Avrupa çalışmalarda uluslararası usta

Genel

Program açıklaması

İMES (www.europeanmaster.net) Avrupa kurumları, politikaları ve ayrıntılar finansman programları ile ilgili özel modüller, öneri taslak, AB proje yönetimi ile fonlamasıyla bir lisansüstü yoğun bir kurstur.

Bu yoğun Usta kısa bir süre içinde belirli yeterlilikleri ve becerileri kazandırmak sağlayan, 3 aylık bir takvime organize edilmektedir. Usta öğretim metodolojisi öğrenme--yaparak sürecinde bilgiyi aktarmayı hedefleyen bir uygulama odaklı bir yaklaşımdır. Farklı ülkelerden ve farklı eğitim kökenden gelen yaklaşık 30 öğrenci her sürümü için Yüksek Lisans'ı katılmak için fırsat var; Bu nedenle, tüm dersler İngilizce olarak düzenlenen ve aynı zamanda kişisel özellikler bir Avrupa bağlamında çalışmak için zenginleştirecek bir çok kültürlü bir öğrenme deneyimi vardır.

Hiçbir yaş sınırı, öğrencilerimizin ancak% 80'i normal 25 ile 35 yaşları arasında olan vardır. Ayrıca, öğrencilerin arka planı için hiçbir sınır ancak öğrencilerin çoğu Avrupa ile ilgili konularda bir arka plan tutun ve son zamanlarda mezun veya genç profesyoneller vardır. Seçim prosedürünün amacı, farklı yaş, milliyet ve kariyer kişisel ve katılımcıların mesleki becerileri hem de artırabilir bir grubu düzenlemek için.

Yüksek Lisans 21. baskısı 10 Temmuz 2015 yılına kadar 13 Nis Brüksel'de gerçekleşecek. Başvurular için son tarih 13 Mart 2015 üzerindedir.

Dikkatlice konumlandırılması sürecini hızlandırmak veya yeniden konumlandırma iş piyasasına için tasarlanmış yoğun bir, full-time, 3 aylık (400 saat) Yüksek Lisans olduğunu.

Buna ek olarak, Yüksek Lisans Brüksel'de düzenlenen ve uzmanlar zaten "Brüksel arenada" çalışıyor toplantılar öngörmektedir. Bu nedenle, Yüksek Lisans öğrencileri genellikle bir staj yapabilir veya (ayrıca önceki deneyimlerine göre) bir iş bulmak ve biz onların iş arama öğrencileri desteklemek için, İş-Link Modülü tüyorsunuz hemen sonra.

Sadece Avrupa Sermaye gerçekten AB atmosferi solumak ve Avrupa işleri alanında her fırsatı kaçırmamak için mümkün olabilir! Brüksel merkezli bu Usta olmak, öğrencilerin rehber kendi Avrupa ağı oluşturmaya başlamak mümkün olacak.

Kabul

Sadece 30 aday Yüksek Lisans kabul edilecektir. Ticaret Belçika-İtalyan Ticaret Odası ve Louvain Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Enstitüsü'nde bir Kabul Komitesi başvuruları değerlendirecek. 75'den fazla% ulaşmak Adaylar doğrudan alınan ve (uygulama resepsiyondan) 15 gün içinde e-posta ile haberdar edilecektir.

Değerlendirme kriterleri: - motivasyon (% 33); - Üniversite mezunu (% 16); - Derece işareti (% 10); - Çalışma deneyimi (% 8); - Stajlar (% 8); - Lisansüstü dersler (% 7); - İngilizce (% 8) akıcılık; - Diğer diller (% 6); - Erasmus ve diğer uluslararası deneyimleri (% 4).

Son Güncelleme Haz 2017

Okul Hakkında

The Belgian-Italian Chamber of Commerce was founded in 1950 to foster contacts between Belgium and Italy. It is the point of reference par excellence for any company willing to promote its own busines ... Devamını oku

The Belgian-Italian Chamber of Commerce was founded in 1950 to foster contacts between Belgium and Italy. It is the point of reference par excellence for any company willing to promote its own business and widen its network in Italy and in Belgium and is located in the center of Brussels near the European Institutions. The Chamber indeed offers a wide range of promotional services, trainings, assistance and consultancy, which represents an advantage for its members. From 2009, the Belgian-Italian Chamber of Commerce is involved, as leader or as partner, in different EU tenders and projects. For over ten years, the Belgian-Italian Chamber of Commerce, in cooperation with the Institute of European Studies of the University of Louvain-La-Neuve, gives to 30 students the chance to understand and experience Europe and European projects with the International Master in European Studies, which takes place twice a year, from April to July and from September to December, in Brussels, the Capital of Europe. Daha Az