Bankacılık ve Finans Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Yüksek Lisans Bankacılık ve Finansman kursumuz, ister zaten ilgili niteliklere veya deneyime sahip olun, ister kariyerinizin yönünü değiştirmek isteyin, herkes için uygundur. Kurs, Chartered Banker Institute tarafından akredite edilmiş tanınan profesyonel niteliklere doğru ilerlemenize yardımcı olur ve bu sayede kursumuz, bu seviyede tanınırlığı sağlayan birkaç İngiltere programından birini oluşturur.

Bankacılık pratiğinin kavramları ve metodolojileri, araştırmanın değerinin ve sınırlamalarının takdir edilmesi ve sektörün karşılaştığı mevcut ve potansiyel sorunların eleştirel bir farkındalığı hakkında bir anlayış geliştireceksiniz. Ayrıca ekonomik raporları, şirket hesaplarını ve finansal tahminleri anlama ve derleme yeteneğinizi de geliştireceksiniz.

Öğrencileri bankacılık ve finansa daha etik bir yaklaşımın yararları üzerinde düşünmeye teşvik ediyoruz. Finansal karar vermede sürdürülebilirliğin öneminin ve özellikle sosyal ve çevresel risk faktörlerinin finansal performansı nasıl etkilediğinin farkında olmanızı sağlıyoruz.

Ayrıca, Santander'in size İş Becerileri Programına katılma fırsatı vermesiyle ortaklık kurduk.

Öğrenci Yönetilen Yatırım Fonu

Öğrencilerimiz, Muhasebe ve Finans Bölümünde akademisyenlerimizin desteği ile bir Öğrenci Yönetilen Yatırım Fonu (SMIF) kurmuştur. Gerçek para ile yatırımları yönetme konusunda pratik deneyim kazanmanızı sağlar. Öğrenci önderliğindeki bir proje, mezun olmadan önce istihdam edilebilirliğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır - size, yatırım değerlemesinin teorik yönleri hakkında pratik bir anlayış kazandırmak.

Yükseltilmiş Ticaret Kampı

Kurs ayrıca, ortak Amplify Trading tarafından işletilen yenilikçi bir haftalık küresel finans ticareti ve eğitim botu kampını da içermektedir. Önyükleme kampı 2015 yılında CFA Enstitüsü'nün Yenilikçi Eğitim Teslimi Ödülü'nü kazandı. Chicago Ticaret Borsası (CME) ile vadeli işlem sözleşmeleri yapacaksınız. Gerçek zamanlı olarak ticaret yapabilen, ancak sanal parayla, önyükleme kampı, finansal piyasaların akademik bir anlayışı ile pratikte nasıl işledikleri arasındaki boşluğu kapatıyor.

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling sorumlu iş, politika ve uygulama ilkesi, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Bu vizyon, öğrencilerimizi, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek küresel vatandaşlar olarak hareket etme becerileriyle etkin bir şekilde donatmamıza yardımcı olmaktadır.

Chartered Association for Business Schools üyesi olarak, sektörle güçlü bağlarımız var ve kısa bir süre önce yerel ve bölgesel kuruluşlarla ilişki kurmak için Küçük İşletme Şartı'nı almaya hak kazandık.

Hem MBA hem de MSc İşletme ve Yönetim (MBM) kursları için MBA (AMBA) Birliğinden akreditasyon almak için küresel düzeyde seçkin bir işletme okulundayız - ve İngiltere'de sadece 14'ten biri -.

Bizimle çalışmak için en önemli nedenler

# 1 Chartered Banker Institute akreditasyonu, mesleki niteliklerine karşı mezun kredileri sunar

# 2 Santander Üniversiteleri İş Becerileri Programı aracılığıyla gerçek iş deneyimi fırsatları elde edersiniz

# 3 Amplify Trading tarafından yürütülen bir haftalık masterclass'ta ticaret piyasalarında pratik deneyim elde edersiniz

Kurs Hedefleri

Bu dersin genel amacı, bankacılık ve finans alanında veya ilgili bir alanda başarılı bir kariyer için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmenize yardımcı olmaktır. Kursumuzun özel bir gücü, bankacılık sektöründeki kilit bankacılık ve finans kavramlarının, finansal raporlama, risk yönetim araçlarının ve mesleki etik kurallarının pratik uygulamasıdır.

