Dilbilim Usta (Araştırma)

Dilbilim Araştırmaları Yüksek Lisans profesyonel bir araştırmacı haline sağlayacak bir iki yıllık bir programdır. Program en geniş anlamıyla dilbilim ile ilgilenir. Tüm öğrenciler ilk yıl dil araştırma alanında genel bir ders almak. uygun Dil Araştırma denilen ders, üç ya da dört öğretim üyesi, kendi uzmanlık perspektifinden dilbilim alanında araştırma tarihine ve kendi bireysel alanlarda kullanılan yöntem ve teknikler üzerinde dersler kimi her tarafından veriliyor.

Buna ek olarak, size uzmanlaşmak istedikleri alanı seçecektir. Program süresince, mevcut yüksek lisans kursları listeden dört ders seçecektir. Kendi çıkarları ve devam etmek isteyen uzmanlık seçiminizi baz olacak. Uzmanlık alanlarımız sadece fonoloji ve sözdizimi dahil değil, aynı zamanda, dilbilim ve toplumdilbilim uygulamalı metinsel ve / veya tür analizleri, antropolojik dilbilim gibi konular. Program İngilizce öğretiliyor.

Özetle program


Bu iki yıllık bir program, teorik dilbilim araştırmacı olarak sizi eğitir, dilbilim uygulanır ve dil ve iletişim uygulamalı çalışmalar. Program tüm öğrencilerin aşağıdaki bu alanlarda temel derslerin bir dizi içerir, ama aynı zamanda size Dili ve İletişim, yani dil, Biliş ve Haberleşme Bölümü üç ana araştırma temalarından biri uzmanlaşmak için izin verir, Dil Edinim ve dil Belgeleri. Bu bölüm temalar içinde çalışan araştırmacılar, tüm VU içinde interfaculty araştırma enstitüleri bağlı ALE. Sonuç olarak, ilgi çok dilbilim, bilişsel bilimler, antropoloji, iletişim teorisi ve eğitim arasındaki ilişkilere ödenir. Dilsel araştırma (korpus tabanlı araştırma, saha, native speaker sezgileri, deneyler ve dilsel modelleme) çeşitli yöntemleri kullanmayı öğrenme üzerinde güçlü bir vurgu vardır.

Bir iş olarak ... araştırmacı, öğretmen, editör ...

Doktora öğrencisi

senin Araştırma Yüksek Lisans tamamladıktan sonra büyük olasılıkla umudu bir doktora öğrencisi olarak kendi araştırma programı kurmak olduğunu. Bu danışmanın gözetiminde araştırma yürüten ve bu konuda bir doktora tezi yazma içerir.

Araştırmacı

Ayrıca akademik ortamı dışında bir araştırma enstitüsü bir kariyer yapmaya olabilir. nitel ve nicel araştırma okula araştırmacılar ağırlamaktan istekli birçok araştırma enstitüleri bulunmaktadır.

diğer fırsatlar

Ama aynı zamanda bir editör, bir yerel ya da ulusal hükümet için eğitimde bir dil politikası işçisi ya da bir öğretmen olarak, örneğin, araştırma alanı dışında bir kariyer yapmaya olabilir.

Yabancı Lisans / Yüksek Lisans derecesi ile uluslararası öğrenciler ve öğrenciler


Eğer Sanat Fakültesi yüksek lisans programını başlatmak istiyorsanız, size (bu bağlantıyı takip) online başvuru sistemini kullanarak uygulayabilirsiniz. bölüm Sınav Kurulu resmen gözden ettikten sonra kabul üzerine karar ve diploma / derece değerlendirilecektir olacaktır. kurulu tarafından bilinmeyen Diplomalar Nuffic ile işbirliği içinde ana koordinatörü tarafından değerlendirilecektir.

genel kabul gereklilikleri için, ana VU web sitesinde bilgileri kontrol ediniz. Amacıyla biz dilbilim tam lisans derecesini ve minimal 7.5 ortalama notu gerektiren doğrudan kabul edilmek için.

Her zaman İngilizce yeterlik kanıtlayan resmi test sonuçlarını sunmak zorundadır. Tam lise veya Kanada, ABD, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda veya Avustralya'da lisans derecesini tamamlamış Sadece öğrenciler muaf tutulabilir. Biz TOEFL gerektirir (tabanlı 600 kağıt puan 250 bilgisayar tabanlı puanı veya 100 tabanlı internet puan) veya IELTS skoru (7.0 puan).

Program dili:
  • Ingilizce

Vrije Universiteit Amsterdam için 80 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
2,083 EUR
EEA öğrenciler için; Sigara EEA için 13,400 €
Deadline
Bilgi iste
deadline for international students
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
deadline for international students
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
deadline for international students
End Date