Bankacılık ve Finans Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Manchester Met'den bir bankacılık ve finans derecesi ile kariyer seçenekleriniz çok geniştir. Yeteneklerinizi komisyonculuk, risk yönetimi, sigorta, bireysel bankacılık ve daha pek çok konuda kullanın.

genel bakış

Bankacılık ve finans sektörü sürekli gelişen bir sektördür. Küresel ekonominin birçok alanını etkileme yeteneğine sahiptir. Bu, bu sektörde çalışmanın heyecan verici, hızlı ve ödüllendirici olduğu anlamına gelir.

Bu ders, bugünün dünyasında size bankacılık ve finans temel bir anlayış kazandırmak için tasarlanmıştır. Finansal sistemler ve yapılarından risk yönetimi ve vergilendirmeye kadar uzman konuları keşfedeceksiniz.

Endüstri Uzmanları

Finansal hizmetler ve bankacılığın çeşitli alanlarında uzmanlardan öğreneceksiniz. Eğitim kadromuz aktif araştırmacılar ve birçoğu ders vermeye başlamadan önce sektörde başarılı kariyerlere sahipti.

Kariyerlerinden örnekler teoriyi hayata geçirecek ve size bankacılık ve finans alanında karşılaşacağınız zorlukların derinlemesine anlaşılmasını sağlayacaktır.

Kariyer odaklı

Kursunuz sizi bu sektörde bir kariyere hazırlayacaktır. İşverenlerin aradığı pratik becerilerle ayrılacaksınız.

Uzmanlarımız bankacılık ve finansal hizmetlerde başarılı olmak için ne gerektiğini biliyor. Bu bilgiyi size iletecekler.

Kursumuzu finansal hizmetlerle ilgili hale getirmek için endüstri ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Mükemmel endüstri bağlantılarımız sayesinde, sektörün önde gelen isimlerinden misafir konferanslarına da katılabilirsiniz.

özellikler ve faydalar

 • Finans uzmanları - AJ Bell, Birleşmiş Milletler, UEFA ve Dünya Ticaret Örgütü gibi kuruluşlara danışmanlık yapan uzman akademisyenler ve önde gelen profesyonellerden öğrenin.
 • Ödüllendirici bir kariyer başlatmak - Bir finans geçmişiniz olmasa bile, finansal hizmetler, sigorta, risk yönetimi ve daha birçok konuda roller için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri geliştirin.
 • Bölgesel finans merkezi - Avrupa'nın en büyük ekonomilerinden birine sahip gelişen bir finans ve bankacılık merkezinde çalışın. Birçok büyük bankanın kentte bölgesel üsleri var.
 • Deneyim kazanın - Kursunuz sırasında kısa bir staj yapmayı seçebilirsiniz. Tecrübe kazanın ve profesyonel bağlantılar kurun.
 • Endüstri araçları - Haberler, veriler, analitik ve araştırmalar için önde gelen global platform olan Bloomberg'e ücretsiz erişimin keyfini çıkarın. Dünyanın en iyi bankaları, şirketleri ve devlet kurumları tarafından kullanılıyor.
 • Bilginizi genişletin - Endüstri liderleriyle misafir konferanslara katılın ve büyük işveren merkezlerine iş ziyaretleri yapın. Finansmanın bankacılık sektörü dışındaki kuruluşlara nasıl uyduğunu görün.
 • Kariyer fırsatları - Finansal hizmetler bölgedeki en büyük işverenlerden biridir. Senin gibi mezunlar her zaman talep görüyor. Geçmişte öğrenciler Deloitte, KPMG ve RBS severler için çalışmaya devam ettiler.

Akreditasyonlar

 • İşletme Okulu, MBA Birliği tarafından akredite edilmiştir. AMBA akreditasyonu lisansüstü işletme eğitiminde en yüksek başarı standardını temsil eder.
 • İşletme Okulu, İşletme Koleji Okullarını Geliştirmek için Birlik tarafından onaylanmıştır. Bu, işletme ve yönetim eğitiminde küresel mükemmellik standartlarını karşıladığımız için uluslararası olarak tanındığımız anlamına gelir.

Kariyer olasılıkları

Finansal hizmetler ve bankacılık alanında kariyerinizi ilerletmek istiyorsanız bu uzman idealdir. Daha geniş bir işletme veya ekonomi derecesine sahipseniz ve finans alanında uzmanlaşmak istiyorsanız da uygundur.

Geliştirdiğiniz beceriler size çeşitli kariyer seçenekleri sunacaktır. Bunlar kurumsal finans, bankacılık, finansal planlama ve yönetim rollerinde çalışmaktır. Ayrıca, herhangi bir sektörde faaliyet gösteren işletmelerdeki finansal pozisyonlara da uygun olacaksınız.

Mezunlarımız Deloitte, KPMG ve RBS severler için çalışmaya devam etti. Bankacılık ve finansal hizmetler sektörünün küresel doğası, Singapur, NYC ve Frankfurt gibi finans merkezlerinde yurtdışında çalışma fırsatları olduğu anlamına geliyor.

Seçtiğiniz finansal hizmetler alanında deneyim kazandıkça, üst düzey rollere geçmeye hazır olacaksınız.

İngiltere'nin en iyi finans merkezlerinden birinde okumaktan en iyi şekilde yararlanın. Öğretim görevlilerimiz, endüstri ziyaretleri ve ağ oluşturma etkinlikleriyle bağlantılar kurun.

