Resmi açıklamayı okuyun

Groningen Üniversitesi

Eğer araştırma fikirli ve arkeoloji ile ilgilenen? Eğer mükemmel araştırmacılar tarafından denetlenir, arkeoloji alanında uzmanlaşmak ister misiniz? Sonra bu sizin için bir programdır.

Arkeoloji Araştırma Yüksek Lisans programının amaçlarından biri bizim kültürel mirasa yönelik akademik sorumluluklarının bir farkındalık geliştirmektir; program uygun bir şekilde bu sorumlulukların üstesinden araştırma ve sergiler içine çevirmek araçları sağlar.

Bu Yüksek Lisans derecesi teori ve arkeoloji metodoloji iki yıllık bir program sunuyor. Programın bir kısmı tüm öğrenciler için zorunludur, ancak tabii ki arkeoloji alanında bir uzmanlık seçeceksiniz:

 • Kuzeybatı Avrupa Pre-ve Protohistory
 • Klasik ve Akdeniz Arkeolojisi
 • Arctic Çalışmaları
 • Biyo-arkeoloji
 • Denizcilik Arkeolojisi

İlk yılında uzmanlaşma odak dört seçmeli araştırma seminer, yorumlarına yaklaşık bir zorunlu seminer katılacak ve ulusal araştırma okullardan birinden manzara ve birkaç kurslar veya seminerler yaklaşır.

İkinci yılda, ilgi alanında alanında bir konuyu araştıran zaman geçireceksiniz. Bir tez yazarak programı bitirecektir.

Program seçenekleri

Arkeoloji (track)

Arkeolojide parça NW-Avrupa Öncesi ve Protohistorya, Klasik ve Akdeniz arkeolojisi veya Arktik Çalışmaları profillerin sunar.

Arkeolojideki parkur Kuzey Batı Avrupa Pre ve Protohistory, Klasik ve Akdeniz arkeolojisi, Ekolojik Arkeoloji ve Arktik Araştırmalar'da profiller sunar. Her profilde, arkeolojik teori ve uygulama, örneğin sulak alan arkeolojisi, denizcilik gibi derin derslerle birleştirilir. arkeoloji, yerleşim ve peyzaj arkeolojisi, cenaze arkeolojisi, ekolojik arkeoloji veya Arktik çalışmalar. Öğrenciler, bu geniş alanlarda kendi çıkarları doğrultusunda spesifik konular geliştirebilir veya arkeoloji, antropoloji ve bilim tabanlı disiplinleri bir araya getiren çok disiplinli yaklaşımlar üzerine kurulmuş geniş ve kapsamlı bir araştırma programına katılmayı seçebilirler. Öğrencilerin Ulusal Araştırma Okul Archon ve Bölüm araştırma seminerleri ve kişi Selecta tarafından sunulan kurslara katılmaktadır. yurtdışında Çalışması teşvik edilmektedir ve başka yerlerde saha projeler ve işler departmanında çeşitli laboratuvarlarda veya katılım kolaylaştırılır.

Yüksek Lisans Onur Programı (onur programı)

Yüksek Lisans Onur Programı özellikle çalışmalardan daha almak isteyen öğrenciler için geliştirilmiştir.

Bu standart yüksek lisans programına ek olarak izlemektedir 15 AKTS değerinde bir programdır. Bu liderlik çeşitli yönleri öğrencilere tanıtmak için tasarlanmıştır bir yıllık disiplinler arası bir programdır.

Yüksek Lisans yerleştirme (uzmanlık)

Bu yüksek lisans programı sırasında AKTS kredisi noktaları için bir yerleşim takip edebilirsiniz.

Bir yerleşim kendinizi bulmak için sizin sorumluluğunuzdadır, ancak bu gerekli nerede ile Hareketlilik Office yardım sunabilir. Diğer Yüksek Lisans öğrencileri tarafından tamamlanan yerleşim örneklerine bulmak için yukarıdaki linke tıklayın.

Program takvimi

Ders yıl 1

Groningen Üniversitesi

Ders yılı 2

Groningen Üniversitesi

Araştırma Seminerleri I-IV (Eğitim Direktörü danışarak) Arkeoloji usta programları tarafından sunulan araştırma seminer aralığından seçilebilir. AHA Uzmanlık 1-3 bireysel öğreticiler takip ederek ve / veya bir araştırma yerleştirme yaparak, (başka () Hollandalı veya yabancı üniversite RUG veya at) araştırma seminer seçerek yerine getirilebilir.

