ön bilgi olması beklenmektedir. Programına başvurmak için, öğrencilerin bilgisayar bilimi, matematik, fizik veya mühendislik alanında lisans derecesine sahip, ya da benzer bir altyapıya sahip olmalıdır.

Yapı

Program araştırma odaklı ve öğrenci 30 kredilerinin zorunlu derslerin değerinde, 10 kredilerinin seçmeli derslerin değer ve 20-kredi araştırma projesi tamamlamak zorundadır hangi boyunca, üç dönem bölünmüştür.

Içerik

 • Makine Öğrenimi (Gabor Lugosi'nin; ilk dönem)
 • Özerk Sistemleri (Hector Geffner; ilk dönem)
 • Mobil Robotik (Vladimir ESTIVILL; ilk dönem)
 • Araştırma Metodolojisi (ilk dönem)
 • Doğal Dil Etkileşimi (Leo Wanner; ikinci dönem)
 • Web İstihbarat (Ricardo Baeza, ikinci dönem)
 • İsteğe bağlı 1 (ikinci dönem)
 • Araştırma projesi (üçüncü dönem)
 • İsteğe bağlı 2 (üçüncü dönem)

İki seçmeli ders aşağıdaki arasından seçilir: Akıllı Etkileşimli Sistemlerinde İleri Konular, Hesaplamalı Sinirbilim, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi, Görüntü ve Video İşleme, Oyun ve Eğlence, Arayüz Tasarımı, Psikoloji ve Bilişsel Bilimler, örüntü tanıma, ve Algoritma Tasarımı. İsteğe bağlı konular yılda bir dönem sunulan ve minimum kayıt tabidir.

Araştırma projesi ve staj

Öğrenciler Pompeu Fabra Üniversitesi araştırma gruplarından biri kapsamında bir araştırma projesi yürütmek gerekir. Onların projenin bir parçası olarak, öğrenciler bu araştırma gruplarından biri ya da sanayide bir şirkette staj yapabilir.

Bilgi, beceri ve yeterlilikler edinilen

 • örneğin robotlar gibi gerçek ve sanal maddeleri için beceri fiziksel çevreye, insanlara ve diğer maddelerle etkileşim.
 • Insanlar ve diğer maddeleri içerebilir gerçek ya da sanal ortamlarda öğrenme, eylem ve etkileşim çözmek için gerekli model ve algoritmalar Bilgi.
 • video oyunları, internet, imalat ve robotik gibi uygulamalar, geniş bir yelpazede istihbarat ve etkileşim dahil yeteneği.

Kariyer fırsatlarının

 • İnternet: Akıllı web uygulamaları.
 • Video oyunlar: video oyun sektöründe akıllı uygulamalar.
 • Akıllı veri işleme: Veri madenciliği uzmanları.
 • Yaşlılar için Bilişsel ajanlar.
 • Gelecek yeni teknolojiler ve uygulamalar.
 • Academia: insan ve diğer maddelerle etkileşime zeki aracılar araştırma.

İngilizce

Sipariş başarıyla dahil edilmesi için, bir resmi İngilizce sertifika sunumu temel bir giriş şartı olduğunu unutmayın. Anadili olan İngilizce sadece başvuranların İngilizce sertifikası pre¬sent gerekmez. Resmi sonuçlar okulun Kabul Bölümü'ne inceleyerek kurum tarafından doğrudan gönderilmesi gerekmektedir ve gerekli asgari puanlar ile uymak zorundadır: - TOEFL CBT:> 235 - TOEFL PBT:> 575 - TOEFL IBT:> 100 - CAE: C1 - IELTS:> uygulama sırasında, hala resmi bir İngiliz belgesi ya da kim sahip değillerdir, 6.5 başvuru sahipleri başvuru uygulamalarında bu bilgileri içermelidir bunu elde sürecindedir. İngilizce konuşulan bir üniversitede tam lisans derecesini tamamlamış adaylar kendi çalışmalarının öğretim dili İngilizce'dir olduğuna yazılı delil sunmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Its international orientation is one of the distinguishing features of UPF, a university with "its feet in Barcelona and its head in the world". This international projection has been recognised by th ... Devamını oku

Its international orientation is one of the distinguishing features of UPF, a university with "its feet in Barcelona and its head in the world". This international projection has been recognised by the Spanish Ministry of Education through the International Campus of Excellence seal (2010) and is backed up by the UPF's distinguished position in international rankings as one of the top Spanish universities... Daha Az