Almanya

Almanya Eğitim

Almanya'da Yüksek Öğretim

Freiburg Üniversitesi (1457 yılında kuruldu);; Münih Teknik Üniversitesi (Technische Universitat München) ve Max dünyanın en iyi üniversitelerinden birkaç tür Heidelberg Üniversitesi (1386 yılında kurulan Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg,) gibi, Almanya'da bulunan Leipzig Evrimsel Antropoloji için Planck Enstitüsü. Almanya 's üniversitelerin çoğunluğu kamu ve şu anda dönem başına yaklaşık 60 Euro veya 80 USD dolar ücretlidir.

Öğretim araştırma sosyal bilimlere geleneksel yaklaşımı ile tanınan bağımsız enstitüler odağı olmak, araştırma üzerinde Alman üniversitelerinde vurgulanmaktadır. Bu araştırma üniversitelerinden birine psikoloji bölümünden mezun, antropoloji, felsefe veya sosyoloji, kabul devam etmek isteyen öğrenciler için son derece rekabetçi ve belirli bir alanda karşı olağanüstü yetenek ve parlaklık gösterdi öğrencilere yönelik olduğunu.

Uluslararası öğrenciler ile üniversite popüler, başka tür Uygulamalı Bilimler Fachhochschule (FH), üniversitedir. Bir Fachhochschule sunulan kurs, bilişim teknolojisi, hemşirelik ve iş olarak, akademik-odaklı olmayan özellikle mesleklerde istihdam için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır. Alman devlet ve federal hükümet de birçok Fhs korumak kamu hizmetinde kariyer isteyen öğrenci yetiştirmek. Öğrenciler, Fachhochschule de doktora kazanamazsınız.

Sanat, film ve müzik okulları güzel sanatlar, moda tasarımı, grafik sanatlar ve müzik alanında kariyer isteyen öğrenciler için yaratıcı programları sunuyoruz. Yüzyıllar boyunca, Almanya Mozart, Brahms, Hesse, Max Ernst ve Nietzsche gibi parlak yazarlar, sanatçılar ve besteciler üreterek güzel sanatlar, edebiyat ve müzik dünyasına büyük bir katkı sağlamış ve dünyasında güçlü bir kuvvet olmaya devam etmektedir güzel sanatlar, film ve moda.

 

Bir Alman Üniversitesi Katılan

Almanya'da bir üniversite katılmak isteyen tüm öğrencilerin Abitur da ortaöğretimin son sınıfında verilen final sınavları başarılı bir şekilde tamamlanması belirlemek için Estonya ve Finlandiya'da kullanılan bir belgenin kopyasını vermeniz gerekecektir. Bir Abitur yok Alman vatandaşı, çoğu durumda bir üniversite, uluslararası öğrenciler, katılmak için (kelimenin tam anlamıyla yetenek testi) Begabtenprüfung adı verilen başka bir test alabilir ACT göstermek gerekir ya da en az 28 ve 1300 puanları SAT da sırasıyla, kabul için hak kazanmak için. ABD'de kazanılan benzer Lise diploma bir Abitur eşdeğer kabul edilmez ve genellikle bir Alman yüksek okul veya üniversiteye kabul 'ın şansı bir öğrenci teşvik olmaz.

Kitap ve yaşam giderleri ödemek için öğrencilere bazı üniversite ve kolej burs.Ancak Bundesausbildungsförderungsgesetz denilen bir yasa olduğunu ekonomik olarak dezavantajlı öğrencilerin bir lisans 's derecesi kazanmak için gereken dört ya da beş yıl boyunca her Aylık 650 euro (860 $ USdollars) kadar almak sağlar. Tipik olarak, bu miktarın yarım faizsiz kredi olarak hükümete geri ödenmesi gerekir.

Genel olarak, eğitim dili Almanca, bu nedenle bir Alman üniversiteye devam etmek isteyen öğrencilerin Almanca yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

 

Uluslararası Öğrenciler için Alman Vize

Üç ay (örneğin yaz dersleri alan öğrenciler,) kadar kısa konaklamalar için, bir Schengen-Vizesi ülkede kalması için gereklidir. Öğrenciler bir Schengen-Vizesi elde etmek için tercih ve vize bu tür uygulamadan önce buna göre planlamalısınız halinde üç ay sonunda Almanya'yı terk gerektiğini bilmelidir.

Eğer üç aydan fazla kalmak planlıyorsanız Ulusal vize gereklidir. Öğrenciler, onlar tam bir programda bir doktora veya kayıt tamamladıktan olup olmadığını form üzerinde bir Ulusal vize ve devlet gerektiren neden açık yapmalıdır. Kabul mektubu, sağlık sigorta kartı, ön-kabul sınav sonuçları kanıtı ve konuştuğunuz ve Alman okumayı biliyorum kanıt ya da Alman almak planladığınız: öğrencilerin vize başvurusu için önce ek olarak, aşağıdaki belgeler gerekli olacak sizin müfredatın bir parçası olarak dil kursları.

 

Neden Almanya'da Eğitim?

Almanya kendi dışında bir ülkede derece kazanmak isteyen öğrenciler için en çok destekleyen ülkelerden biri olarak birçok uluslararası eğitim grupları tarafından seçildi.Bu tanıma tamamlayan birçok Alman üniversiteleri tarafından tahsil ders daha Almanya'da kendi farklı bir ülkede okula almak isteyen öğrenciler için cazip ve heyecanlı eğitim yapmak, hiçbiri az olmasıdır.

