Resmi açıklamayı okuyun

hakkında

Antik, Orta Çağ ve Rönesans Araştırmalarında Araştırma Yüksek Lisans programımız, Orta Çağ'dan Orta Çağ'a ve Rönesans'a kadar Avrupa'daki (Akdeniz bölgesi dahil) maddi, sosyal ve entelektüel gelişmelerin disiplinler arası çalışmasına odaklanmaktadır. Bu uzun süre içinde, aşağıdaki parçalardan birini seçerek akademik ilgi alanlarınıza odaklanabilirsiniz:

 • Eski Çalışmalar
 • Ortaçağ Çalışmaları
 • Ortaçağ Kelt Çalışmaları
 • Rönesans Çalışmaları

Her bir parçanın içinde, kaynak metinlerle orijinal metinlerinde, yazı formu da dahil olmak üzere çalışacaksınız. Antik Araştırmalar pisti, antik uygarlıklar içinde ve arasında kültürel etkileşimlere büyük bir ilgi duymakta ve arkeoloji ve epigrafi gibi çeşitli araştırma yöntemlerini antik dünyanın çalışmasına dahil etmektedir. Ortaçağ Çalışmaları ve Rönesans Çalışmaları, edebiyat, dilbilim, sanat tarihi, müzikoloji ve tarih dersleri dahil ederek, sadece tarihsel bir yaklaşımın ötesine geçmektedir. Ortaçağ Çalışmaları pistinde, Ortaçağ Tarihi, Ortaçağ Sanat Tarihi, Ortaçağ Edebiyatı veya Ortaçağ Müzikoloji konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Ortaçağ Kelt Araştırmaları edebi çalışmaları tarihi dilbilimle birleştirir. Parçalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Program, uzmanlık alanlarında uluslararası üne sahip öğretim üyeleri tarafından yürütülen araştırmalarla güçlendirilmiştir. Bu öğretim elemanlarının yanı sıra araştırma projelerinde de çalışmaya teşvik edilirsiniz ve yurtdışında bir dönem geçirebilir, araştırma linkleri bulunan birçok üniversiteden birinde öğrenebilirsiniz. Mezun olduktan sonra, mezunların yaklaşık% 50'si Hollanda'da ya da yurt dışında doktora yapmak üzere devam etmektedir.

Araştırma dışındaki hedefler için 'Miras ve Kültür Transferi' (maddi kültürde staj dahil, örneğin nesneler gibi yazılı metinler) ve eski ve ortaçağ dillerinin kullanımı üzerine kurslar geliştirilmektedir.

Uluslararası topluluk

Program Hollanda ve yurtdışından öğrencileri çekiyor. Uluslararası öğrenciler, modern öncesi medeniyetlerin araştırılmasına uluslararası disiplinler arası bir yaklaşım buluyor. Öğretmenler ve öğrenciler topluluğunda hoş karşılanır ve programın akademik hayatına tam olarak katılırlar.

Öğretim kadromuz dahil olmak üzere öğretim ve araştırma ortamımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mezuniyetten sonra

Bu Araştırma Yüksek Lisans Programı, doktora programına girebilmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlayacaktır. Seçtiğiniz uzmanlık programlarında; Ayrıca bağımsız araştırmalar yapabilir ve doktora tezini tamamlayabilirsiniz. Program, akran gözden geçirilmiş dergilerde yayınlanacak bilimsel araştırmayı sürdürmek de dahil olmak üzere, gelecekteki kariyeriniz için gereken becerileri sağlayacaktır.

Programımız ayrıca akademi dışında yönetim, politika veya sanat alanında kariyer için hazırlar. Program hem akademik hem de sosyal olarak ilgilidir; Profesyonel becerilerinizi ve bağımsız çalışma yeteneğinizi geliştirerek, modern iş piyasasının zorluklarına iyi bir şekilde hazır olacaksınız. Olası kariyer olasılıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kariyer olasılıkları

Araştırma Yüksek Lisans programı, bir akademik kariyere devam etmek için yetenek ve hırslı öğrenciler için tasarlanmıştır. Haziran 2014 itibariyle, mezunların% 50'si doktora programına başlamıştır. Hollanda'da veya yurt dışında program. Diğerleri ise orta ve yüksek öğretim, müzeler, arşivler, yayıncılık, çeviri vb. Meslekler ile akademik alanda kaldılar. Yine de diğerleri yönetim, siyaset ve sanat alanında iş buldu. Hemen hemen tüm mezunlar mezun olduktan sonraki iki yıl içinde bir iş buldular.

 • KÜLTÜR AKTARIMI

Üniversiteden sonra Antik Çağ, Orta Çağ ya da Rönesans bilim adamı olarak hayatınıza hazırlanmada size yardımcı olmak için, ikinci yılda 'kültürel transfer' konusunda üç ders sunuyoruz. Bu derslerde “modern bağlamlarda Premodern kaynaklar”, “maddi ve manevi miras” ve “arkeoloji ve anıt koruma alanında teori ve uygulama” ile tanışacaksınız. Ayrıca antik, ortaçağ ve rönesans çalışmalarında bir işe yerleştirme için uygundur.

 • AKADEMİK BAKICILAR

Bu programın mezunları Ph.D. (diğerlerinin yanı sıra) teklifler:

 • Galler Üniversitesi
 • Princeton Üniversitesi
 • Ghent Üniversitesi
 • Anvers Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • Glasgow Üniversitesi
 • Leeds Üniversitesi
 • Ruhr-Universität Bochum
 • Viyana Üniversitesi
 • Aberystwyth Üniversitesi

Alumnus Roy van Wijk, Utrecht University Junior Lecturer. Alumna Nike Stam bir Ph.D. Utrecht University aday.

 • AKADEMİK BAKICILAR

Ayrıca profesyonel bir kariyere de girebilirsiniz.

 • Tarihçi Marc van Hasselt, Archeon'da Etkinlik Müdürü olarak çalışıyor
 • Broadview Press şirketinde Sales Representative
 • Sonnenborgh Müzesi'nde Müze Rehberi
Program dili:
Ingilizce

Utrecht University için 77 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme December 2, 2018
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
2,083 EUR
Hollandalı ve diğer AB / AEA öğrencileri (yasal ücret 2019-2020): 2,083 €. AB / AEA dışındaki öğrenciler (kurumsal ücret): 2018-19: 15,575 €, 2019-20: 16.600 €
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date