Beyaz Rusya'da Yüksek Lisans Dereceleri

Beyaz Rusya'da Yüksek Lisanslar 2018/2019

Belarus Eğitim

Belarus Yükseköğretim

6.000 'den fazla yabancı öğrenci Belarus üniversitelerde her yıl eğitim. Ülkenin, Rusya'nın Polonya ve batı doğusunda yer alan, bir üniversite eğitimi yüksek bir değer ayarlar ve uluslararası öğrencilerin yanı sıra çalışmanın çeşitli kurslar için uygun eğitim sunmaktadır.

Bir üniversite eğitimi Belarus ödüllü ve ülkenin genel nüfusa oranla büyük bir öğrenci oranı sahiptir.Burada Çoğu üniversite gibi UNESCO gibi dünya dernekler, tarafından akredite edilmiştir DSÖ ve MCI ve sık sık ABD'den, İngiltere'den ve Avrupa'nın diğer bölgelerinden gelen birçok üniversite ev sahibi konuk profesör.

Beyaz Rusya içinde 48 üniversite vardır, çoğunluğu Polonya sınırı boyunca güneybatı Belarus Minsk veya Brest, başkenti bulunmaktadır. Belarus büyük üniversitelerin bazıları şunlardır:

  • Minsk Beyaz Rusya Devlet Üniversitesi
  • Yönetim Minsk Enstitüsü
  • Minsk, Beyaz Rusya Devlet Teknoloji Üniversitesi
  • Brest Brest Devlet Üniversitesi
  • Minsk Belarus Devlet İktisat Üniversitesi

Belarus üniversiteler için akademik takvim dönem olarak adlandırılan iki oturumda, ayrılmıştır. Ilk dönem Ocak ayının üçüncü haftasına kadar Eylül ayı başında başlar ve sürer. İkinci dönem 1 Şubat tarihinde başlayan ve 1 Temmuz'a kadar sürer. Yaz tatili iki ay, Temmuz ve Ağustos içindir. Kış tatil Ocak ayı sonlarında bir haftadır.

Öğrenim Belarus ücretsiz değil, ama çok daha uygun, dünyanın diğer bölgelerinde daha olduğunu. Öğrenci başına - Tipik yıllık ders arasında 2000 $ ve $ 2.500 (1.800 Euro 1600) olduğunu. Ders kitapları ders maliyetine dahil edilir ve üniversite kütüphaneleri tarafından dağıtılır.

Belarus üniversitelerde sınıfların çoğunluğu Belarus ve Rus verilmiştir. Ancak, bazı üniversitelerde İngilizce olarak verilmektedir birkaç ders var. Belarus veya Rusça bilmektedir olmayan öğrencilerin çalışmaları başlamadan önce dokuz aylık bir dil daldırma ders almak gerekmektedir.

Belarus lisans fırsatları dört yıllık lisans programları ve iki yıllık yüksek lisans programları geniş bir yelpazede yer alıyor. Örneğin, Beyaz Rusya Devlet Üniversitesi 56 derece ve 250 özel sunmaktadır. Belarus Vurgu çalışmanın sosyal bilimler alanlarında daha bilim ve teknoloji alanlarında daha üzerinde olma eğilimindedir.

 

Öğrenci vize

Beyaz Rusya seyahatleri öğrencilerin dahil olmak üzere tüm yabancı vatandaşlar, vize almak zorundadır. Bir öğrenci vizesi için başvuru amaçlanan seyahat tarihinden en az altı ay geçerliliği olan pasaport sunmalıdır, doldurulmuş vize başvuru formu, iki 2 "2 tarafından " düz beyaz bir arka plan, tıbbi spor bir açıklama ile renkli fotoğraf, 60 $ vize ücreti ve Katılacağınız okuldan resmi antetli davet mektubu. Vizeler dünyada elçilik ve konsoloslukları tarafından verilir. Çoğu üniversite gerekli vize öğrencilere yardımcı olacaktır.

Vize 90 gün boyunca verilir. Belarus açık varış, bireysel üniversiteler geçici ikamet izni elde öğrencilere yardımcı olacaktır. Bu izin bir yıl için geçerlidir. Bir Belarus klinik tarafından gerçekleştirilen bir HIV / AIDS testi, bir ikamet izni için gereklidir.

