Anormal ve Klinik Psikolojide Msc

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Anormal ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans derecemiz sizi sağlık kurumlarında klinik psikoloji teorisi ve pratiği konusunda yüksek bir anlayışa sahip olacak ve sizi doktora düzeyinde profesyonel klinik eğitime hazırlayacaktır.

Önemli istatistik ve araştırma yöntemlerinin yanı sıra yeme bozuklukları, psikopati ve cinsel taciz, nöropsikoloji ve psikoterapi gibi temel konuları çalışacaksınız.

Çalışmalarınız boyunca, klinik psikoloji pratiğine ilişkin eleştirel araştırma ve analitik becerileri geliştireceksiniz.

Swansea'da Neden Anormal ve Klinik Psikoloji?

Psikoloji bölümümüz hem İngiltere'de hem de uluslararası alanda olağanüstü bir üne sahiptir. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ne göre, çalışmalarımızın ulaşılması ve önemi için% 100 4 * derecelendirme (mümkün olan maksimum puan) elde etmek üzere Birleşik Krallık'taki dört psikoloji bölümünden biriyiz.

Ayrıca, The Times and Sunday Times University League Tablolar 2019 tarafından Lisansüstü Beklentiler için İngiltere'de 2. sıradayız.

Modern araştırma tesislerimiz arasında yüksek yoğunluklu bir elektroensefalografi (EEG) paketi, tam donanımlı bir uyku laboratuvarı, bir sosyal gözlem odası, göz izleme, psikofizyolojik, transkraniyal doğru akım stimülasyonu (tDCS) ve şartlandırma laboratuvarları bulunmaktadır. bir ömür boyu laboratuvar ve bebek odası, ayrıca 20'den fazla çok amaçlı araştırma odası.

Anormal ve Klinik Psikoloji deneyiminiz

Üniversitemiz İnsan ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne dayanarak, disiplinler arası bağlantılar kurmak için birçok fırsat sunan farklı bir öğretim ve araştırma ortamından yararlanacaksınız.

Değerli bir deneyim sağlamak ve istihdam olanaklarınızı artırmak için klinik yerleşimleri güvenceye almanıza yardımcı olabiliriz.

Akademik kadromuzun çoğu, klinik ve sağlık psikolojisi, beyin hasarı, uyku, biliş, sinirbilim ve gelişim psikolojisi dahil olmak üzere uzman araştırma alanlarında liderdir.

İngiltere'de lisansüstü öğrenci memnuniyeti için ilk sırayı alan bir üniversiteye katılacaksınız (What Uni 2017).

Nasıl Öğretildi?

İlk iki yarıyılda, modüller, yaz aylarında tipik olarak yürütülen araştırma projesi ile birlikte verilmektedir.

değerlendirme

Öğretim, araştırma ve tasarım konularında verilen pratik derslerle grup oturumları aracılığıyla gerçekleştirilir. Bunlar yazılı ders çalışması ve yazılı sınav ile değerlendirilecektir.

Klinik Psikoloji Kariyer

Anormal ve Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi, klinik psikolojide gelecekteki doktora eğitimi için size hayati bir akademik temel sağlayacaktır.

Bir NHS stajyer klinik psikoloğu için tipik başlangıç maaşı £ 25,783'tür. Kariyeriniz ilerledikçe 47.088 £ ile 81.000 £ arasında veya daha yüksek bir miktarda kazanabilirsiniz. Özel uygulamadaki maaşlar değişiklik gösterir.

Kariyer ve İstihdam

Kariyer ve İstihdam Swansea İş Bulma Akademisi (SEA), kariyer yolculuğunuzun her aşamasında size parlak bir gelecek inşa etmenize yardımcı olacak.

Kariyer destek hizmetlerimiz şunları içerir:

  • İstihdam atölyeleri, işveren görüşmeleri, ısmarlama olaylar ve kariyer fuarları
  • Profesyonel nitelikli kariyer danışmanlarından bireysel tavsiye ve rehberlik
  • İş, staj, iş yerleştirme ve gönüllü fırsatları bulma konusunda yardımcı olun
  • Çok çeşitli kariyer yönetimi konularında bilgi kaynaklarına erişim
  • Öğrenci staj fırsatlarını ve Öğrenci Toplumu / Kulüp etkinliklerini desteklemek için finansman.

Ayrıca, mezun olduktan sonra iki yıl boyunca Swansea University Mezunları için yardım ve tavsiyede bulunuyoruz.

Giriş koşulları

Bu ders için dikkate alınacak;

  • Psikolojide veya ilgili bir disiplinde en az UK 2.1 derecesi
  • Çok çeşitli uluslararası nitelikler göz önünde bulundurulur
  • (Daha fazla bilgi için lütfen study@swansea.ac.uk ile irtibata geçiniz).
  • İngilizce olmayan birinci dil başvuru sahipleri için asgari giriş koşullarını karşılamak için bir IELTS sınavı gereklidir.
Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent t ... Devamını oku

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent teaching and research, matched by an enviable quality of life. Daha Az
Swansea , Dubai + 1 Daha fazla Daha az