Edebiyat Çalışmaları Yüksek Lisans (araştırma)

Bu programın odak noktası edebiyat ve toplumsal değişim arasındaki ilişkidir. biz dünyaya bakışınızı, diğer insanları ve kendimizi şekillendirir, çünkü Kurgu önemli. Biz gerçeği değiştirmeye başlayabilir fantezi geçer. Bu programda size anlam, kültürel, etik, dini, bilimsel ve siyasi sistemlerin taşıyıcıları olarak metinlerin şekil, dil ve malzeme yönlerini analiz öğreneceksiniz. Sen literatür çalışmaları ve bu kültürel ve (post) sömürge geçmişi, çevresel ve dijital beşeri bilimler, küresel tarih ve görsel kültür gibi diğer disiplinlerle, edebiyat tarihinin bakış açılarını birleştiren araştırma tasarımı öğreneceksiniz.

Özetle program


Edebiyat Araştırmaları bir öğrenci olarak katılacak:

  • Çevre beşeri, karşı kültür ve postkolonyalizm 3 Dersleri,
  • Size yardımcı 2 Araştırma Tasarımı ders tez projesi geliştirmek ve doktora proje tasarımı
  • Beşeri Enstitüsü Anlatım

Buna ek olarak, birlikte tek bir danışmanı ile, sen VU, ulusal araştırma okul seminerleri kurslara ve öğreticiler dayalı, kendi akademik yörünge yukarı çekecek ve staj veya araştırma yurtdışında kalmak.

Sizin gelecekteki kariyer

MPhil derecesi bağımsız bir araştırmacı olarak çalışmaya sağlayacaktır. akademik dünyada, yurtiçinde ve yurtdışında hem de araştırma yüksek lisans doktora yönünde olası bir adım olarak görülüyor. Yine de gazetecilik bir pozisyon bulabiliriz, yayıncılık, ya da kısmen kültür yoluyla toplumu etkileyecek amaçlayan diğer kültür kurumları, devlet kurumları veya sivil toplum kuruluşları içinde.

Program dili:
Ingilizce

Vrije Universiteit Amsterdam için 80 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
2,083 EUR
EEA öğrenciler için; Sigara EEA için 13,400 €
Deadline
Bilgi iste
deadline for international students
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
deadline for international students
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
deadline for international students
End Date