Bağlı ve Özerk Araç Mühendisliği Yüksek Lisans (Otomotiv)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Bağlantılı ve Otonom Taşıt Mühendisliği (Otomotiv) Yüksek Lisansı, ortaya çıkmakta olan 'akıllı hareketlilik' sektöründe istihdam için gerekli teknik becerileri sağlayacaktır. Kurs, sizi otomotiv sektöründeki bir kariyere hazırlamak için gelişmiş bilgisayar, robotik ve ağ özellikli teknolojilerdeki teknik ve aktarılabilir becerilere odaklanmaktadır.

Kimin icin?

Bu kurs, otomotiv veya akıllı hareketlilik sektörlerinde kariyerle ilgilenen STEM mezunlarına uygundur. Ders, yeni mezunlar ve endüstri deneyimi olanlar için eşit derecede uygundur. Mühendislik derslerinde derece adayları kabul edilir, ve böylece fen, matematik ve bilgisayar gibi ilgili alanların mezunları vardır. Kurs, mezunlarını derhal kullanacakları becerilerle donatmayı amaçlamakta, aynı zamanda ileride üst düzey teknik ve iş liderliği rolleri için de iyi bir donanıma sahip olacaktır. İngiltere'den ve yurtdışından öğrenciler memnuniyetle karşılanır ve herkes bu dersi faydalı bulacaktır.

Neden bu ders?

Cranfield, otomotiv endüstrisi için yüksek lisans dersleri, araştırmalarda güçlü bir sicil ve otomotiv OEM ve Tier 1 şirketleri ve tedarik zincirleri ile güçlü bağlantılar ve işbirliklerinde uzun ve mükemmel bir geçmişe sahiptir. Cranfield, endüstri ile son derece yüksek düzeyde bir etkileşime sahiptir ve mezunlarımız çok değerlidir.

Sadece lisansüstü bir üniversite olarak, Cranfield University , Yüksek Lisans düzeyinde okuyanların ihtiyaçlarına çok uygundur ve öğretme ve öğrenmeyi desteklemek için mükemmel olanaklara sahiptir. Bağlantılı ve özerk araçlar için bir mükemmellik merkezi olarak ortaya çıkan Milton Keynes'in yanındayız. Merkezi olarak, teknoloji alanındaki girişimi ile dikkat çeken Oxford-Cambridge 'arc'a yerleştiriliyoruz.

Cranfield kısa bir süre önce, her ikisi de otomotiv konu spektrumunda öğretimi desteklemek için kullanılan yeni bir Akıllı Mobilite Mühendislik Merkezi (IMEC) ve Özerk Araç İnovasyonu için Çok Kullanıcılı Ortam (MUEAVI, bağlı ve özerk araç mühendisliği için bir test alanı) açtı .

Kurs ayrıntıları

Kurs, genellikle ekim-mart ayları arasında teslim edilen on zorunlu zorunlu modülü içerecektir. Planlanan modül başlıkları şunlardır:

  • Karayolu Taşımacılığının Temelleri
  • Yol Planlama, Özerklik ve Karar Verme
  • Sensörler, Algı ve Görselleştirme
  • Sistem Mühendisi
  • Gömülü Sistemlerin Uygulanması
  • Nakliye Sistemi Optimizasyonu
  • İnsan Faktörleri, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi ve ADAS Sistemleri
  • Ağ Sistemleri ve Siber Güvenlik
  • Etik, Güvenlik ve Düzenleme
  • Teknoloji Stratejisi ve İş Modelleri

Giriş koşulları

Bağlı veya Özerk Araç Mühendisliği alanında uzmanlaşmak isteyen bir mühendislik, matematik veya uygulamalı bir bilim dalında bir birinci veya ikinci sınıf (veya eşdeğer).

Standart giriş koşullarını yerine getirmeyen adaylar, Yüksek Lisans programına başvurabilirler; bu programların başarılı bir şekilde tamamlanması, bu çalışmanın ikinci bir yılı için bu kursa girmeye hak kazanır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world.

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world. Daha Az
Cranfield , Swindon + 1 Daha fazla Daha az