Belçika

Belçika Eğitim

Yükseköğretim

Belçika teklif lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri yüksek öğretim kurumları. Belçika yüksek öğretim kurumlarının iki tür vardır:

Üniversite eğitimi üniversiteler tarafından sunulan ve bilimsel araştırma ile birlikte seçilen bir disiplin eğitim içerir.
Üniversite dışı yüksek öğretim üniversite yüksekokul ve sanat akademileri içerir. Üniversite kolejleri belirli meslekler için hazırlar. Sanat akademileri çeşitli sanat teori ve pratik öğretmek.
Birçok yüksek lisans kursları Hollandaca veya Fransızca öğretilir, ve bazı programlar ve dersler İngilizce olarak öğretilir.

 

Neden Belçika'da Eğitim?

Belçika Avrupa'nın kalbinde, sadece kısa bir tren gibi Paris ve Berlin gibi büyük kültürel şehirlerinden uzak binmek. Avrupa bir kavşak olarak, Belçika ile çok kültürlülük ve uluslararası öğrenciler karşı hoşgörü tanınır.

Yüksek öğrenim Belçika kurumları iş ve yüksek kalite için bilimsel topluluklar her iki tarafından dünya çapında tanınır. Düşük eğitim, mükemmel sağlık ve güçlü bir toplu taşıma ağına dahil olmak üzere Belçika, aynı zamanda tekne yüksek bir yaşam kalitesi,.

 

Üniversiteler

Belçika ekonomi, mühendislik, dil ve psikoloji gibi çalışma her alanında, yüksek lisans derecesi kapak altı üniversite bulunmaktadır.

Tarım bilimi, uygulamalı sanatlar, ekonomi, paramedikal, eğitim, sosyal bilimler, teknoloji ve çeviri ve tercüme: Belçika'nın 21 üniversite kolejleri sekiz alanlarda yüksek lisans programları sunmaktadır.

Güzel sanatlar, müzik, dramatik sanat ve yayın teknikleri: Belçika aynı zamanda bir dört genel alanlarında yüksek lisans düzeyinde eğitim 17 sanat akademileri olduğunu vardır.

 

Öğrenim ve Program Süresi

AB ülkelerinden öğrenciler için üniversitelerde 2012-2013 yıllarında Öğrenim 835 € olduğunu. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler çalışma ve üniversite programlarını bağlı olarak 4.000 € ile 2.000 € yaklaşık ek ücret ödemek.

Üniversite kolejleri ve sanat akademilerinde ders düşüktür. Yüksek lisans programı için 2012-2013 eğitim 455 € olan son yıl hariç 351 € her yıl. Yine, ek ücret AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için geçerli olabilir. Özel kurum bu ek ücretler hakkında bilgi sağlayabilir.

Yüksek lisans programları 1 yıl (60 kredi) veya çalışma alanında bağlı olarak 2 yıl (120 kredi) bulunmaktadır. Buna ek olarak, zaten yüksek lisans derecesine sahip öğrenciler özel bir meslekte 60 kredilik en az bir Tamamlayıcı yüksek lisans derecesi elde edebilirsiniz.

 

Akademik Yıl

Eğitim-öğretim yılında üç dönem içerir. İlk dönem Eylül ayı ortalarında başlar ve Ocak ayında sınavları takip, Aralık ayı sonuna kadar devam edecek. Ikinci dönem Şubat ayı başlarında başlar ve Mayıs ortasında, Mayıs ya da Haziran başında sonunda sınavları takip rağmen çalışır. Üçüncü dönem yaz boyunca çalışır. Sınav başarısız olan öğrenciler orta Ağustos Eylül ayı ortalarında için çalışan bir oturum sırasında onları geri almak olabilir.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Belçika'da yüksek lisans derecesi elde Uluslararası öğrenciler mezun olduktan sonra Belçikalı bir şirket için çalışabilir. Ancak, çalışma hakkı otomatik değildir, bu yüzden bir pozisyon teklif ise öğrenciler mevcut kanunlar kontrol etmelisiniz. En azından, öğrencilerin çalışma izni almak için gerekli olabilir, bu AB ve AB üyesi olmayan ülkelerden hem de öğrenciler için geçerlidir.

