Avrupa graphoanalysis, Graphistics, Graphopathology ve adli Grafoloji MA

Genel

Program açıklaması

Günümüz toplumunda kültürel başarılarla halkın gerçekleri bilgi ve potansiyeline özel önem vermektedir. Yazma diğer branşlardaki gibi, kurum ve kuruluşlar için mesajın kendisi ve bu nedenle sorumlu bir şekilde gelişmesi açısından hem de, uzmanlık yüksek düzeyde taşıyan biri olan bilgi ve yorumlanmasında kültürel ve kişisel değişkenler grafoloji tekniklerin uygulanması aşina olabilir, bu insan üretimini analiz etmek önemlidir.

Bu, her biri tekabül eden her bir durumda Grafoloji uygun teknikler ve aletler bilgisi, hem de analiz ve bilimsel yorumu ile sağlanmalıdır.

Farklı alanlarda rollerini geliştirebilir, ve bu hedefe ulaşmak için profesyonel bir vücut oluşturmak için gereken program yardımı ile 1996 yılından bu yana toplanan doktora tez, kitap ve araştırma makaleleri kapsamlı bir bakış, ortak çalışma ile yetinmez ve sırayla, aynı zamanda, tüm belgelenmiş bir geçmişi vardır gerçek vakaların ile çalışma anlamında olumlu Graphoanalysis uygulaması ile yabancı üniversitelerin diğer profesörler ile alışverişi mümkün spekülasyon ile öğrenci karışıklık herhangi şans vermek değil denenmemiş.

Yasal görüşler ya da bilirkişi raporlarını vermek için profesyonelleştirici programı olarak önerilmiştir. Program anonim, boyalı belgelendirme ve yazma ve grafik ağırlıklı el yazmaları, imza ve İstihdam değişimi (sözleşmeler, faturalar, çekler, faturalar, vasiyetname notları, oy pusulaları, mektuplar, özgünlük ya da yanlışlığı görüşleri veren hedefleniyor ) ama aynı zamanda makina yazısı metinler ve diğer belgeler (basılı resmi, vb, ticari ve özel).

Graphoanalysis ve vertienteforense ile çalışma ve her ikisi de bu insan, etkileyici üretim el yazısı biçim ve içerik olarak tanımlayan izleri bilimsel yorumuna yönelik yazıbilimsel tekniklerin gelişmiş dizi uygulama ve yardımcı bir yoldur karalamak ve yargı, polis ve pratik bir araç kimlik kağıtları ve belgeler olarak gösterildi grafoanalíticas teknikleri uzmanlaşmak istiyor insan ilişkileri alanlarında bağlantılı herkes için yararlı olabilir grafik formlar.

MasterOficial1601

Amaçları

 • Tren ve eğitmek öğrencilerin adli randevu için hareket etmek ve ayrıca özellikle durumlarda yazılı ve basılı, memur, kamu, ticari ve özel belgeler, ticari marka ve patent, toplama kanıt yazarlık belirlemek ve uzman raporlarında toplanan ve onları savunmak Uzmanı olarak çalışmaya sertifika yazma ve grafikler, sözleşmeler, faturalar, çekler başta el yazmaları, imzalar ve başlıklar, poliçeler, ölüme bağlı notları, yeminleri ve kişi, özgünlük ya da yanlışlığı kimliği ve yazıbilimsel özellikleri ile ilgili iktidar adli işlemler, posta, mektup, boyalı veya grafiti, anonim ve / veya yazarlık sosyolinguistik ve biyografik verilere göre yazıların kronolojik kıyasla grafoescriturales değişikliklerin değerlendirilmesi tanımlanması.
 • Belirli mesleki gelişim birleştirmek ve metodolojileri ve teknoloji graphonomics yeni Grafometria bilgisayar desteği ve geometrik-yapısal teknolojisi ile, Graphistics uygulanan Graphopathology, Belge İnceleme ve Graphoanalysis mahkemeler eğitimden önce yeterli performans elde etmek için yasal operatörler aday ve randevu ya da parça, yazılı sınav ve belgelerin savunma tanımlanması, yorumlanması ve geliştirilmesi için belge ve dokümanlarla talebi üzerine analiz.
 • kişi ve kuruluşların yasal Müdürlüğüne tavsiye süreçlerine bu kriterleri uygulanıyor.
 • hukuk uzmanı olarak görev her zaman etik temel gözlem ve henüz yasal bilgi için eğitim.
 • Hedeflerle bir adres (MBO) uygulayın ve kişinin kariyerini yönetmek için temel var

GİRİŞ ŞARTLARI

Bu derece, derece, üniversite diploması veya dengi gerekli akademik nitelikleri olduğunu.

