Avustralya

Avustralya'da Eğitim

Yükseköğretim

Çalışmanın üniversite dersleri lisans düzeyinde lisans dereceleri bulunmaktadır. Lisansüstü düzeyde, yüksek lisans belgesi ve diploma yüksek lisans ve doktora dereceleri ek olarak sunulmaktadır. Yüksek Lisans programları sosyal bilimler, mühendislik, sağlık bilimleri, iş ve ekonomi gibi birçok bilim mevcuttur. Yüksek lisans genellikle araştırma veya kurs ya da her ikisinin kombinasyonu içerir.

 

Neden Avustralya'da Eğitim?

Avustralya yaşamak için harika bir yer olmasının yanı sıra, Avustralya yüksek lisans programları, dünyanın en kaliteli arasındadır. Avustralya akademik çevre yenilik, yaratıcılık ve bağımsız düşünce teşvik eder.

Avustralya uluslararası öğrenciler Avustralya'da iyi bir deneyim sağlamaya kararlıdır.Uluslararası öğrenci kabul Kurumlar pazarlama faaliyetleri, ders dağıtım, tesisleri, ve bu yasal ve sağlık hizmetleri gibi öğrenci hizmetleri ile ilgili gereksinimleri sıkı bir dizi uygun olmalıdır.

 

Üniversiteler

Avustralya'nın 39 üniversitelerin dört 2012-2013 tarafından en iyi 100 sıralanır Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması . Bu okullar Melbourne Üniversitesi (28), Avustralya Ulusal Üniversitesi (37.), Sidney (62.) Üniversitesi ve Queensland Üniversitesi (65.) içerir. Yaklaşık 230.000 uluslararası öğrenci yaklaşık 90.000 mezun her yıl, Avustralya'da yüksek öğrenim programlarına katılmaktadır.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Uluslararası öğrenciler yüksek lisans programına çalışmaları başlamadan önce harç ve ücretleri ödemek zorundadır.Yüksek lisans için tipik ders olan bir üniversite bağlı olarak yılda A $ 36.000 15000.

Yüksek lisans programları tamamlamak için 1-2 yıl sürer. Çalışmanın ders iki yıl bir lisans sonra genellikle, öğrencinin lisans onur elde edilmiştir, ancak, yüksek lisans bir yıl içinde elde edilebilir.

 

Akademik Yıl

Avustralya'da eğitim-öğretim yılı Mart ayı başında başlayan ve Kasım ayı sonlarında geçiyor. Birçok okul her yıl iki dönem sunuyoruz, ancak bazı okullar bir trimester sistemi ve Aralık-Şubat diğer okullara teklif yaz kursları kullanın.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Avustralyalı bir kurumdan herhangi bir disiplin içinde bir yüksek lisans dünya çapında işverenler için bir lisans daha değerli hale getirir.Buna ek olarak, son mevzuat Avustralya enstitülerinin izin uluslararası mezunları onları mezun olduktan sonra dört yıl için Avustralya'da çalışma olanağı sağlar bir çalışma sonrası çalışma vizesi almak için bu kabul edildi.

Uluslararası öğrenciler mezun olduktan sonra Avustralya'da çalışmak uygun kalma olasılığı bulunmakla birlikte, öğrencilerin göç amacıyla Avustralya'da çalışmalar taahhüt olmamalıdır. Avustralya Nitelikli Meslekler Listesi bireyler için tercihli göç tedavi sağlar, ancak yetenekli geçiş işlemi öğrenci vizesi süreci ayrıdır. Avustralya'da yüksek lisans için okuyan bir öğrenci Avustralya'ya göç etmek mümkün olacak garantisi yoktur.

Bir master derecesini tamamladıktan sonra, öğrenciler aynı zamanda bir doktora programına kabul ise öğrenimlerine devam ve ek bir öğrenci vizesi alabilir.

