Akdeniz toplumların karşılaştırmalı analizi MA (kozmetik)

Genel

Program açıklaması

Akdeniz toplumların Karşılaştırmalı analiz Master (MSOC) Sosyal bilimler alanında temel mastering kazananlar yetiştirmeyi hedeflemektedir, bu siyasi toplumların karşılaştırmalı analizini yüz edebilmek, söylemektir. Uluslararası ilişkiler, kamu ve siyasi iletişim ve kültürel antropoloji: daha uzmanlaşmış bilgi sunarken sanayi Sosyoloji Muhammed VI Politeknik Üniversitesi ardından, Usta COSM sosyal bilimlerin bir açık plan görünümünde dayanmaktadır ve etnoloji.

Birkaç on yıl, iş ve sosyal bilimler ilgi yerel yönetimler, şirketler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler çabaları için. Bilgi uzmanlık artan bir bağlamda, bir ülke veya coğrafi alanın ustalık genellikle temel mesleki beceri olarak teşvik edilmektedir. Bu, siyasi, sosyal ve ekonomik olayların anlaşılması, özellikle genel ve karşılaştırmalı analiz kapasitesinin talep unutmadan bir "uzman" olur.

Akdeniz toplumların yakınlığı, güçlü bir disiplin profil ve farklı siyasi toplumlarda düşüş yeteneğini geliştirmek için ideal bir alan sunuyor. Akdeniz'in iki kıyısı arasındaki coğrafi yakınlık gerçekten giderek mal, sermaye ve insanların ticaretinin yoğunluğu ile takviye, ama aynı zamanda havuzu çevreleyen kültürel, sosyal ve siyasal modeller edilir. Karşılaştırmalı analiz Form ardından "burada" ve "başka bir yerde" iyi farklılıkları ve benzerlikleri deşifre aynı analitik araçları ile uğraşmak öğrenmek, farklı bağlamlarda benzer soruları düşüş öğrenmek anlamına gelir . Bu nedenle, eğitim de karşılaştırmalı Afrika Çalışmaları sandalye dahil Araştırma Merkezi Ekonomi Toplum ve Kültür (CRESC) Muhammed VI Politeknik Üniversitesi ile yakın işbirliği içinde organize edilecektir.

ders

Tabii Uluslararası İlişkiler

Elbette "uluslararası ilişkiler" küreselleşme çağında uluslararası düzenin reorganizasyon üzerinde duruluyor. Hindistan ve Çin, dünya, özellikle incelenecek sahne ve Akdeniz toplumları ile ilişkilerine "Yükselen" olarak bugün sundu.

Bu ders, çift diploma (Muhammed VI Politeknik Üniversitesi / Unito) için varlığı Torino Üniversitesi'nde dönem 2 ve 3 ve erişim sağlar.

Tabii İletişim

Elbette "Kamu İletişim ve Siyaset" yeni teknolojilere dayalı nasıl haber üretimi ve hikaye anlatımı üzerinde duruluyor. kurumsal iletişim, toprak tanıtım, siyasi pazarlama, seçim verilerinin ve gazetecilik uygulamaların analizi için görünüm özellikle dikkate alınacaktır.

Bu ders, çift derecede varlığı Torino Üniversitesi'nde dönem 2 ve 3 ve erişim sağlar.

Tabii Antropoloji

Elbette "kültürel antropoloji ve etnoloji" göç ve artan kentleşme nedeniyle sosyal etkileşim değişiklikler üzerinde duruluyor. Görsel antropoloji ve vücudun antropoloji umutları gibi soruşturma için dikkate alınacaktır.

Bu ders, çift derecede varlığı Torino Üniversitesi'nde dönem 2 ve 3 ve erişim sağlar.

Kabul

Yüksek Lisans COSM 180 ECTS kredisi eşdeğer bir sosyal bilim lisans derecesi ile 20 öğrenci her yıl açıktır. Kontenjanlar elde lisanslı sosyal bilim için eğitime erişimi kolaylaştırmak için sağlanacaktır:

  • Rabat Yönetim Okulu ve İktisat (EGE) at
  • Fas devlet okullarından
  • Torino Üniversitesi (Unito) at

Programa Başvuru Muhammed VI Politeknik Üniversitesi veya Unito bir uygulama sunmak ve her iki kurumdan öğretmen bir jüri önünde sözlü mülakat geçecek. Görüşmenin sonunda, jüri bu amaçla önceden belirlenmiş kriterler ızgara uygulamaya karar verecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since 2014, the School of Governance and Economics Rabat (EGE) has become the political science school at the University Mohammed VI Polytechnic. The EMA was established in 2008 by a non-profit founda ... Devamını oku

Since 2014, the School of Governance and Economics Rabat (EGE) has become the political science school at the University Mohammed VI Polytechnic. The EMA was established in 2008 by a non-profit foundation, the Foundation for Teaching Economics, Political and Social (FESEPS) with the aim of reintroducing a high-level training in political science and economics in the Moroccan university environment. Daha Az