Bu ustanın öğrencileri yargı prosedürlerinin, profesyoneller Avrupa graphoanalysis olarak uzmanlaşmak isteyen insanlar vardır profili: Mahkeme kaligrafik beceri ve avukatlar, adalet, kamu güvenliği ve özel ilgi patolojik ve kriminolojik özel grafoloji , tıp ve hemşirelik mezunları, kriminologlar, vb

Kariyer Beklentiler

komisyon veya kurumları ve kamu idaresi, hukuk firmaları, bireyler için ve yasal işlem randevu meşru tarafın profesyonel aktivite Adli el yazısı uzmanı grafolog.

Turno de oficio katılım ve listeleri yasal işlemlerde de denilen Uzman Hattat ve grafolog Adli veya adli grafolog olarak adli randevu.

meslek örgütleri, spor kulüpleri veya oy pusulalarının grafik kimliğinin doğrulanması için diğer kuruluşlar raporlar, görüşler veya ön ya da yargısız sertifikalar, işbirliği yapma.

Kabine hukuki danışmanlık.

Öğrenci, usta aştı bu kişiler öğrenciler tarafından sağlanan tüm avantajları ile, Grafik Enstitüsü ve Adli Bilimler Öğretmenler ve Yönetim Laboratuvarı Kurumsal Konseyi ile işbirliği içinde meslek kuruluşları tarafından tanınması alır etti ICG (adli ofis kayması, iş, indirimler, vb) programları tarafından önerilen olanların.

Çalışma planı

MasterOficial1602

Yeterlilikler

temel beceriler

 • bir temel veya fırsat sunmak bilgi ve anlayış geliştirme ve / veya fikirlerin uygulanmasında özgün olmak.
 • Öğrencilerin bilgi ve çalışma alanı ile ilgili olarak geniş (ya da disiplinler arası) bağlamlarda yeni veya yabancı ortamlarda sorunları çözmek için yeteneklerini uygulayabileceğiniz.
 • Öğrencilerin eksik veya sınırlı bilgilere dayalı bilgiye entegre ve karmaşıklığı işlemek ve yargılarda mümkün olduğunu, onların bilgi ve yargılamalarının uygulamasıyla bağlantılı sosyal ve etik sorumluluklar yansımaları bulunmaktadır.
 • Öğrenciler bilgi ve gerekçesi açık ve net bir şekilde uzman ve uzman olmayan destekleyen onların sonuçlarını iletişim kurabilir.
 • Öğrenciler büyük oranda kendi kendini yöneten ya da özerk olacak şekilde çalışmaya devam etmelerini sağlayacak öğrenme becerilerine sahip olmalıdır.

Belirli beceriler

 • graphonomics mahkemeleri Graphistics, Graphopathology, Belge Sınavı uygulanan önce yeterli performans elde etmek için yeni yöntemler ve teknoloji ve Graphoanalysis Usta.
 • rapor veya görüş savunmasında ifade yeteneklerinin geliştirilmesi ile özel eğitim tamamlayan, prosedürler, dil, iletişim ve uygulanan işlem göre eylem protokolleri.
 • disiplinler arası geniş bir bakış ile çalışan bir grafolog ve Yargı Perito Hattat olarak temel misyonu içine entegre yeni bilgi ve deneyimlerini birleştirmek için.
 • , Gözlemlemek analiz ve intihal olarak kabul edilebilir olup olmadığını belirlemek için uzman gerekçe yeterli teknik kriter ile basılmış işaretlerin benzerlik derecesini kurmak.
 • rapor veya görüş savunmasında ifade kapasitelerini geliştirmek, prosedürler, dil, iletişim ve uygulanan işlem göre eylem protokolleri.
 • disiplinler arası geniş bir bakış ile çalışan uzman sanat durumlarında olduğu gibi multidisipliner bir kısmını olması mümkün bir grafolog ve hattat Yargı Perito gibi temel misyonu içine entegre yeni bilgi ve deneyimlerini birleştirmek için.
 • Tasdik ve özgünlük ya da yanlışlığı baskı ve ticari ve özel kağıt, karton, plastik veya diğer resmi, onun desteği kural ve alterasyon türü bir belgede tespit edildi açıklar.
 • Tasdik ve daktilo belgelerin belirlenmesi hakkında karar) daktilo seçmek ya da vb yazıcı, fotokopi makinesi, faks belirlenmesi değişiklikler, aynı makine tarafından yazılmış yazışmaları algılamak nasıl bilmek
 • bilinçsiz tip, mektubun bir kimlik yazarlık yönelik yapıların ve kombinasyonlar ifadeleri ayıklanması Sorun raporları veya Toplum Dilbilim adli tekniklerin uygulanması için bir daktilo ya da bilgisayar yazarlık kimlik görüşler sağlar.
 • marka ve patent grafik, formlar ve medya intihal durumunda destekleri ve grafik içeriği ve konu raporları veya görüşler analiz edin.
 • el yazısı analizi ve / veya karalamak grafiti kullanılması veya yazarın kimliğinin bilgilerini derinleştirmek için bir araç olarak belirli Graphoanalysis sistematik yöntemler kullanılarak, çizim.
 • hem bu insan üretim, el yazısı biçim ve içerik olarak tanımlayan izleri bilimsel yorumuna yönelik yazıbilimsel tekniklerin gelişmiş seti ve yardımcı bir şekilde, karalamalar uygulanması ve çizim de çok raporlar yazma meşru bir parti tarafından veya doğrudan Adalet İdare tarafından tayin edilebilir herhangi bir hukuki işlemlerde olduğu gibi özel.
 • o polis ve alanlar yazıları ve belgeleri tanımlamak için pratik bir araç olarak gösterildi grafoanalíticas teknikleri uzmanlaşmak isteyen insan ilişkileri, yargı ile bağlantılı herhangi bir kişi için yararlı olabilir, böylece mahkeme duruşmalarında uzman raporlarını sunmak.
 • Grafoanalíticas soruşturma sürecinde düzenlenebilir yargı testi, profil destek ve grafik örneklerinde kamu ve özel güvenlik araştırmacılara yol gösterici olası eğilimleri tespit.
 • Bir mektubun yazarının içeriğinde doğruluğu olası soruları algılar. başlıklı analiz parametreleri ve yazdıklarının bir duygu aksine işaret içerik yazma, duygusal, çelişkili unsurlar ve değişiklik, ayıklamak yapabiliyor.
 • Analiz ve sonuçlar olun