Mezunların% 92'si mezun olduktan sonra altı ay içinde doğrudan işe ya da ileri eğitim görüyor.

DLHE anketi 2017, istihdama veya daha fazla çalışmaya hazır olan ve hedefleri bilinen tüm katılımcılar için.

Giriş koşulları

Tercihen bir işletme, ekonomi veya finans ile ilgili konuda en az 2: 2 derece İngiltere lisans derecesi (veya uluslararası eşdeğeri) olacak.

Yurtdışı başvuru sahipleri, herhangi bir kategoride 5.5'ten az olmayan veya eşdeğer kabul edilmiş İngilizce yeterliliği olan toplam 6.5 puanla IELTS'e ihtiyaç duyacaktır.

Lütfen dikkat: bu kursa başvurmak için yalnızca bir referans sağlamanız gerekir.

Uzmanlarla Tanışın

kurs ayrıntıları

Yüksek lisans programlarımız, bölgedeki önde gelen araştırmalardan edindiği akademik bilgileri, işverenlerin aradıkları profesyonel becerilerle birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Endüstri Deneyimli Öğretim Uzmanlığı

Bu programdaki öğretim elemanları, sektörde nitelikli ve araştırmaya aktif akademik personelin zengin bir karışımını birleştirmektedir.

Yıl 1

Programdaki birimler, bir doktora başlamadan önce, öğreniminizi pratikte uygulamanıza izin verirken, temel alanlarda eleştirel düşüncenizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Çekirdek Üniteler

 • İleri Finans
 • Ticari ve Yatırım Bankacılığı
 • Finansal Kurumlar için Risk Yönetimi
 • Etik ve Sürdürülebilirliğin Kritik Perspektifleri
 • Kurumsal Finansman
 • Üst düzey öğrenim
 • Tez

Seçenek Birimleri

Aşağıdakileri içeren listeden iki tane seçin:

 • Kurumsal Strateji
 • Finansal risk yönetimi
 • Finansal Planlama ve Varlık Yönetimi
 • Canlı Müşteri Özeti

Lütfen dikkat: İsteğe bağlı birimler talep ve zaman çizelgesine tabidir.

Değerlendirme Ağırlıkları ve İrtibat Saatleri

10 kredi, derslerin, seminerlerin ve pratik oturumların ve bağımsız çalışmaların bir birleşimi olan 100 saatlik bir çalışma anlamına gelir. Bir Yüksek Lisans derecesi tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredi, bir PGCert 60 kredi ve bir MFA 300 kredi içerir. Çalışma sürenizin ve kursun değerlendirilmesinin tam bileşimi, seçenek tercihlerinize ve öğrenme tarzınıza göre değişecektir, ancak bu olabilir:

Ders çalışma

 • Tam zamanlı:% 30 ders, seminer veya benzeri; % 0 yerleştirme; % 70 bağımsız çalışma

değerlendirme

 • Tam zamanlı:% 91 kurs; % 0 pratik; % 9 sınav
Yerleşim Seçenekleri

Bu kurs herhangi bir yerleştirme fırsatı içermese de, İşletme Fakültesi Lisansüstü Staj Programı ile faydalı bir iş deneyimi edinebilirsiniz. Kısa süreli staj ile yalnızca işverenlere çalışmaya hazır olduğunuzu göstermez, aynı zamanda hayati bir deneyim kazanır ve profesyonel ağınız için değerli bağlantılar kurarsınız.

Staj, en az 100 saatlik bir çalışmayı içerirken - Kasım ile Ağustos ayının başlarında herhangi bir zamanda başlayarak - bu saatlerin nasıl yapılacağı esnektir. Çalışmalarınızda bir mola sırasında tam zamanlı çalışabilir veya hafta boyunca bir ya da iki hafta boyunca çalışmalarınıza uygun şekilde çalışabilirsiniz.

Muhasebe, Finansman ve Bankacılık Bölümü

Muhasebe, Finans ve Bankacılık Departmanımız İngiltere'nin Kuzey batısındaki en büyük muhasebe eğitimi sağlayıcısıdır.

Departman, mesleğinde aktif uzmanlar aracılığıyla, endüstri kuruluşları arasında mükemmel ilişkiler ve eleştirel düşünme, istihdam edilebilirlik, esneklik ve profesyonelliği teşvik etmek için işbirliğine dayalı bir yaklaşımla kapsamlı bir endüstri deneyimi sunar.

harç

İngiltere ve AB Öğrencileri
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Tam zamanlı ücret: £ 10,250 Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Part-time ücreti: Yıllık 30 kredilik 1709 £. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 16.500 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Part-time ücret: yılda 30 kredilik £ 3050. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Yarı zamanlı öğrenciler her akademik yılda en fazla 90 kredi alabilir.

Ek maliyetler

Uzman Maliyetler

Kurs için gerekli olan kitapların tümüne kütüphaneden erişilebilir. Üniversitede ayrıca PC laboratuvarları ve bir dizüstü bilgisayar kredisi hizmeti bulunmaktadır. Bununla birlikte, birçok öğrenci, ders ve / veya bir dizüstü bilgisayar için bazı temel ders kitaplarını satın almayı seçmektedir. Öğrencilerin ödevlerini ve diğer belgeleri de yazdırması gerekebilir. Kampüs yazdırma maliyetleri sayfa başına 5 sayfadan başlar. Tahmini maliyetler bir dizüstü bilgisayar için 300 £, kitap ve baskı için her yıl 100 pound'a kadardır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Devamını oku

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited