Avrupa ve Küresel Araştırmalar Yüksek Lisans Programı

Genel

Program açıklaması

Hükümetleri, Avrupa ve uluslararası örgütleri, ayrıca işletmeleri ve sosyal hareketleri ilgilendiren en acil sorunlardan bazılarını ele almak için liderlik becerileri geliştirmek mi istiyorsunuz?

Toplumda gelecek nesil yaratıcı ve ileriye dönük karar vericilere katılmak ister misiniz?

Kültürlerarası bir ortamda çalışma kapasitenizi geliştirmek mi istiyorsunuz?

University of Padova Avrupa ve Küresel Etütlerde yeni Yüksek Lisans'ı seçin.

Ders TanımıEGoS, Avrupa ve küresel politika, yönetim ve iletişim alanlarında çalışacak gelecekteki lider profesyonelleri hedefleyen, tamamen İngilizce olarak yüksek lisans derecesidir.

Ders süresince öğrenciler , politik, sosyal ve kültürel süreçleri anlamak, Avrupa ve uluslararası düzeylerde projeler geliştirmek ve yönetmek için bilgi, yeterlilik, yöntem ve analitik araçlar kazanırlar. Öğrenciler ayrıca, yenilikçi, eleştirel ve disiplinlerarası yaklaşımlar ve fikir ve uygulamaların karşılıklı gübrelenmesi yoluyla çok oyunculu ve çok seviyeli ortamlara etkin şekilde müdahale etmeyi öğrenirler.

Öğrenciler ayrıca, çeşitli bağlamlarda ve ülkelerde siyasi, tarihi, sosyal ve ekonomik bağlamların analizinde sağlam köklerle birleştiğinde politik ve kurumsal senaryolar, iletişim ve teknolojik gelişmelere dair küresel bakış açıları geliştirmekte ve müdahale için özel stratejilerin planlanmasına yönelik beceriler geliştirmektedirler.

Öğrenciler Padova'daki uluslararası bir öğrenim ortamından yararlanırlar, aynı zamanda yurtdışında da Erasmus programı, ikili anlaşmalar ve diğer yapılandırılmış ortaklıklar için 40'tan fazla üniversite ortağı ağından faydalanırlar.

Kraków Üniversitesi ile çift diploma; diğer üniversiteler ile çift derece geliştirilmektedir.

Ders yapısı

Program, çok disiplinli bir bilgi ve yetkinlik sağlayan, iki tematik parça sağlayan ortak bir parçanın etrafında eklemlenmiştir.

Ortak pistte sunulan dersler (1. Yıl), fikir tarihi, siyaset felsefesi, siyaset bilimi, hukuk, ekonomi, sosyoloji ve uygulamalı dilbilim alanlarını kapsar.

İki tematik pist (2. yıl) ortak bir pedagojik vizyona sahiptir, ancak sırasıyla Avrupa ve Küresel politikalara adanmıştır: Avrupa Politikaları pisti, Avrupa Birliği'nin karşı karşıya kaldığı ana politika ve yönetişim zorluklarının multidisipliner analizine adanmıştır, Küresel İletişim Politikaları izinde, yönetişim, iletişim ve dijital dönüşümlerin ortaya çıkan politika ve toplumsal zorluklarla nasıl kesiştiği üzerinde duruluyor.

Ortak pist (1. yıl)

 • Kamu Yönetimi ve Çok Düzeyli Yönetişim (9 kredi)
 • Avrupa ve Küresel Ekonomi (6 kredi)
 • AB ve Uluslararası Hukuk (6 kredi)
 • Uluslararası Tarihte Terörizm ve Güvenlik (9 kredi)
 • Uluslar Aşamalı Süreçları Yönetme (12 kredi - Entegre kurs)
 • Modül A - Çağdaş Siyasal Düşünce (6 kredi)
 • Modül B - Dekonal stratejiler (6 kredi)
 • Sosyal Araştırma Yöntemleri (6 kredi)
 • Küresel Bir Dil Olarak İngilizce (6 kredi)

Avrupa Politikaları pisti (2. yıl)

 • Politika Tasarımı ve Uygulaması (12 kredi - Entegre kurs)
 • Modül A - Avrupa'da Sürdürülebilir Kalkınma Politikaları (6 kredi)
 • Modül B - Proje Yönetimi ve Politika Değerlendirmesi (6 kredi)
 • Avrupa Ekonomik Politikası (6 kredi)
 • AB-ABD İlişkileri (6 kredi) VEYA Lobicilik: Teori ve Uygulama (6 kredi)
 • Avrupa Bütünleşmesinin Tarihi (6 kredi) VEYA Avrupa ve Küresel Tarihteki Çatışmalar (6 kredi)