enine yeterlilikler

 • takım için Kapasite. Öğrenci / da ekip çalışmasına egzersiz, fonksiyonların vaka tartışma grupları metodolojisi (keşif tartışma, yaratıcı, geliştirme, uzlaşmacı), Roleplaying veya temsil kapsayan sosyal aktivite (örneğin: Uzman ve aksine uzman, savcı / özel kovuşturma, savunma, jüri), okuma denetimli ve bazen Syndicate olarak iş eğitim deneysel yöntemleri egzersiz.
 • Öğrenci / a da veri araştırma kurumları ve kütüphaneler için hazırlanmıştır. veri tabanlarına erişim, seçici internet tarayıcı.
 • Ayrıca öğrenci / protokoller ve sanat metodolojisi bilimsel (devlet, edebiyat gerekçesi, amaçları / hipotezler, konu veya numune, seçim kriterleri, değişkenler, malzeme veya enstrümantal, metodoloji, prosedür, sonuçlar, sonuçlar ile hareket alışkanlığı kazanmak sonuçları veya yalanlama koşulları vs.) geçersiz kılabilir hipotezler, fazların, koşulların doğrulama testleri.
 • sözlü ve raporların ve görüşlerin hazırlanması ve sunulması yönelik yazılı, hem de Katalanca, İngilizce ve Fransızca teknik terimlerin özel bilgisine sahip, teknik dilde tamamlayıcı bir fitness uzmanı sağlar Öğrenme.
 • Kaliteli görüntü büyütme yapmak ve puan görüş açıklandığı işaretlemek için raporlarda örnekleri, kaynakları dahil etmek, aynı zamanda mevcut grafik araçları ile uygundur. hesaplama programlarının uygulama grafométricos ve tanımlayıcı istatistikler deparámetros.
 • mahkemede düzgün işleyebilir hale de Edinme çok pratik yönetim kavramları ve yargı işlemleri (protokoller deperitos testigosen eylem ve adli işlemler, haklar ve yükümlülükler).
 • Öğrenci / a da aborar için hazırlanan ve (MBO) 'amaçlara göre yönetim' a uygulamak, bir özgeçmişinizi ve kişinin kariyerini yönetmek için temel var olduğunu.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

La Fundación Universidad Autónoma de Barcelona (FUAB) es una institución creada en el seno de la Universidad Autónoma de Barcelona para colaborar con la Universidad en el desarrollo y en la realizació ... Devamını oku

La Fundación Universidad Autónoma de Barcelona (FUAB) es una institución creada en el seno de la Universidad Autónoma de Barcelona para colaborar con la Universidad en el desarrollo y en la realización de proyectos docentes complementarios a su oferta académica e impulsar nuevos sistemas de gestión en colaboración con diversas instituciones y empresas, y para la prestación de servicios vinculados a la universidad y la implementación de nuevos proyectos académicos, de investigación, de asesoramiento, de consultoría y de servicios. Daha Az