Antropoloji ve Sosyal Değişim Yüksek Lisans ve Doktora Programları

California Institute of Integral Studies

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Antropoloji ve Sosyal Değişim Yüksek Lisans ve Doktora Programları

California Institute of Integral Studies

Antropoloji ve Toplumsal Değişim Yüksek Lisans ve Doktora Programlar

Antropoloji ve Toplumsal Değişim, aktivist burs, militan araştırma ve sosyal değişime odaklanan küçük, yenilikçi bir yüksek lisans bölümüdür. Etnografik araştırma metodolojisine eşsiz yaklaşımımız, araştırma ve siyasi aktivizm, içerdekilerin ve dışarıdan gelenlerin ve araştırmacıların ve başkahsilin arasındaki geleneksel engelleri ortadan kaldırır. Etnografi "tanımladığımız koşulları yaratmak" için bir araçtır. Toplumsal değişim için mevcut alternatifleri ve imkânları keşfetmek için birlikte araştırma sürecine giriyoruz.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, yetenekli fakültenin desteğiyle araştırma sürecine doğrudan eylem uygulamasını nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Araştırmamız, yaratmak istediğimiz dünyanın değerlerini somutlaştırmaya başladığında tarif ettiğimiz koşulları yaratmak için yola çıktık.

Program Hakkında

Programımız düzenli olarak, yerli ve yabancı bilim insanları, aktivistleri ve sanatçıları bir araya getiren çeşitli sosyal adalet konularıyla ilgili konferanslar, konferanslar ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Program, kendi basınlarına sahip - Kairos - basın basımevleri ile. Antropoloji ve Toplumsal Değişim, Meksika'daki Benemérita Universidad Autónoma ile bağlantılı olduğundan, İspanyolca bilmeyen öğrenciler doktora çalışmalarına orada devam edebilirler. Bölümümüz ayrıca, uluslararası araştırma merkezleri ağı ve antropoloji bölümleri olan HAU Etnografik Kuram Ağına üyedir

Antropoloji ve Sosyal Değişim Yüksek Lisans programı iki yıl sürer ve ilkbahar ve sonbaharda hafta içi dersleri içerir. Doktora programı iki yıllık kurs, artı sınav ve tez içerir. Öğrenciler akademik danışmanlarına danışarak yarı zamanlı bir program izleyebilirler.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi March 27, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 2019
Duration
Süre
Tam zamanlı
Price
Fiyat
Ücretsiz
Information
Deadline
Locations
Amerika Birleşik Devletleri - San Francisco, California
Başlangıç tarihi : Eyl. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Eyl. 2019
Amerika Birleşik Devletleri - San Francisco, California
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste