Bağımlılık Danışmanlığında Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

hakkında

Yüksek Lisans programı, öğrencilere sağlık bilimi araştırmaları yürütmede sağlam temeller sağlar. Aynı zamanda, bilgi birikiminin (bilgi aktarımı) klinik uygulamaya dayandığı bir temel oluşturur.

Başvuru sahipleri, en son 20 dereceli üniversite derslerini içeren yarıyılda en az 3.0 ağırlıklı not ortalamasına sahip olmak zorundadırlar. Ancak, nitelikli başvuru sahiplerinin sayısı mevcut yerlerin sayısını aşabileceğinden, asgari şartların yerine getirilmesi kabul edilmeyi garanti etmemektedir.

Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma öğrencilere açıktır. İlk yılda dört ders gerekli:

  • HLSC 5100: Araştırma Yöntemleri (Güz dönemi)
  • HLSC 5200: Sorgu Felsefesi (Güz dönemi)
  • HLSC 5300: İleri İstatistikler (Bahar dönemi)
  • HLSC 5400: İleri Kalitatif Analiz (Bahar dönemi)

İstatistikler ayrıca üç saatlik bir laboratuara da sahiptir. Öğrenciler tüm derslerde en az 2.7 (B-) notu tutmalıdırlar. Mezuniyet için, öğrencilerin minimum kümülatif program not ortalaması 3,0 (B) olmalıdır.

Bir Danışman Bulmak

Öğrenciler, bu program için bir başvuru göndermeden önce potansiyel bir denetçiyi güvence altına almalıdırlar. Daha fazla bilgi için lütfen Search Supervisors sayfamızı ziyaret edin.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Lethbridge was built on a commitment to students and the student experience, small classes and the liberal arts. Those founding principles are still at the forefront of what we do. T ... Devamını oku

The University of Lethbridge was built on a commitment to students and the student experience, small classes and the liberal arts. Those founding principles are still at the forefront of what we do. Today the U of L is respected around the globe and is recognized as a research-intensive, comprehensive university. Daha Az