Gelişmekte olan ülkelerdeki ve geçiş halindeki ülkeler de dahil olmak üzere, küresel olarak var olan farklı bankacılık ve finansal sistem türleri hakkında iyi bir anlayış geliştireceksiniz. Ders ayrıca, tez modülü içerisindeki teori, metodoloji ve araştırma tekniklerini de kapsamaktadır.

Bu Yüksek Lisans kursları boyunca şunları geliştireceksiniz:

  • Bankacılık ve finansta bilginin sistematik olarak anlaşılması
  • Mevcut sorunların eleştirel farkındalığı ve bankacılık ve finans alanındaki yeni bilgiler
  • Bankacılık ve finansta kullanılan sorgulama ve araştırma tekniklerinin pratik anlayışı ve bilgiyi oluşturmak ve yorumlamak için nasıl kullanıldığı
  • Bankacılık ve finans alanındaki güncel araştırma ve bursların değerlendirilmesi için kavramsal anlayış

Geleceğin iş liderlerini hazırlamak

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling lisansüstü eğitim ders kitaplarının ve derslik odalarının ötesine geçiyor, ayrıca kişisel ve profesyonel gelişiminize odaklanıyoruz.

Eşsiz Uçan Başlangıç ​​Liderlik programımız, başarılı bir kariyer oluşturmak için gerekli olan farkındalık, bilgi ve teknikleri size sunar. Bunlar, etkili halkla ilişkiler gibi pratik becerilerden, çatışma yönetimi gibi zor durumlarda baskı altında çalışmak için yollar geliştirmeye kadar uzanır.

Uçan Başlangıç ​​hakkında daha fazla bilgi edinin.

Gerçek Dünya Deneyimini Geliştirme

İstihdam edilebilirliğin artırılmasına odaklanmamızın bir parçası olarak, yoğun bir Ticaret Kampı sunuyoruz. Endüstrinin eğitim uzmanı Amplify Trading ile birlikte kampüse teslim edilen kurs, finansal piyasaların akademik teorileri ile gerçek dünya arasındaki uçurumu kapatmanıza yardımcı olur.

Ticaret önyükleme kampımızla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca, İş Becerileri Programına katılma fırsatı veren Santander ile ortaklık kurduk. Bu program, Santander ile kariyerinin bir şube yöneticisini gölgelemesi ve küçük bir stratejik proje üzerinde çalışmasının nasıl olabileceğine dair gerçek bir bakış açısı sunar. Aşağıdakiler dahil olmak üzere yeteneklerinizi bir dizi yetkinlikte geliştirmenize izin verir:

  • risk yönetimi
  • dünya standartlarında hizmet ahlakı
  • satış Yönetimi
  • İnsan yönetimi dahil olmak üzere İK fonksiyonları

Bir bankacılık ortamında çalışmak için gerçek yaşam deneyimi elde etmek ve akademik yıl boyunca öğrendiklerinizi uygulamaya koymak için mükemmel bir fırsat.

Kurs ayrıntıları

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisanslarımız size finans dünyasında başarılı bir kariyer için ihtiyaç duyacağınız bilgi ve analitik becerileri sunar. Yüksek Lisans üç dönem boyunca tam zamanlı bir yıl dersidir.

öğretim

Öğretim, dersler ve küçük grup öğretimi, seminerler, çalıştaylar ve bilgisayar laboratuarları aracılığıyla gerçekleştirilir.

Öğretim elemanlarımız bankacılık ve finans alanlarında bilgi birikimi için küresel itibarlara sahiptir. Ders bankacılık ve finans alanındaki güncel gelişmeleri yansıtmaktadır. Öğrencilerimizi, seminer ve çalıştaylarda akademik kadroyla çağdaş zorlukları keşfetmeye teşvik ediyoruz.

değerlendirme

Değerlendirme kurs ve sınavları içerir. Üçüncü yarıyılda bir tez projesi üstleneceksiniz. Teziniz, kendiniz ve amiriniz tarafından kararlaştırılan özgün bir araştırma sorusuna dayanmaktadır. Tez projesi, öğretilen modüllerde kapsanan seçilmiş konular hakkındaki kendi anlayışınızı ve bilginizi yansıtmalıdır.

Kurs direktörü

Dr Theo Diasakos

44 (0) 1786 467455

banking-finance@stir.ac.uk

Ücretler - 2018/2019

  • Yurtdışı £ 15,250
  • Ana Sayfa / AB £ 7,900
Son Güncelleme May 2018

Okul Hakkında

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Daha Az