Avusturya

Avusturya Eğitim

Avusturya'da Yükseköğretim

Avusturya denetlenmektedir ve Bilim ve Araştırma Federal Bakanlığı tarafından finanse edilen lise sonrası eğitim vermektedir. Bu önce 1960 için yaptığı gibi Avusturya 'ın 11 özel üniversite ve 23 devlet üniversitesi, lisans programlarının kapsamlı bir listesi ve şimdi kitleler yerine seçkin hizmet veren bir yüksek eğitim sistemi ile öğrencilere. Bir anda tüm öğrenciler diledi çalışmanın herhangi bir alanda, son zamanlarda çeşitli değişiklikler yaşadı bir prosedür bir devlet üniversitesi için geçerli için ücretsiz ve önemli idi. Avusturya yine çeşitli konularda büyük için uygun öğrencilere aynı anda, eğitim sistemi sorumlu kamu sektörü şimdi çalışmanın çeşitli alanlarda için yerinde kısıtlamalar koydu izin verse. Şu anda, bu konuları içermektedir: Psikoloji, Biyoloji, Diş Hekimliği, İnsan Tıp, İktisadi Bilimler, Gazetecilik ve Veteriner.

2001 itibariyle, Avusturyalı bir üniversitede okuyan öğrencilerin artık ücretsiz eğitim keyfini çıkarın. Ancak, zaman (üç yıl) en az miktarda derecelerine Program bitirmek Avrupa Birliği veya Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) gelen öğrenciler eğitim için ödeme gerekmez. Onlar Avusturya vatandaşı olmayan eğer Avusturya vatandaşı ve € 700 ($ 950) ise diğer öğrenciler dönem başına 370 € (500 $) bir ders ödemek zorundadır.

Avusturya'da bir lisans 's derecesi elde genellikle üç yıl sürer. Yüksek lisans derecesi veya doktora Kazanç genel konu ve öğrenci kaydı yapılmaktadır hangi özellikleri türüne bağlı olarak, başka bir iki üç yıl sürer.

 

Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri (Fachhochschulen)

Uygulamalı Bilimler üniversitelere akademik bilgi üzerinde pratik bir beceri öğrenmek isteyen öğrenciler karşılamak için uygun olduğu geleneksel Avusturya üniversitelerinde farklı.Bir Fachhochschule katılan bir öğrenci olarak, bir akademik odaklı üniversitede olabilir gibi özgürce ders seçme izin verilmez. Bu, tüm öğrencilerin, önerilen üç yıl içinde Uygulamalı Bilimler mezunu bir üniversite giren sağlamaktır.

 

Avusturya Özel Üniversiteler

Yasal olarak akademik derece vermek için izin verilmeden önce 2001 yılından bu yana, tüm özel üniversitelerin akredite olmalıdır. Eğitim, Bilim ve Kültür İşleri Federal Bakanlığı akreditasyon sağlamak yetkisine sahiptir. Şu anda, Avusturya faaliyet gösteren 13 özel üniversite tam akredite edilmiştir. Bunlardan bazıları Avrupa Barış Üniversitesi, Sigmund Freud Üniversitesi (Viyana) ve Paracelsus Medizinische Privatuniversität (Salzburg) içerir.

 

Akademik Dereceler

Bir Magister derece sosyal bilimler, fen bilimleri, beşeri bilimler, hukuk veya ekonomi dört ile altı yıllık ders tamamlayan öğrencilere verilen ilk derecesidir. Tarım ve Mühendislik alanları ile öğrenciler bir lisans programı bitirme üzerine Diplom-Ingenieur alacaksınız. Son zamanlarda, bazı Avusturya üniversitelerinde 'önce Magister, veya Yüksek Lisans s derece' derecesi Bachelor vermeye başlamıştır.

Tıp bir öğrenci bir üniversiteye gitmenin en az altı yıl sonra doktora diploması hangi çalışmanın tek alandır. Tıp da dahil olmak üzere çalışma birçok alanda, öğrenciler yazmak ve araştırma makalesi teslim talep Diplomarbeit, genellikle ortalama en az 100 sayfa olarak adlandırılır.

 

Tanınmış Avusturyalı Üniversiteler

1365 yılında kurulan Viyana Üniversitesi Avusturya 'ın üniversitelerin en ünlü ve üç merkezleri ve Bilgisayar Bilimleri, Psikoloji, İşletme ve Ekonomi, Fizik, Kimya ve Matematik Fakülteleri dahil 15 fakülte bulunmaktadır. Moleküler Biyoloji, Çeviribilim Bölümü ve Spor Bilimleri Merkezleri vardır. Diğer iki üst Avusturya üniversitelerinde Innsbruck Üniversitesi ve Karl-Franzens-Universität Graz bulunmaktadır.


