Resmi açıklamayı okuyun

Amerikan Araştırmaları Yüksek Lisans programı özel bir Amerikan Uzman kariyer geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Birçok Amerikalı üniversite, modern yaklaşımlar benimseyerek, multidisipliner ve interdisipliner ders vermeyi amaçlamaktadır. Yukarı Amerikan Araştırmaları Yön çeşitli bakış açılarından çekilen menfaatlerini birleştirmek yapmak fakülte ve öğrenciler: Amerikan Uygarlık, Edebiyat Eleştirisi, Amerikan Hükümeti, Amerikan Kitle Medya ve Siyaset, Amerikan Popüler Kültür, Amerikan Coğrafyası ve Bölgesel Özellikleri, Amerikan Araştırmaları ve Küreselleşme, Araştırma ve Eğitim Becerileri. Bu kurslar Gürcistan'da ABD Büyükelçiliği tarafından davet Amerikan Fulbright Alimler dahil olmak üzere oldukça nitelikli profesörler tarafından teslim edilir.

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Program Süresi: 2 yıl (120 AKTS)
 • Ödüllü Yeterlilik: Amerikan çalışmaların Ana
 • Gürcistan vatandaşlarına Eğitim ücreti: 3540 GEL
 • Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücreti: 3000 USD

Amerikan Uygarlık, Amerikan Edebiyatı, Amerikan Hükümeti ve Medya: Amerikan Çalışmaları program öğrencilere hazırlık kursları derin bilgi vermektir. Ayrıca, başarılı öğrenciler keşfetmek mümkün olacak nasıl ve neden kültürü - vs. film, televizyon, müzik, reklam, dahil kitle kültürünün özellikle tipleri - Amerikalılar yaşamlarında böyle önemli bir rol oynar. kurslar öğrencilerin ABD'de insanların ülke ve kendilerini düşünen hakkında daha fazla anlamamıza yardımcı olacaktır. Şimdiye kadar programın konsantrasyon ders verme değil, sadece öğrencilerle araştırma süreçlerinin katılımı yanı olduğu gibi, bunlar önemli teorik bilgi hem de araştırma becerileri kazanacaklardır.

Program Kazanımları

Bu, uygun bir çağdaş edebiyatla, çok çağdaş bir programı temsil yukarı güncel müfredat, önemli öğretim ve örneğin pratik deneyim (varsa çok kalifiye personel tarafından öğretilen çekirdek ve seçmeli dersler ve öğretim yöntemleri, içinde müfredatlar: Büyükelçiler, diplomatlar vb .), ABD bir Profesör da dahil olmak üzere.

Hemen hemen tüm mezunları ve mevcut öğrenciler farklı kamu ve özel kuruluşlar ve eğitim kurumları çalışıyorum.

Öğrenci değişimi

IBSU ortağı üniversiteler öğrencilerle Anlaşmaları göre çeşitli uluslararası değişim programlarına katılmak için bir fırsat var.

Kariyer Olanakları

Dışişleri Bakanlığı veya Uluslararası İlişkiler veya diğer uygun bölümlerinde farklı Bakanlıklar de ve Belediye organları veya Büyükelçilikleri, Amerikan kuruluşları, Halkla İlişkiler ofislerinde, kültür kurumları, kamu idari kuruluşları, üniversiteler, STK diplomatik etkinliğe katılımı -s.

Programı Kabul

Bir kişi programına eğer kabul edilir

 • O / o lisans veya eşdeğer diploma tutar
 • (Gürcü vatandaşları için) Masters Birleştirilmiş Ulusal Sınavları A Tipi testini geçer
 • uzmanlık ve İngilizce dilinde üniversite iç sınavlarını geçer
  • Program kabul ihtiyaçlarına göre İngilizce dil yabancı dil olarak kabul edilmesi durumunda B2 düzeyine uluslararası İngilizce dil sertifikası eşdeğer adaylar (TOEFL IBT, IELTS ve FCE), İngilizce dilinde sınava gerekmemektedir.
  • eğitim programının (eğitim dili - İngilizce) mezun olan adaylar, son üç yıl içinde ve onların GPA (100 üzerinden) en az 75 ya da 3 (4 üzerinden) olduğunu, İngilizce dil sınavını arınmış.
Program dili:
Ingilizce

International Black Sea University için 10 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Ağu 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
3,000 USD
gösterilen Öğrenim ücreti yıllık olduğu
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Ağu 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Ağu 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date