Araştırma ile Mühendislik Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Uygulamalı bilim yoluyla geleceği inşa etmek.

Mühendislik ve teknoloji toplumun her yönünü etkiler. Günlük hayatımıza sızan en küçük cihazlardan inşa çevremizi oluşturan büyük yapılara ve hepimizi birbirine bağlayan teknolojik sistemlere kadar, mühendislik ve teknolojinin gerçek etkisi vardır. Bu nedenle, temeldeki araştırmanın sadece sağlam değil, aynı zamanda gerçek dünyaya da bağlı olması çok önemlidir.

Flinders University mühendislik ve teknoloji alanındaki araştırmaları entelektüel keşif ile sayısız uygulama ve ürün arasındaki bağlantıyı birleştiriyor. Birçok disiplinde işbirlikçi araştırmamız, araştırmamızın savunma, tıp ve çevre gibi çok çeşitli alanları kapsayacak şekilde kapsamlı ve toplumla bağlantılı olmasını sağlamak için üniversiteler, hükümet ve endüstri ile ortaklıklar tarafından bilgilendirilmektedir.

Giriş

Yüksek Lisans Derecesi, bir araştırma projesinin sonuçlarını ve herhangi bir dersin konularını veya adaylık sırasında yapılan son resmi değerlendirmenin üçte birinden fazlasını oluşturmayan diğer resmi çalışmaları içeren bir tez temelinde verilir. .

Dersin amacı

Ders, mezunlara aşağıdakileri sağlamak için tasarlanmıştır:

 • Mühendisliğin hem teorik hem de pratik yönlerinde güçlü bir temel
 • Mühendisliğin sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel yönleri hakkında farkındalık
 • Bilgiyi eleştirel bir şekilde eleştirel bir şekilde analiz edip değerlendirebilme ve mühendislik ile ilgili problemleri çözebilme becerisi
 • Mesleki ve etik sorumlulukların anlaşılması ve bunlara bağlılık
 • Bir birey olarak ve çok disiplinli takımların bir üyesi olarak profesyonel olarak çalışma ve etkileşim yeteneği
 • mühendislik alanında araştırma yapma yeteneği
 • Yaşamboyu öğrenmeyi ve bunu yapma kapasitesini üstlenme ihtiyacını anlamak
 • gelecekteki yönetim rolleri için hazırlık.

Bu düzeyde mezunlar, araştırma ve / veya profesyonel uygulamalar ve / veya ileri öğrenim için özel bilgi ve becerilere sahip olacaklardır.

Öğrenme Çıktıları

Araştırma derecesi ile Mühendislik Yüksek Lisans mezunları bir veya daha fazla disiplin veya uygulama alanlarında karmaşık ve karmaşık bir bilgi birikimine sahip olacaklar. Onların bağımsız olarak göstermelerini sağlamak için bir bilgi veya uygulama alanında uzman, uzman bilişsel ve teknik becerilere sahip olacaklardır:

 • Orijinal bir soruşturmanın veya fikirlerin test edilmesinin kanıtı
 • Bağımsız araştırma veya deneylerde yeterlilik
 • Alandaki uygun tekniklerin hem uygulamalı olarak hem de literatürün kapsamlı bir şekilde gözden geçirilerek tam olarak anlaşılması
 • Kaynak materyalin kritik kullanımı, deneysel sonuçlar (uygun olduğunda) ve yayınlanmış eserler
 • Özel temanın daha geniş bilgi alanına olan ilişkisini takdir etmek ve
 • iyi yazılmış çalışma sunma kapasitesi.

Mezunlar, bilgi ve becerileri, bir uygulayıcı veya araştırmacı olarak özerklik, uzman değerlendirmesi, uyarlanabilirlik ve sorumluluk gösteren bir şekilde uygulayabileceklerdir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Established in 1966, we are building on 50 years of achievement with a vision to be internationally recognised as a world leader in research, an innovator in contemporary education, and the source of ... Devamını oku

Established in 1966, we are building on 50 years of achievement with a vision to be internationally recognised as a world leader in research, an innovator in contemporary education, and the source of Australia’s most enterprising graduates. With core values of integrity, courage, innovation and excellence, and an underlying ethos of being student centred, Flinders University has a bold mission of Changing lives and changing the world. Daha Az