Resmi açıklamayı okuyun

Antropoloji ve Toplumsal Değişim Yüksek Lisans ve Doktora Programlar

Antropoloji ve Toplumsal Değişim, aktivist burs, militan araştırma ve sosyal değişime odaklanan küçük, yenilikçi bir yüksek lisans bölümüdür. Etnografik araştırma metodolojisine eşsiz yaklaşımımız, araştırma ve siyasi aktivizm, içerdekilerin ve dışarıdan gelenlerin ve araştırmacıların ve başkahsilin arasındaki geleneksel engelleri ortadan kaldırır. Etnografi "tanımladığımız koşulları yaratmak" için bir araçtır. Toplumsal değişim için mevcut alternatifleri ve imkânları keşfetmek için birlikte araştırma sürecine giriyoruz.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, yetenekli fakültenin desteğiyle araştırma sürecine doğrudan eylem uygulamasını nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Araştırmamız, yaratmak istediğimiz dünyanın değerlerini somutlaştırmaya başladığında tarif ettiğimiz koşulları yaratmak için yola çıktık.

Program Hakkında

Programımız düzenli olarak, yerli ve yabancı bilim insanları, aktivistleri ve sanatçıları bir araya getiren çeşitli sosyal adalet konularıyla ilgili konferanslar, konferanslar ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Program, kendi basınlarına sahip - Kairos - basın basımevleri ile. Antropoloji ve Toplumsal Değişim, Meksika'daki Benemérita Universidad Autónoma ile bağlantılı olduğundan, İspanyolca bilmeyen öğrenciler doktora çalışmalarına orada devam edebilirler. Bölümümüz ayrıca, uluslararası araştırma merkezleri ağı ve antropoloji bölümleri olan HAU Etnografik Kuram Ağına üyedir

Antropoloji ve Sosyal Değişim Yüksek Lisans programı iki yıl sürer ve ilkbahar ve sonbaharda hafta içi dersleri içerir. Doktora programı iki yıllık kurs, artı sınav ve tez içerir. Öğrenciler akademik danışmanlarına danışarak yarı zamanlı bir program izleyebilirler.

Program dili:
Ingilizce

California Institute of Integral Studies için 10 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Free
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019