Analitik Bilimler Içinde Msc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Tam zamanlı Analitik Bilimler Yüksek Lisans ve Yüksek Lisans Diploması araştırma odaklı bir derecedir.

Modern analitik bilimin bağımsız bir pratisyeni olması için gereken deneyim ve teknikleri, araştırma ve endüstri için gerekli becerilerle geliştireceksiniz.

Analitik kimyanın ileri yönlerinde temel öğretimi sağlar ve isteğe bağlı modüller aracılığıyla uzmanlık bilgisi alanlarını keşfetmenizi sağlar.

Çok çeşitli analitik teknikler uygulayacak ve genişletilmiş bir araştırma projesi ile paha biçilmez araştırma deneyimi kazanacaksınız.

Analitik bilimlerin temellerini geliştiren bu temel teknikler aşağıdakileri içeren disiplinlere uygulanır:

 • Spektroskopisi
 • Arkeometri
 • Malzeme Karakterizasyonu
 • Ayırma bilimi ve kütle spektrometresi

Giriş koşulları

Analitik Bilimler Yüksek Lisans Başvuruları için kimya bir derece, yakından ilgili bir disiplin tamamlamış (veya tamamlanması nedeniyle) veya eşdeğer bir deneyime sahip olması bekleniyor.

Birinci derece, 2: 2 veya daha yüksek bir fen dersinde (örneğin, Biosciences, Farmasötik Bilim, Kimya, Adli Bilim, Jeoloji, Çevre Bilimi, Arkeoloji Bilimi) BSc olmalıdır.

İngilizce dil gereksinimleri

 • Anadili İngilizce olmayan öğrenciler için, asgari Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS) 6,0 puan veya eşdeğeri gereklidir.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Bu programın öğretilen içeriği, üniversite ve fakülte stratejisi doğrultusunda güçlü bir şekilde araştırılmakta ve programda ders verecek akademik personel, yüksek kaliteli, uluslararası bilimsel dergilerde yayın yapan aktif araştırmacılardır. Program, konulara iyi bir zemin sağlamak ve daha sonra bireysel ya da grup projeleri için öğrenci tarafından yönlendirilen çalışmaya devam etmek için resmi öğrenme yaklaşımlarından yola çıkılarak tasarlanmıştır.

Yüksek Lisans 180 kredi, Yüksek Lisans Diploması ise 120 kredidir.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Analitik Bilimde İleri Yöntemler (CFS7029-B)
 • Araştırma Becerileri, Mesleki Gelişim ve Ticari Farkındalık (CFS7025-B)
 • Araştırma Projesi - Hazırlık Araştırmaları (CFS7022-B)
 • Araştırma Projesi - İleri Araştırmalar (CFS7023-E)

seçenek

 • Katı Analiz (CFS7026-B)
 • Spektroskopi (CFS7030-B)
 • Ayırma Bilimi ve Kütle Spektrometresi (CFS7027-B)
 • Görüntüleme (CFS7028-B)
 • Malzeme Karakterizasyonu (CFS7018-B)
 • Arkeometri (ARC7035-B)

Öğrenme ve değerlendirme

Öğrenme aktiviteleri dersler, laboratuarlar, atölyeler ve yönlendirilmiş çalışma içerir.

Çekirdek modüller, genel analitik anahtar beceriler, uzmanlık uygulamaları ve proje yönetimi deneyimi geliştirmeye adanmıştır.

Analitik enstrümanlarla ilgili uzman modüller, alandaki disiplinlerarası uzmanlardan oluşan bir ekibin talimatı altında dersler, atölyeler, uygulamalı laboratuar ve ilgili örneklerle enstrüman oturumlarını içerir.

Modüller ders çalışması (problem çözme egzersizleri, laboratuvar raporları, proje planı, eğitim planı), sözlü sunumlar ve resmi sınavlar aracılığıyla değerlendirilir.

Bu araştırma ağırlıklı yüksek lisans, uygulamalı laboratuar ve analitik çalışmalara erken katılımını, yüksek lisans tezi ve araştırma raporu taslağının çıktısı ile vurgulamaktadır.

Bunlar aşamalı olarak öğrenmeye yönelik öğrenci merkezli yaklaşımlara odaklanır ve öğrenme için bağımsız sorumluluğa olan bağımlılığı artırmayı yansıtacaktır. Bu şekilde, yaşam boyu öğrenme ve sürekli mesleki gelişim için gerekli özellikleri geliştireceksiniz.

tesisler

Üniversitenin ana sermaye ekipmanına ev sahipliği yapan ve analizdeki akademik ve ticari sözleşme araştırmamızın odağını oluşturan Kimyasal ve Yapısal Analiz Merkezi'nde kalacaksınız.

Tecrübeli ve uzman personelimiz, enstrümantasyonun servis sözleşmeleri, kontrollü erişim ve kalite yönetim sistemi ile endüstri standartlarında tutulmasını sağlar.

Sözleşmeli araştırma, rutin analiz ve eğitim kursları dahil olmak üzere endüstriyel müşterilere bir dizi analitik teknik ve hizmet sunuyoruz.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçenekleri tartışmak, seçenekleri araştırmak ve iş arama becerilerini geliştirmek suretiyle planları netleştirmeye yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

Analitik Bilimler Yüksek Lisans mezunları, çeşitli ortamlarda başarılı bir kariyer oluşturdular.

Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Doktora çalışması
 • Analitik kimya (analist, kalite uzmanı, NMR teknisyeni, deney görevlisi, laboratuvar sorumlusu, bölüm ve tesis yöneticisi vb.)
 • öğretim

Son mezunlar, bir dizi uluslararası şirkette analitik bilim insanı yönetim rollerini üstlenmiştir.

Eğitim desteği

Akademik potansiyelinize ulaşmanızı ve gelecekte daha fazla başarıya devam etmenizi sağlamak için kapsamlı bir destek ağı burada.

Aşağıdakiler dahil bir dizi destek hizmetinden yararlanacaksınız:

 • Kişisel akademik öğretmen
 • Öğrenci destek / yönetim ekibi
 • Akademik Beceriler Tavsiye Hizmeti
 • Kariyer ve İstihdam hizmetleri
 • Ödüllü Engellilik Hizmeti
 • İyi stoklanmış kütüphaneler ve mükemmel BT olanakları

Araştırma

Program araştırmaya önderlik etti, yeni yayınlanan araştırmaya cevap vermek için modül ve ders içeriği revize edildi.

Eğitim ekibinin tümü araştırma amaçlıdır (çoğu ticari işe girer) ve öğrencileri en son araştırmalar ve olduğu gibi yeni tartışmalar hakkında bilgilendirir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az