 

Yararlı ipuçları

Belarus çoğu öğrenci ayda yaklaşık 15 $ 30 $ mal olan, öğrenci yurtları yaşıyor. Üniversite konut bölümü öğrencilerinin konaklama bulmanıza yardımcı olabilir. Yerel olarak üretilen gıda Belarus çok ucuz ve diyet sebze, balık ve et orada oluşur.

Toplu taşıma verimli ve büyük şehirler içinde uygun olduğu. Minsk mükemmel bir metro sistemi vardır.

ABD Dışişleri Bakanlığı Amerikalılar seyahat ve / veya Minsk Amerikan Büyükelçiliği ile kayıt Belarus eğitim önerir.

Belarus Eğitim herkes için değildir.Senin 'uygun bir üniversitede derecenizi tamamlarken yeni bir kültür ve insanlar hakkında bilgi isteyen, ancak, Beyaz Rusya sadece sizin için doğru seçim olabilir.

Beyaz Rusya hakkında

Eski Beyaz Rusya, Sovyetler Birliği'nin bir parçası, Rusya, Polonya, Ukrayna, Letonya ve Litvanya arasında yer alan Doğu Avrupa'nın kalbinde yer almaktadır. Kansas Devlet biraz daha küçük olan Beyaz Rusya, 1990 yılından bu yana bağımsız bir ülke olan ve yaklaşık 9,5 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Olan başkenti Minsk olan ülke, çok sayıda göl (bunlardan yaklaşık 11.000), Geniş ormanları ve tekstil endüstrisi ile ünlüdür.

 

Iklim

Beyaz Rusya soğuk kışlar ve serin ve nemli yazlar vardır. Ülke genelinde iklim çok az farklılıklar vardır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 25 derece Fahrenheit, Temmuz ayında, ortalama sıcaklık 64 derecedir.

 

Toplum

Beyaz Rusya insanlar samimi ve konuksever olmasına rağmen, ifade özgürlüğü, din özgürlüğü ve basın özgürlüğü üzerindeki Sovyet dönemi hükümet kısıtlamaları birçok hala var.Belarusians çoğunluğu (yukarıdaki yüzde 60) düzenli olarak kiliseye devam. Baskın din Doğu Ortodoks, ancak Roma Katolik büyük bir azınlık vardır. En Belarusians Rusya ve Belarus konuşuyoruz. Her iki resmi dil vardır. Beyaz bir çok okur-yazar bir ülkedir. Nüfusun yüzde doksan dokuzu okuyabiliriz.

 

Yaşam maliyeti

Ekonomi Beyaz Rusya ham petrol kaynaklarının 'ın eksikliği büyük ölçüde çünkü ülkenin, son yıllarda acı olmasıdır. Beyaz Rusya işsizlik çok düşük bir oran olmasına rağmen, birçok işçi eksik istihdam ve yoksulluk sınırı ya da aşağıdaki nüfusunun dörtte birinden daha fazladır. Ülke aynı zamanda 2011 yılında, son derece yüksek enflasyon yaklaşık yüzde 70 uğrar. Onlar ABD'de olduğundan daha genel olarak, birçok şey Belarus az maliyet.

 

Sağlık sigortası

Öğrenciler de dahil olmak üzere Belarus gelen yabancı uyruklu, sağlık sigortası satın almak için gereklidir. (En dış politika 't kazandı ancak bu, bu ülkede sizi karşılayacaktır sigorta olsa bile geçerlidir.) Maliyeti bir yıl için yaklaşık 110'u (85 €)' dir.

Bilgiler Beyaz Rusya

Çok Belarus ormanlar, bataklıklar, ve çok sayıda nehir ve gölleri ile bir tepelik ova olduğunu. Baltık ve Karadeniz dökülmeden geniş nehirler vardır. Güney kuzey ve doğu, ve Ukrayna'ya, batıda kuzeybatı, Polonya Rusya'nın kuzeyinde Letonya, Litvanya: Belarus beş ülke sınırları. Belarus ekonomisinin en devlet kontrolündeki kalır ve "Sovyet tarzı " olarak tarif edilmiştir.


Sermaye: Minsk
Resmi Diller: Belarus ve Rusya
Hükümet: Üniter başkanlık cumhuriyet
Nüfus: 9.457.500
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 146 $.Çıkarak 745 milyar
Para birimi: Belarus Rublesi (BYR)
Zaman dilimi: (UTC 3)