Avusturyalı bir Üniversite Başvuru

Bir lisans ( "birinci aşama " olarak da adlandırılır) olarak uygulamak için, bir öğrenci bu nitelikleri bir yükseköğretim kurumuna girmek için sahip olduğunu belirterek daha önceki okuldan geçerli bir sertifika olmalıdır. AEA üyesi olan öğrenciler Avusturyalı bir üniversite eğitimi için eleme önce lise tamamlamış olmaları gerekmektedir.Ayrıca Almanca ve İngilizce gerekirse sıra ek eleme dersleri almak gibi konuşabilir kanıtlamak için istenecektir.

Öğrencilerin yüksek lisans uygulayabileceğiniz önce Avusturya eğitim şartlarına uygun olarak bir lisans 's diploma derecesi veya diğer lisans eşdeğer' Avusturya'da s programı, bir lisans kazandık gerekir '.

Avusturya'da daha rekabetçi lisans programlarının önceki bazı okul iş itlaf not ortalamalarına göre öğrenci kabul. AB öğrenciler EGC kullanarak Avusturya sistemi (Avrupa Sınıf Converter) kendi GPA dönüştürebilirsiniz. Avrupalı ​​olmayan öğrencilerin Avusturya not ortalaması hesaplamak için Avrupalı ​​öğrenciler tarafından kullanılan standart sınıflarda karşılaştırma tablosu erişebilirsiniz.

Alman Avusturya'da eğitim dili olduğunu. Öğrenciler Almanca kursları alarak elde edilen önceki muayene veya diploma alınan sonuçlar sağlayarak Almanca bilgilerini kanıtı teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Sağlık Sigortası Kapsamı

Avrupa Birliği ve AEA öğrenciler Avusturyalı bir üniversite katılırken yanlarında Avrupa Sağlık Sigortası kartı olması gerekir. Yurt dışındaki öğrenciler ya bir özel taşıyıcı Avusturya kamu yardımı sağlık sigortası veya satın alma sağlık sigortası alabilirsiniz.

 

Neden Avusturya'da Eğitim?

Son derece gelişmiş sosyal piyasa ekonomisi, çeşitli istihdam olanakları ve dünyanın en yüksek yaşam standartları biri sunan, Avusturya dünyanın en iyi 15 zengin ülke arasında yer almaktadır. Gelişen bir turizm sektörü ile, büyüleyici tarihi yerler ve güzel dağlık manzara, Avusturya Avrupa ve denizaşırı tatilcilerin yanı sıra prestijli Avusturya üniversiteden yüksek öğrenim derece takip etmek isteyen öğrenciler ile popüler olmaya devam etmektedir.

Avusturya Hakkında

Avusturya resmi olarak Avusturya Cumhuriyeti, siyasi federal bir cumhuriyet olarak kabul edilir ve sekiz milyonun üzerinde insan vatandaşların bir nüfusa sahip bir ülke olarak adlandırılır. Doğu tarafında Slovakya ve Macaristan,, Avusturya Almanya ve Çek Cumhuriyeti tarafından kuzey tarafında sınırlanmıştır İtalya ve Slovenya güney ve Liechtenstein ve İsviçre batıya. Ilçe bölünmüştür dokuz federal devletler Viyana başkenti ve en büyük şehri olmak, arsa (33.000 mil kare) Avusturya 'ın 84.000 kilometre kare oluşmaktadır. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği üyesi, Avusturya 1999 yılında kendi resmi para birimi olarak Euro kabul etti.

 

Avusturya 's İklim

Avusturya çoğu batıdan gelen sıcak rüzgarlar tarafından yaz aylarında etkiledi serin bölgesine bir ılıman yatıyor.Avusturya çoğunluğu Alpler gölgesinde olduğu için, iklim ağırlıklı bir "dağ " iklim - kış aylarında (Celsius 0 ile -10 veya 32 ila 15 derece Fahrenheit) sırasında oldukça soğuk ve (yaz aylarında nispeten sıcak santigrat 25-40 veya 77-100 ° F). Ortalama olarak, Avusturya 55 mm ortalama aylık yağış miktarı ile, yağmur, kar veya buz her yıl 660 mm (26 inç) etrafında aldı, ya da yaklaşık iki santim.

 

Avusturya Hakkında Temel Bilgiler

  • Avusturya 's vatandaşların yaklaşık yüzde 90 Almanca konuşmak, Sırpça / Boşnakça / Hırvatça (dört yüzde) takip; (yüzde iki) Türk; Macarca (bir buçuk yüzde) ve Polonya (bir buçuk yüzde)
  • Dindar En Avusturyalılar Roma Katolik
  • On dokuz Avusturyalılar Tıp, Fizyoloji, Kimya veya Fizik Nobel Ödülü verilmiştir. Bu şu anda dünyanın herhangi bir ülke için kişi başına en yüksek ödül numaraları biri olarak duruyor.
  • Yenilenebilir kaynaklar 60 üzerindeki güç precent, öncelikle güneş ve rüzgar enerjisi ile Avusturya kaynağı.
  • Yaklaşık 650 yaşında, Viyana Üniversitesi Avusturya 'en büyük ve en eski üniversitesidir.