Çalışmalarını devam etmek isteyen öğrenciler doktora programına kabul ve Belçika'da kendi yüksek lisans alındıktan sonra bir araştırma ekibine katılmak olabilir.

 

Vize

AB / AEA üyesi ülkelerden gelen öğrenciler Belçika'da okumak için vizeye gerek yoktur. Diğer ülkelerden öğrencilerin vize alması gerekebilir; gereksinimleri her ülke için farklı olarak, ancak, aday öğrenciler kendi ülkelerinde Belçika Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu'na başvurmalısınız.

 

Sağlık Sigortası

Belçika'da kalmak kapsayan kendi ülkelerinde sağlık sigortası olmayan AB üyesi olmayan öğrenciler sağlık yararları almak için bir "mutuelle" katılmak için gereklidir. AB ülkelerinden öğrenciler kendi ülkelerinde bir Avrupa sağlık sigortası kartı olması gerekir, bu kart onları Belçika ulusal olarak aynı koşullar altında bir mutuelle katılmak için izin verir.€ her kişi için çeyrek başına 50 ve yaklaşık Sağlık sigortası masrafları çalışma süresince ödenmelidir.

 

İpuçları

Fransa ve Hollanda Belçika öğretim için tercih edilen dil olduğu için, bazı yüksek lisans programı için aday öğrenciler bir Hollandalı veya Fransızca dil yeterlilik sınavı geçmek için gerekli olabilir. Özel gereksinimleri için, öğrenciler katılıyor ilgilenen kurum sormalısınız. En kurumların eğitim dili ile zorluk öğrencilere ek dil eğitimi sunuyoruz.

Belçika eğitim maliyeti düşük olmasına rağmen, pek çok burs ve ek yardıma ihtiyaç yüksek lisans programları öğrencileri için hibe hala var.

Belçika Hakkında

Belçika Kuzey Denizi, Fransa, Almanya, Lüksemburg ve Hollanda üzerinde sınırları ile, Batı Avrupa'da yer alır. Başkent Brüksel, ülkenin ortasında yer alan ve Avrupa Birliği, Avrupa Komisyonu, ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) dahil olmak üzere birçok önemli Avrupa kuruluşlara merkezi olduğunu. Çikolata ve bira yanı sıra, Belçika Antwerp basılmıştır dünyanın ilk gazete, sahip ünlüdür.

 

Iklim

Belçika'nın küçük bir alanda nedeniyle, iklim ülke genelinde nispeten düzgün olduğunu. Genel iklim ılıman kışlar ve yazlar serin ile, ılıman, ve tipik bir gün biraz yağmurlu ve bulutlu. Arazi düz ovalar, tepeler ve dağlar içerir.

 

Kültür

Belçika özellikle Brüksel'de bulunan kültürel faaliyetler lejyon ve spor etkinlikleri için iyi bilinmektedir. Öğrenciler müzik, resim, tiyatro, film ve diğer sanat etkinlikleri ve mekanları bulacaksınız. Bu konser ve konferans gibi birçok etkinlik öğrenciler için fiyatlar azaltmıştır.

 

Yaşam Maliyeti

Belçika'da öğrenciler için yaşam maliyeti nispeten düşüktür. Harç ve ücretleri ek olarak, öğrenciler bu konut için gidiş yaklaşık yarısı, yaşam giderleri ayda yaklaşık € 800 harcama bekleyebilirsiniz. Milliyeti ne olursa olsun, tam zamanlı öğrenci ödemek maliyetleri yardımcı olmak için çalışmaya izin verilir. Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışındaki ülkelerden gelen öğrenciler çalışma izni almak için gerekli olabilir.