Read the Official Description

University of Groningen" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/46/46807_rsz_210_1.png" alt="University of Groningen" />

Avrupa Edebiyatları ve Kültürleri Yüksek Lisans programına hoş geldiniz. Edebi araştırmalarda ileri araştırmalara dayanan bu eşsiz ve yenilikçi edebiyat programı, uluslararası alanda birçok modern Avrupa dilini kapsamaktadır.

Avrupa Edebiyatları ve Kültürleri Yüksek Lisans programı, Avrupa Dilleri ve Kültürleri Bölümü'nde bulunmaktadır. Bu uluslararası, disiplinler arası ve çok dilli çevre, araştırmalar için mükemmel fırsatlar sunar ve onları, farklı Avrupa ülkeleri ve İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca ve İsveççe gibi dillerdeki canlı uzman ağlarına sokar.

Yüksek Lisans'ın Avrupa Edebiyatları ve Kültürleri'ndeki pistleri size, metinlerin dahil olduğu her yerde kültürel bir uzman olarak faaliyet göstermeye hazırlanacak akademik beceri ve yaklaşımlar sağlar: medyada, kurumlarda ve ağlarda.

Her ders teorik bir temel üzerine kuruludur, ancak aynı zamanda araştırma becerilerinizi ve çeşitli izleyicilerle iletişim kurma becerinizi de eğitir.

Ayrıca, öğrenciler, edebiyatta bir veya iki disiplinler arası semineri seçebilirler, bu seminerler farklı alanlardan uzmanlar tarafından ekip tarafından öğretilir. Bu tür disiplinler arası derslere örnek olarak şunlar verilebilir: "Edebiyat ve Çatışma" ve "Modernist Coğrafyalar".

Program seçenekleri

 • Frizya Edebiyatı (uzmanlık)
 • Fransız Edebiyatı (uzmanlık)
 • Alman Edebiyatı (uzmanlık)
 • İtalyan Edebiyatı (uzmanlık)
 • Rus Edebiyatı (uzmanlık)
 • İspanyol Edebiyatı (uzmanlık)
 • İsveç Edebiyatı (uzmanlık)

Yüksek Lisans Honors College (onur programı)

Onur Programı, kendisinden daha fazla ve akademik eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Onur Koleji, yetenekli, motivasyona sahip Yüksek Lisans öğrencilerine, normal Yüksek Lisans programına ek olarak takip edilen 15 ECTS'den oluşan ek bir program sunarak kendilerini daha da zorlama fırsatı verir. Yüksek Lisans Başarıları Programı, liderlik becerilerinin geliştirilmesine yöneliktir.

Yüksek lisans yerleştirilmesi

Bu Yüksek Lisans derecesi boyunca, Yüksek Lisans'ın ECTS kredi puanları için yerleştirme işlemlerini takip edebilirsiniz. Bu yerleştirme öğrencilere işgücü piyasasında iş tecrübesi ve oryantasyon fırsatı sunuyor. Hollanda'da veya yurt dışında bir kurum, kuruluş veya şirkette yerleştirme yapabilirsiniz. Yerleşim bulmak sizin sorumluluğunuzdadır, ancak Mobilite Ofisi gerektiğinde yardım sunabilir.

Program takvimi

University of Groningen" src="//cdn03.masterstudies.com/element_db/46/46808_11.png" alt="University of Groningen" />

Bu parkurun kendisi tarafından sağlanan ders ünitelerine ek olarak, öğrenciler Masterlanguage derslerini de takip edebiliyor. Masterlanguage, Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca olan öğrencilere yönelik kurslar sunan ulusal bir programdır. Kurslar hedef dilde (Yunan ve Latin hariç) verilir ve Radboud Üniversitesi, University of Groningen Üniversitesi, Leiden Üniversitesi, Utrecht Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesi ve VU Üniversitesi Amsterdam öğretim üyeleri tarafından ortaklaşa düzenlenir. Dersler, giriş koşulları ve kayıt hakkında daha fazla bilgi, Masterlanguage web sitesinde bulunabilir: www.masterlanguage.nl. Masterlanguage derslerini Yüksek Lisans programınızın Sınav Kuruluyla istişare ederek takip edebilirsiniz.

Yurt dışında okumak

Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Kabul şartları

Belirli gereksinimler

Öğrenim ücretleri

milliyet

Son başvuru tarihi

Öğrenci türü

İş imkanları

Parça, sizi metinlerin dahil olduğu her yerde kültürel bir uzman olarak çalışmaya hazırlayacak akademik beceri ve yaklaşımlar sunmayı amaçlıyor: özel alanda, medyada, kurumlarda ve ağlarda. Bu süreçleri ve işlevleri analiz etmeyi, sorunları çözmeyi ve onlarla açıkça ve yetenekle iletişim kurmayı öğrenirsiniz.

İş örnekleri

 • Kitap düzenleme ve yayınlama
 • Kültürel işlevler
 • Gazetecilik
 • Çeviri
Program taught in:
Ingilizce

See 110 more programs offered by University of Groningen »

Bu kurs bir Campus based
Start Date
Şub. 2019
Eyl. 2019
Duration
12 ay
Tam zamanlı
Price
11,400 EUR
Deadline
By locations
By date
Start Date
Şub. 2019
End Date
Application deadline
Start Date
Eyl. 2019
End Date
Application deadline

Şub. 2019

Location
Application deadline
End Date

Eyl. 2019

Location
Application deadline
End Date