Balıkların Evrimsel Ekolojisi Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Balıklar, diğer tüm omurgalı gruplardan daha fazla tür çeşitliliği sergiler, neredeyse tüm sucul ortamlarda bulunabilir, deniz ve tatlı su ekosistemlerinde gıda ve avcı olarak önemli roller oynarlar ve dünya çapında insanlar için önemli bir kaynaktırlar.

Balıkların Evrimsel Ekolojisindeki Bilim Ustası multidisiplinerdir ve balıklar arasındaki biyolojik çeşitliliği keşfetmek ve değerlendirmek için öğrencinin ekoloji, evrim ve organizma biyolojisi bilgisine dayanır. İlk yıl boyunca öğrenciler, sistematiği, taksonomisi ve dağıtımı gibi balıkların biyolojisinin geleneksel yönlerine ve yaşam ekolojisi stratejileri, davranışları ve evrimsel adaptasyonları da içeren balık ekolojisindeki güncel araştırma konularına tanıtılır. Öğrenciler ayrıca bireylerin, popülasyonların ve türlerin, iklim değişikliği ve yaşam alanı modifikasyonu ve balıkçılık gibi insan faaliyetleri de dahil olmak üzere çevredeki mekansal ve zamansal değişimlerden nasıl etkilendiği ve bunlarla nasıl başa çıktığıyla tanıştırılır.

Program, öğrencilerin teorileri ve pratik konuları ve bilimsel sürecin dayandığı temeli oluşturan eleştirel düşünme becerilerini anlamalarını sağlayacaktır. Öğrencilere araştırma yapma, anlama, değerlendirme ve iletişim kurma yeteneklerini geliştirme fırsatı verilir. Bu, öğrencilerin doktora eğitimine ve gelecekteki bilimsel kariyere hazırlanmasına yardımcı olur. Programda ele alınan konuların bilinmesi ve anlaşılması, balıkçılık yönetimi, su ürünleri yetiştiriciliği ve koruma gibi uygulamalı alanlarda yaşanan sorunlara başarılı çözümler geliştirmek ve uygulamak için de bir anahtardır.

İkinci yıl, uygun bir danışman ile yazılı bir tezi (30-60 yüksek öğrenim kredisi) içeren bir araştırma projesine odaklanmıştır. Yüksek lisans tezi, Linnaeus University Merkezi'nde “Mikrobiyal Model Sistemlerin Ekolojisi ve Evrimi, EEMiS” alanındaki araştırma ilgileri ile ilgili alanlarda, edinilen bilgiyi uygulama fırsatı veren uygulamalar da dahil olmak üzere gerçekleştirilmiştir. ”

Başvuran öğrencilerin seçimi akademik mükemmeliyete ve bireysel değerlendirmeye dayanmaktadır. Tüm adaylar universityadmissions.se aracılığıyla başvurmalıdır. Başvuru, bir ilgi mektubu, özgeçmiş, diploma ve referanslar içermelidir.

Giriş koşulları

İkinci aşama çalışmaları ve spesifik giriş şartları için genel giriş şartları:

  • Biyoloji / Ekoloji / Mikrobiyolojide 90 kredi, en az 15 yüksek öğrenim kredisi veya eşdeğeri olan bağımsız bir proje / derece projesi dahil.
  • İngilizce B / 6 veya eşdeğeri.

Seçimler

Alternatif seçim: Uygulanan öğrencilerin seçimi akademik mükemmeliyete ve bireysel değerlendirmeye dayanmaktadır.

Müfredat

Click burada programın müfredatı için.

Kariyer

Program, balıkların evrimsel ekolojisi ve ilgili disiplinler ile ilgilenen profesyonelleri araştırmacılar, eğitimciler, karar vericiler ve danışmanlar olarak gelecekteki kariyerlere hazırlamak için tasarlanmıştır.

derece

Balıkların Evrimsel ekolojisinde uzmanlaşma ile Bilim Ustası (120 kredi).

Ana çalışma alanı: Biyoloji.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located.

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located. Daha Az
Vaxjö , Kalmar + 1 Daha fazla Daha az