 

Vize

Bir öğrenci vizesi almak için, öğrenciler Göç ve Vatandaşlık (DIAC) ve Avustralya Bölümü ile kayıtlı bir tam zamanlı ders kayıtlı olmalıdır. Az 3 ay gibi kısa bir kursuna kayıt yaptıran öğrencilere bir ziyaretçi vizesi ile eğitim görebilirsiniz. Ancak, öğrenci vizesi ile sadece öğrencilerin Avustralya sağlık hizmetlerine erişim ve yarı zamanlı çalışma olacak. Bir teklif mektubu veya kayıt elektronik onay aldığımızda öğrenciler öğrenci vizesi için geçerli olabilir.

 

Sağlık Sigortası

Avustralya Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) adı verilen uluslararası öğrenciler için özel bir sağlık sigortası programı vardır. Öğrenciler Avustralya'da gelmeden önce OSHC satın almalısınız ve kapsama öğrenci vizesi ile öğrencinin kalış süresi için muhafaza edilmelidir. OSHC tıbbi veya hastane bakımı kapsar ve kısmen reçeteli ilaç ve ambulans kapsar.

 

İpuçları

Avustralya çok huzursuz ve ziyaretçilerin taşrada seyahat ile ilgili tehlikelerin farkında olmak gerekir. Taşrada, güneş koruma her zaman kullanılmalıdır bile ne zaman ve gezginler bol su içmelidir.

Çalı yangınları özellikle yaz ilkbahar geç ortak bir tehlike vardır. Seyahat edenlerin her zaman yangın yerini bilincini korumak gerekir.

Diğer tehlikeler zehirli yılan, örümcek ve deniz stingers içerir. Bu tehlikeler durumsal farkındalık ve uygun giyim ve ayakkabı ile önlenebilir.

Avustralya Hakkında

Avustralya Pasifik ve Hint Okyanusları arasında güney yarımkürede yer alan bir ada kıta ve ülkesidir. Alanı ile dünyanın en büyük altıncı ülke olmasına rağmen, Avustralya sadece yaklaşık 20 milyon bir nüfusa sahiptir. Nüfusun çoğu güney ve doğu kıyılarında yaşıyor. Avustralya dünyanın beşinci en yüksek kişi başına düşen gelir ile oldukça gelişmiş bir ülkedir. Büyük sanayi tarım, bahçecilik, balıkçılık, ormancılık ve mineraller de dahil olmak üzere Avustralya'nın zengin doğal kaynakları, odaklanın.

 

Iklim

Avustralya'nın büyük kara kütlesi nedeniyle, iklim ülke genelinde yaygın olarak değişir. Geri kalanı güneydoğu ve Tazmanya en soğuk alanları ile, ılımlı bir iklime sahiptir ise ülkenin kuzey üçte biri tropik bulunmaktadır. Mevsim kuzey yarımkürede zıttır.Yaz Kasım ayları Eylül Ağustos ve bahar ile Haziran Mayıs Mart, kış Şubat sonbahar ile Aralık meydana gelir.

 

Kültür

Avustralya, dünyanın en farklı biri çok güvenli, kolay ve çok kültürlü bir toplumdur. Yaklaşık nüfusun dörtte biri başka bir ülkede doğdu. Birden göçmen kültürlerinin ek olarak, çok Avustralya kültür onun Yerli miras türetilmiştir.

Avustralya toplumu genel olarak çok rahat olmasına rağmen, birçok işyeri ve restoranlar kıyafet kuralları var. Avustralyalı film, edebiyat, müzik, dans ve tiyatro da dahil olmak üzere spor ve sanat, hem de seviyorum. Sanat müzeleri ve galerileri tüm büyük Avustralya şehirleri boldur.

 

Yaşam Maliyeti

Yaşam maliyeti ABD ve İngiltere benzer.Uluslararası öğrenciler kaldıkları süre boyunca yaşam giderleri, harç ve ücretleri karşılamak için yeterli para var göç yetkililere göstermelidir. Öğrenciler yaşam giderleri doğru para kazanmak için yarı zamanlı çalışabilir. 2012 itibariyle yıllık gider gereksinimi öğrenci için bir $ 18.610, öğrencinin eşi veya partneri için 6515 $, öğrencinin ilk çocuk için 3720 $, ve her çocuk için bir 2.790 $ oldu.