Read the Official Description

Asya Felsefeleri ve Kültürleri Yüksek Lisans ve Doktora Programlar

Asya Felsefeleri ve Kültürleri Programı (APC), çağdaş toplumsal meselelere değinirken hem Asya dinî ve felsefi geleneklerin incelenmesine klasik ve modern yaklaşımları birleştirir.

Programımız, manevi dönüşümün akademik mükemmelliğe katkıda bulunduğu ilkesine dayanır. Entegratif bir çerçevede, öğrenciler Hinduizm, Budizm veya Çin felsefesini seçebilirler. Öğrenciler kutsal metinleri ve yazıları tarihi bağlamda inceler; kültürlerarası Hermeneutik, geleneksel dini uygulamalar ve temel sorunlar üzerine -en varlıktan çevreye doğru- Asya felsefi perspektiflerini de keşfederler.

Program Hakkında

APC Yüksek Lisans Programı, Güney ve Güneydoğu Asya, Çin ve Himalaya bölgelerinin manevi ve felsefi geleneklerine giriş niteliğinde bir çalışma sunmaktadır. İki yıllık yüksek lisans programı Bahar ve Güz Dönemi'nde verilir.

Doktora öğrencileri Budizm, Çin felsefesi, Hinduizm veya karşılaştırmalı çalışmalara odaklanabilir. Derinlemesine akademik çalışmalar ile birlikte, öğrenciler aynı zamanda ruhsal uygulamalar ve dini geleneklerdeki deneyimsel katılımla bilgilerini derinleştirmeye de teşvik edilir. Doktora programı iki yıllık kurs, artı sınav ve tez içerir.

Program taught in:
Ingilizce

See 11 more programs offered by California Institute of Integral Studies »

Last updated March 27, 2018
Bu kurs bir Campus based
Start Date
Eyl. 2019
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
By locations
By date
Start Date
Eyl. 2019
End Date
Application deadline

Eyl. 2019