Büyük Veri Analitiğinde Usta

Genel

Program açıklaması

program

Arcada , yeni Yüksek Lisans Derecesi Programını Big Data Analytics'te tanıtmaktan gurur duyuyoruz.

Yazılım bugün tüm endüstrileri kapsamaktadır ve her geçen saatte olağanüstü miktarda veri üretilmektedir. Bu muazzam miktarda veriyi bulabilmek ve bunlarla başa çıkabilmek, daha iyi ve daha kesin gerçeklere dayanan kararlar için açılır. Şirketler ve kuruluşlar bunun getirdiği fırsatları çoktan farkettiler ve bugün eğitimli büyük veri analitiği geliştiricileri için sürekli artan bir talep var.

Bu çalışmalar size içgörü oluşturmak için verileri nasıl kullanacağınız konusunda derinlemesine bir anlayış sunar. Program, hızlı bir şekilde büyük veri analitiğinin temel kavramları hakkında geniş bir anlayış kazanmanız için düzenlenmiştir; açıklayıcı ve öngörücü modellemenin yanı sıra optimizasyon. Program, analitik çözümler üretmenin üretim seviyesi koduyla nasıl oluşturulacağının önemini vurgulamaktadır.

Bu program, programlama ve yazılım geliştirme tecrübesi olan ve mantıklı ve matematiksel olarak esinlenmiş yöntemleri uygulayarak veri ile ilgili sorunları çözme konusunda meraklı ve rahat insanlar için tasarlanmıştır. Veri analizinde zorlukların üstesinden gelmek için makine öğrenme yöntemlerini kullanırken hizmet geliştirme fırsatlarını tespit eden başvuru sahiplerini memnuniyetle karşılıyoruz.

Öğrenci birliği ASK üyesi olmadığınız sürece, yüksek lisans öğrencilerinin HSL, VR veya Matkahuolto için indirimli biletler gibi eğitimle ilgili sosyal haklara sahip olmadıklarını unutmayın. Bununla birlikte, Kela Meal Sübvansiyon Kartı tüm derece öğrencilerine verilir.

Ne öğreneceksin

 • Analitik servisler için programlama
 • Veri analizi
 • Makine öğrenme
 • Veri mühendisliği
 • Veri goruntuleme
 • Açıklayıcı veri madenciliği
 • Tahmini tahmin
 • Reçeteli kararların otomasyonu
 • Veri bilimi ve model sonuçlarının doğrulanması
 • Analitik çözümlerin planlanması ve geliştirilmesi

Gelecek pozisyonlara örnekler

Mezunlar, çeşitli sektörlerde çok çeşitli görevlerle çalışabilecekler. Pozisyonlar, geliştirme ve geleneksel yönetim pozisyonlarını içerir, örneğin:

 • Büyük veri analizi geliştiricisi
 • Büyük veri analizi yöneticisi
 • Veri mühendisi
 • Veri bilimcisi
 • Asıl veya kıdemli yazılım geliştiricisi
 • Analitik başkanı
 • Kalkınma başkanı
 • Kıdemli analist
 • Danışman

Gerçek dünyadaki zorlukları üstlenin

Bir öğrenci olarak, hem grup çalışmasının hem de bireysel başarıların öğelerini içeren gerçek dünyadaki problemlerle bağlantılı projelere dahil olacaksınız. Gerçek dünyadaki zorluklara odaklanma, analitik servis geliştirme yoluyla yıkıcı problemleri vurgular. İletişim ve işletme bilgisi hem veri görselleştirme hem de geleneksel adımlarla vurgulanmaktadır.

Araştırma odaklı bir ortam

Araştırmamız, kendi etki alanı uygulamalarınızı takip ederken öğrenci olarak yararlanabileceğiniz analitik ve makine öğrenimi konusundaki geniş bir ilgi alanını kapsamaktadır. Bunlar arasında kötü amaçlı yazılım algılama, metin analitiği (örn. İçerik sınıflandırması), ağ izinsiz giriş algılama, nesnelerin interneti, resimlerde ve videolarda nesne tanıma ve finansal analitik bulunmaktadır.

Kendi çıkarlarınıza göre uzmanlaşın

Yüksek Lisans tezi projesi (30 AKTS), bir müşteri (örneğin işvereniniz) için bir geliştirme veya araştırma projesinden veya Arcada araştırmacılarıyla bir işbirliği raporundan ve ardından bir tez raporundan oluşur. Bazı durumlarda, bu öğrencinin girişimcilik faaliyetlerinin bir parçası olabilir. Hemen tez projenize doğru çalışmaya başlarsınız ve pratik olarak uygulanmış bir problemi olan bir projeyi sistematik olarak gerçekleştirme yeteneğinizi bir başlangıç noktası olarak gösterirsiniz. Müşterinin / araştırmacının gelişim ihtiyaçlarına dayanarak, tez projesini amirinizle ve görevlendirilen şirketteki irtibat kişisiyle yakın işbirliği içinde geliştirin.

Gelecekteki kariyeriniz için sağlam bir temel

Bu yüksek lisans programına katılarak, kariyer gelişimi için fırsatlarınızı önemli ölçüde genişletirsiniz. Büyük veri analizi, gittikçe artan bir şekilde veri güdümlü hale geldiklerinden çoğu alanda uygulanabilen yatay bir beceridir. Çeşitli tipteki verilerle ilgilenmek için geniş bir teknik seti öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Öğrenim Ücretleri

Avrupa Dışı Birlik / AÇA: Evet

Lütfen, Avrupa Birliği / AEA bölgesi dışındaki ülkelerden başvuru sahiplerinin öğrenim ücreti ödemeleri gerektiğini unutmayın. Bu 60 ECTS'den oluşan yüksek lisans programı 9 000 € 'a mal oluyor.

Bir öğrencinin verilen çalışma süresi içinde dereceyi tamamlayamaması durumunda, öğrencinin diploma tamamlanana kadar her dönem için 2 000 € ödemesi gerekir.

Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için burs sunulmamaktadır.

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Arcada is a multi-professional university of applied sciences (UAS) with campus located in Arabianranta, Helsinki. We offer high quality practice-oriented higher education at both Bachelor’s and Maste ... Devamını oku

Arcada is a multi-professional university of applied sciences (UAS) with campus located in Arabianranta, Helsinki. We offer high quality practice-oriented higher education at both Bachelor’s and Master’s levels as well as further education in Swedish and English. Daha Az