Küresel İletişim Politikaları takibi (2. yıl)

 • Global Communication Governance (12 kredi - Entegre kurs)
 • Modül A - İletişim yönetimi ve uluslararası ağlar (6 kredi)
 • Modül B - Dijital yenilik ve toplum (6 kredi)
  • Avrupa ve Küresel Vatandaşlık (6 kredi) VEYA Cinsiyet, AB Siyaseti ve Küreselleşme (6 kredi)
  • Uluslararası Bilim ve Teknoloji Tarihi (6 kredi)
  • Dijital Vatandaşlık ve Hukuk (6 kredi)

Öğrencilerin ayrıca, bir final tezini (15 kredi) yazmaları, çeşitli seçmeli derslerden (12 kredilik) birini seçmeleri, çalıştaylara katılmaları veya staj (6 kredi) yapmaları gerekmektedir.

Kariyer fırsatları

Elbette bilgi aktarma ve aşağıdaki gibi lider pozisyonlara erişmek için becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır:

 • politika analistleri, kamu yöneticileri (her düzeyde), proje geliştiricileri ve yöneticileri, politika değerlendiricileri;
 • kamu, özel ve akademik kuruluşlardaki uluslararası ofislerin müdürleri;
 • bilim, teknoloji ve toplum etkileşimi konusunda uzmanlar, dijital politika incelemesini desteklemek, toplumsal zorluklara BİT uygulaması, İnternet yönetimi;
 • politika planlama, proje yönetimi, teknolojik gelişme konularında kapsayıcı ve duyarlı bir yönetim için cinsiyet uzmanları;
 • topluluk oluşturma, kültürel çatışma dönüşümleri, güvenlik ve sürdürülebilirliğe kritik yaklaşımlar için çalışan çok kullanıcılı ekip için sanal borsa yöneticileri;
 • akademik ve akademik olmayan araştırmacılar.

Kamu idareleri, Avrupa kurumları, uluslararası kuruluşlar, araştırma merkezleri, üniversiteler, danışmanlık şirketleri, ilgi alanları gibi çok düzeyli ortamlarda yenilikçi ve ileriye dönük stratejiler tasarlayıp yönetebilecek uzman profesyoneller gerektiren profesyonel ortamlarda çalışmak üzere eğitileceksiniz. Çeşitli hükümet seviyelerinde temsil grupları. Edinilen beceriler aynı zamanda kalkınma işbirliği, insani yardım, kültürel çeşitlilik ve entegrasyon programları, toplumsal cinsiyete duyarlı kültürel ve politika müdahaleleri, sosyal değişim için analiz ve planlama gibi alanlarda da faydalı olacaktır.

Bu bağlamda, uluslararasılaşma ve inovasyonun stratejik yollarını kritik bir şekilde desteklemek için projeleri detaylandırabilir, karar verme, politika tasarımı, uygulama ve izleme ile ilgili faaliyetleri yönetebilir ve koordine edebilirsiniz .

Giriş koşulları

 1. En az 180 kredilik bir İtalyan Laurea trienali için eşdeğer Üniversite Lisans derecesi.
  Öğrenciler, aşağıdakileri içeren bir dizi disiplin alanından gelebilir: siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve diplomasi; uluslararası ekonomi, yönetim, işbirliği ve gelişme; kültürlerarası iletişim, medya ve kültürel çalışmalar; Uluslararası hukuk; dilbilim; siyaset felsefesi; coğrafya; Psikoloji; sosyoloji; Tarihçe.
 2. Akademik kazanım: İtalyan sisteminde en az 90 / 110'a eşit bir derece sınıflandırması.

Adayın geçmişini, yukarıda belirtilen müfredat gerekliliklerine uygun olarak değerlendirmek mümkün olmazsa, bir Komisyon, adayın genel akademik kariyeri ve özgeçmişine dayanarak kabul konusunda karar vereceğini söyleyebilir.

Uygun aday sayısı mevcut yer sayısını aştığında, İtalya'da ikamet etmeyen AB vatandaşı olmayanlar için bir sıralama listesi hazırlanacaktır (51).

dil gereksinimleri

İngilizce: B2 düzeyi

Son Güncelleme Mar 2019

Okul Hakkında

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a ... Devamını oku

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a solid cultural background. A qualification from the University of Padova is a symbol of having achieved an ambitious objective, one that is recognised and coveted by both students and employers alike. Daha Az