Almanya Hakkında

Seksen milyon vatandaş Almanya Avrupa Birliği'ne ait en kalabalık ülke yapmak. Avrupa'nın birincil büyük siyasi ve ekonomik güç olarak kabul Almanya aynı zamanda dünyanın dördüncü büyük ekonomisi sahiptir. Polonya, Danimarka, Avusturya, Fransa ve İsviçre ile sınırlanmıştır, Almanya da göçmenlerin çok sayıda ev ve Alman yüzde 80'i bir etnik yapısını, Polonya yüzde iki, yüzde beş Ortadoğu, Türk dört yüzde ve Asya yüzde iki iddia ediyor. Tüm dünyada insanlar yaşam, kapsamlı evrensel sağlık ve sosyal güvenlik sisteminin yanı sıra hatta son küresel durgunluk ile ekonomisini sürekli istikrar Almanya 'ın yüksek standartlarda ilgi vardır.

Bonn, bölünmüş sırasında Batı Almanya'nın başkenti, kenti federal bir şehir (Bundesstadt) olağandışı durumu kazanırken, 1990'ların başında Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesinden ile, Berlin tekrar Almanya'nın başkenti oldu. Almanya 1949 Grundgesetz, meclis odalarında üçte iki çoğunluk oyu gerektiren ve yetki ve insan onurunun haklarının ayrılması garanti altına alan bir anayasal belgede açıklanan kuralları uyarınca bir siyasi sistem işletim ile bir temsilci demokratik, federal, parlamenter cumhuriyettir. .

 

Almanya hakkında Temel Bilgiler

  • Almanya oluşan on altı devlet kendi anayasası sahip her devlet, eyaletler denir.
  • 2002 yılında, Almanya euro tanıttı ve Frankfurt'ta bulunan, Avrupa Merkez Bankası tarafından yayımlanan yönetmeliklere göre euro para politikası ayarlayın.
  • Bilim, matematik ve teknoloji alanlarına Almanlar tarafından katkıları yeterli vurguladı olamaz. Einstein, Max Planck, Herman von Helmholtz, Johannes Gutenberg, Gottfried Leibniz ve Carl Gauss gibi parlak bireyler gibi ilk otomatik dijital bilgisayar, matbaa ve sahip matematiksel hesaplamalar gibi ünlü buluşlar ile dünya sağladığınız sadece birkaç Alman bilim adamları modern telekomünikasyon gelişimi için yolu açtı.
  • Polise gerekiyorsa Almanya'da, 110 arama, bir ambulans gerekiyorsa, 112 arama
  • Almanya kömür, demir, çimento, çelik, makine, araç ve kimyasalların dünya 'nin en ileri teknolojiye sahip üreticilerinden biridir. Ayrıca yeşil enerji, özellikle güneş enerjisi ve elektrik için yel değirmenleri kullanımı konusunda büyük yatırımlar vardır.
  • Almanya'da popüler turistik hala Doğu Alman işgalinden arta kalan sert yaşam koşulları sergileyen Bavyera Alpleri, Black Forest, Ren Vadisi ve antik kaleler ve başkent Berlin, içerir.


Almanya 's İklim

Doğu Avrupa'nın karasal iklim ve Batı Avrupa'nın okyanus iklimi arasında yer alan, Almanya Kuzey Atlantik Drift adlı Gulf Stream suları tarafından yönetilir bir ılıman bir iklime sahiptir. Ortalama olarak, Almanya'nın en yağmur yaklaşık 30 inç (790 mm), yıl boyunca düzenli olarak meydana her yıl alır. Summers sıcak ve kışları sıcaklık yaz aylarında 80 derece Fahrenheit (26 santigrat) ulaşan ve kış aylarında 30 derece Fahrenheit (-1 Celsius) için azalan, genellikle hafiftir. Almanya'da bazı kışlar herhangi bir kar göremeyebilirsiniz ise kar yağışı, zaman zaman ağır olabilir.


Almanya'da Din

Almanların yaklaşık yüzde 60 Hıristiyan inanışına yapışır Protestan Kilisesi aittir. Hıristiyan Almanların yüzde otuz Katolik ve yüzde 30 Protestan vardır.Büyük bir yüzdesi - yaklaşık yüzde 30 - Almanlar devletin onlar Doğu Almanya'da yaşayan en din dışı insanlar ve Münih, Frankfurt ve Berlin gibi büyük şehirlerde ile, ateist veya agnostikler vardır.

 

Almanya'da Diller

Almanca, tabii ki, Almanya resmi dilidir ama çok Almanlar sıra İngilizce oldukça akıcı. Aslında, son araştırmalar Almanya 'ın vatandaşlarının yüzde 65'i iki dilli ya da birçok dilde anlamak ve iletişim kurmak için yeterli değilse mükemmel, yetenek sahip olduğu bulundu. Bu durum nedeniyle kültürel farklı bölgelerde çeşitli ziyaret Almanlar kolaylaştıran pek çok diğer ülkelerle Almanya hisse sınırları olduğunu.

Almanca öğrenmek için en kolay dil değil ve sahip birkaç "tuhaflıklar " yabancı öğrenciler genellikle asimile ve yazma veya Almanca konuşurken kullanmayı unutmayın zor bulmak.Örneğin, tüm isimlerin ilk harfini eril (der), dişil (die) ve nötr (das) cinsiyetler ayrılmıştır isimler ile, aktifleştirilir. Ayrıca, dil hâli, datif, genitif ve yalın durumlarda olarak adlandırılır durumlarda ilgili makale kullanımı kullanır.

 

Okullar

Almanya Ülkesindeki Okullar ve Üniversiteler

Almanya Ülkesindeki Okullar ve Üniversiteler