Read the Official Description

Ulusaşırı bir gerçeklik olarak İslam'a odaklanmak

Küreselleşmiş ve ulus ötesi İslam

İslam, Danimarka'nın - ve aslında Batı Avrupa'nın - ikinci en büyük dini. Arap ve İslam dünyalarını uzak bir “öteki” olarak incelemek mantıklı olduğunda günler geçiyor. Arap toplulukları hem Avrupa'da hem de Arap dünyasında bulunacak ve İslam artık bir Arap dininin yanı sıra Batı dıdıdır. Arap ve İslami Çalışmalar Yüksek Lisans Programı, bugünün küreselleşmiş ve ulusötesi gerçeklerine, Arap dünyasında olduğu kadar Avrupa'daki İslam ve Müslümanlara da odaklanmaktadır.

Transdisipliner, araştırmaya dayalı öğretim ortamı

Arap ve İslam Araştırmaları Yüksek Lisans Programı , İslam dünyasında ve İslami toplumlarda İslam kültürleri ve toplumları ile ilgilenen tüm Aarhus University akademisyenleri için bir disiplinler arası araştırma birimi olan Arap ve İslam Araştırmaları Araştırma Ağı'ndan öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Araştırma birimi, hem kıdemli hem de küçük araştırmacılar için, tartışma ve değişimin yanı sıra olayların düzenlenmesi yoluyla teşvik edici bir araştırma ortamı sağlamayı amaçlamaktadır.

Programın her ikisi de toplam 120 AKTS kredisi olan dersleri tamamlamalarını gerektiren iki satır A ve B vardır. Danimarkalı lisede öğretim için bir nitelik olarak ek bir konu almak isteyen öğrenciler için tasarlanan B Hattı, normal olarak uluslararası öğrencilere ilgi göstermeyecektir.

Arap ve İslami Çalışmalar programı küçüktür ve çalışma ortamı öğrencilerle öğretmenler arasında yakın temasta gayri resmi olarak bulunur. Ayrıca, aralarında öğrenci tarafından işletilen Arap Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen araştırma seminerlerine ve konuk derslerine katılma fırsatları da bulunmaktadır.

Üçüncü dönem boyunca, öğrenci bir profil dersi, uluslararası seçmeli ders veya staj / alan çalışması arasında seçim yapabilir. Birçok öğrenci bu dönemi, Arap dünyasındaki üniversitelerden birinde, Aarhus'un Beyrut Amerikan Üniversitesi gibi bir değişim anlaşması yaptığını harcadı.

Kariyer

Arap dünyasıyla ya da Batı'daki Arap veya Müslüman topluluklarla - seyahat acentelerinden güvenlik hizmetlerine - çalışan tüm Batılı örgütler, Arap ve İslami çalışmalarda uzmanlığa sahip insanlara ihtiyaç duyarlar. Yerel yönetimlerde veya kamu sektöründeki yardım kuruluşlarında ve Batı dünyasında Arap dünyasında faaliyet gösteren bazı özel sektör fırsatlarında çalışma fırsatları vardır. Programdan önceki mezunlar da gazetecilik, akademi ve siyaset alanında kariyer yapmaya devam ettiler.

“ Aarhus University Arap ve İslam Araştırmaları Yüksek Lisansı, kariyerimde kesinlikle olumlu bir geçiş olmuştur. Burada aradığım şeyi buldum: çok sayıda ve nitelikli profesörün gerçek mevcudiyeti, akademik dünyanın geri kalanına aktif olarak bağlı bir öğretim, kişisel üretime ve araştırmaya dayanan yeni bir yöntem. Programın çok disiplinli teorik yaklaşımı, çağdaş Orta Doğu meseleleri hakkında araştırma yapmak ve yazmak için mükemmel bir araç sunuyor. ”

Claudio Aceto

İtalya'dan Arap ve İslam Araştırmaları Yüksek Lisansı

Proje Görevlisi, Uzmanlık Danışmanlık Evi

KABUL ŞARTLARI

Arap ve İslam Araştırmaları Yüksek Lisans programına kabul, bir ana konu olarak Arap ve İslami çalışmalar ya da ek bir konu ya da küçük olarak beşeri bilimler veya sosyal bilimler ve Arap ve İslam Araştırmaları başka bir merkezi konu ile lisans diploması gerektirir .

Arapça, Orta Doğu çalışmaları ve / veya İslami Çalışmalar alanında önemli nitelikler ve beceriler içermesi koşuluyla, öğrencinin lisans diplomasının belirtilen şartları karşılamadığı durumlarda, tüm programların kabul edilmesi Yönetim Kurulunun onayı ile mümkündür.

SEÇİM KRİTERLERİ

Yüksek lisans programında her yıl sınırlı sayıda yer olduğu için, kabul şartlarının karşılanması, programa kabulü garanti etmez. Kabul komitesi, başvuru sahiplerini, başvuru sırasındaki lisans derecelerinin ortalama işareti veya GPA'sı temelinde değerlendirecektir; Son başvuru tarihinden sonra elde edilen not veya notlar not ortalamasına dahil edilmeyecektir. Kabul komitesi, her adayın notlarını diploma ve transkriptlerin sağladığı bilgiler temelinde değerlendirecektir.

Program taught in:
Ingilizce
Aarhus University

See 19 more programs offered by Aarhus University »

Last updated September 20, 2018
Bu kurs bir Campus based
Start Date
Eyl. 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
8,000 EUR
Yıllık öğrenim ücreti; AB / AEA / İsviçre vatandaşları: ÜCRETSİZ
Deadline
By locations
By date
Start Date
Eyl. 2019
End Date
Application deadline

Eyl. 2019

Location
Application deadline
End Date