Araştırma seminer için olası seçenekler (2016-2017 verildiği gibi):

 • Kentler ve Devletlerin Yükselişi
 • Akdeniz Arazi Arkeolojisi
 • Ölüm Arkeolojisi
 • CBS'de İleri Modelleme
 • Prehistorik Kültür Manzaralar
 • Terp Arkeoloji

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
sınıf listesi Mükemmel akademik kaydı.
Dil testi (Tüm öğeler üzerinde en az 6.5) veya IELTS 7 (a yazma becerileri üzerinde 25 minimum) TOEFL iBT 100 Minimum gereksinimi. ERK C1 seviyesi.
önceki eğitim Arkeoloji BA derecesi
referans mektubu İlgili uzmanlardan İki referans mektubu.
yazılı talebi Daha fazla bilgi yok
diğer kabul koşulları Ayrıca, seçim prosedürü, aynı zamanda derece sertifikaları, tek tek sonuçların ve tez veya kağıt değerlendirilmesine dayanır.

Öğrenim ücretleri

Uyruk yıl Ücret Program formu
AB / AEA 2017-2018 € 2060 Tam gün
AB üyesi olmayan / EEA 2017-2018 € 11.400 Tam gün

Başvuru tarihleri

Öğrenci Tipi Son teslim tarihi kursa başlamadan
AB / AEA öğrenciler 15 Ekim 2017, 01 Mayıs 2018 01 Şubat 2018, 01 Eylül 2018
AB üyesi olmayan / AEA öğrenciler 15 Ekim 2017, 01 Mayıs 2018 01 Şubat 2018, 01 Eylül 2018

İş beklentileri

Derecesi Arkeoloji, Sanat, Mimarlık ve Peyzaj alanlarında kariyer için çok iyi bir hazırlıktır. Bu programdan sonra bir araştırma konum, üniversite içinden veya dışından, mantıklı bir adımdır.

İş örnekler

 • Araştırma odaklı kariyer

Araştırma

Beşeri Bilimler Enstitü tarafından sunulan program, mükemmel ulusal ve uluslararası araştırma okul ve enstitüleri, araştırma projeleri, müzeler ve galeriler, laboratuarlar ve kültürel miras hizmetleri ile yakın bağlantıları vardır. Groningen Üniversitesi de görsel sanatlar ve arkeoloji içine teknik araştırmaları destekleyen üstün laboratuar imkanları ile tanınır.

Araştırma, farklı kurumlarında gerçekleşir ve Groningen Üniversitesi'nde ortalar.GIA

Arkeoloji Groningen Enstitüsü (GIA) Groningen Üniversitesi içindeki tüm arkeolojik araştırmaların sorumlu Sanatlar Fakültesi içinde bir araştırma enstitüsü vardır.

Arktik Merkezi

Hollanda'da kutup araştırmaları için bir bilgi merkezi olarak Arktik Merkezi işlevleri. Bu araştırmanın bir kısmı merkezdeki arkeologlar, biyologlar, ekolojistler, coğrafyacılar ve yakın işbirliğinde merkeze katılan tarihçiler tarafından gerçekleştiriliyor.Araştırma Görevlileri Programı

Eğer araştırma master programı Arkeoloji ile Eylül ayında başlayan yetenekli ve motive öğrenci iseniz, üniversitede haftada bir gün ücretli pozisyon için başvurabilir. Kurslarınızla paralel olarak, (disiplinler arası) bir projeye katılacak ve Sürdürülebilir Topluluk temasıyla ilgili bir araştırma yapacaksınız.Araştırma Okulları

Araştırma master öğrencileri böyle Oikos ile Archon olarak Hollandalı ulusal araştırma okullar tarafından düzenlenen seminer, kurs ve yaz okulları katılmaya mümkündür. Bu 'okullar' doktora eğitimi için düzenlenmektedir. Öğrenciler, ancak bazı etkinlikler açık veya özel olarak bir araştırma master öğrencisi olarak kurulmuştur. Bu olaylar size disiplin profil derinleştirmek ve alanında üst araştırmacılar ile tanıma fırsatı verir.

Program dili:
Ingilizce

University of Groningen için 110 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
24 ay
Tam zamanlı
Price
11,400 EUR
AB üyesi olmayan / EEA
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date
Son başvuru tarihi
End Date