Bankacılık

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Küresel bankacılık sektöründe ve giderek daha karmaşık finansal piyasalarda dünya çapında büyüme, küresel finansal piyasalardaki ilke ve tekniklerin tam olarak anlaşılması ve risk yönetiminin karmaşık finansal sektördeki rolünün takdir edilmesi gibi uzmanlık becerisine ve yeterliliğe sahip profesyonellere olan talebi daha da artırmıştır. kurumları.

Bu yenilikçi lisansüstü programı, özellikle büyük finansal ve finansal olmayan kurumlar, kurumsal finansal hizmetler, finansal düzenleyici kurumlar, varlık yönetimi ve yatırım alanlarında kurumsal finans alanında kariyer yapmak isteyen mezunlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu heyecan verici programın zorunlu ve isteğe bağlı modülleri, küresel finans piyasalarındaki ve kurumlarındaki, yatırım ve varlık yönetimindeki en güncel gelişmeler hakkında kapsamlı ve derinlemesine bilgi edineceğiniz çok çeşitli uzmanlık alanlarını kapsar. Modül müfredatları, finansal yatırım tekliflerini ve kurumsal finansmanın ampirik uygulamalarını eleştirel bir şekilde analiz etmenizi sağlayan kantitatif analiz becerilerinizi geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu becerilerin bankacılık ve finans sektöründe başarılı bir kariyer için çok önemli olduğu düşünülmektedir.

Yönetim Bilimleri Fakültesi'ndeki tüm Finans temelli yüksek lisans programları, çevrimiçi Financial Times'a tam erişime ve özel olarak geliştirilmiş Bloomberg Finansal Laboratuvarımızda pratik çalışmalar öğrenme ve uygulama fırsatına sahiptir. Sanal finansal platform, pratik değerlendirme ve finansal modelleme uygulayarak canlı piyasa verilerine erişmenizi ve bunlarla iletişim kurmanızı sağlar. Program ayrıca, bankacılık ve finans endüstrisinde yaygın olarak tanınan Bloomberg sertifikası - Bloomberg Market Concepts'i (BMC) edinme fırsatı sunuyor.

Öğrenme

Araştırma ve danışmanlık tecrübesi ve sektöre bağları olan akademik olarak kalifiye ve hevesli personel tarafından verilecek. Yüksek kaliteli öğrenme deneyiminiz, grup çalışması, sunumlar, istatistiksel bilgisayar laboratuvarları ve vaka çalışmaları ile desteklenen dersler ve tartışmalardan oluşur. Tüm modüller, sanal öğrenme ortamı olan Moodle tarafından da desteklenir.

Bu programlar arasında, Cardiff School of Management içindeki mevcut Yüksek Lisans seviyesindeki programlarla örtüşen ortak bir omurga vardır. Sonuç olarak, öğrenciler bazı modüller için MBA ve MSc Finansal Yönetim programlarında öğrencilere ders verilecek. Öğretim ekibi bunu portföyün gücü olarak kabul eder.

istihdam

Yüksek vasıflı ve bilgili finans uzmanlarına olan talep şimdi her zamankinden daha küresel. Londra ve New York artık büyük çok uluslu uluslararası finansal işletme ve kurumlara ev sahipliği yapmıyor. Bu potansiyel işverenler artık Orta ve Uzak Doğu'da bulunmaktadırlar ve yüksek lisans öğrencisinin, ilk işlerini geleneksel merkezlerde olduğu gibi Dubai, Bahreyn ya da Şangay'da bulması neredeyse olasıdır.

Bu talep, bu zorlu programlar grubunun tasarlanmasında etkili olmuştur. İstihdam edilebilirliği en üst düzeye çıkarmak için program öğrenme çıktıları, öğrencilere finans endüstrisinin ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve anlayışı kazandırmaya yöneliktir. Bunun temel bir bileşeni “Muhasebe, Bankacılıkta Güncel Konular”

Giriş koşulları

Başvuru sahipleri aşağıdakilerden birini karşılamalıdır:

  • En az 2: 2 sınıflandırma ile ilgili bir alanda (Muhasebe, Ekonomi veya Finans) lisans derecesi veya eşdeğeri olması veya beklenmesi. Genel İş Etütleri Derecesi ile ilgili bir Pathway veya uygun uygun modül kapsamı olan öğrenciler, duruma göre;
  • Finans alanında asgari beş yıllık iş tecrübesine sahip olmak;
  • Uygun bir profesyonel kuruluştan uygun bir profesyonel nitelik tutun. Bazı durumlarda, yüksek seviyeli profesyonel niteliklere sahip olanlar, belirli ders modüllerinden muaf tutulabilir. Bu istisnalar, vaka yöneticisi bazında duruma göre tartışılacaktır.

Genel olarak, finansal olmayan disiplinlerden mezunlar normalde önceden belirlenmiş becerilere sahip olmayacaklardır, ancak bu tür öğrenciler başvuru yapabilir ve bu tür başvurular bireysel olarak değerlendirilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az